AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayi Mustafa Altinok

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayi Mustafa Altinok

Türkiye Yerel Seçim Sürecine Girerken İzmir'de Siyasi Koridorlar Hareketlendi. AK Parti'nin Merakla Beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için İzmir'in Tanınmış İşadamı (Termodinamik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı) Mustafa Altınok, Bende Varım Dedi ve Resmi Olarak Aday Adayı Olduğunu Açıkladı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayi Mustafa Altinok

Altınok, AK Parti İl Binası'nda gerçekleştirilen toplantıya eşi Meliha hanımla birlikte ve elele geldi. 48 yaşındaki başarılı işadamı Altınok, "İzmir'in süratle bir uçuş komutanına ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, "Ben bunu yapacak ve başaracak biriyim. İzmir uçuş takımlarını açsın, İzmir'i uçurmaya talibim" dedi. Altınok, çalışkan ve dinamik olduğunu sözlerine ekleyerek "İzmir'in her geçen gün çoğalan sorunları var. Ben bu sorunların altına girmeye hazırım" diye konuştu. Mustafa Altınok'un yanında toplantıyı izleyen eşi Meliha Altınok ise eşini bir an olsun yalnız bırakmadığı gözlendi.

Resmi olarak ilk kez kendisinin aday adayı olduğunu belirten ve bu konuda Ankara'nın tam desteğini aldığını kaydeden Mustafa Altınok, ailesi ve arkadaşlarının da bu konuda kendisinin yanında olduğunu kaydetti. Toplantı sırasında eşine de teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayı Mustafa Altınok, "İzmir'i dev bir uçak gibi düşünecek olursak ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaptan pilot, ben bu noktada kaptan pilot olmaya hazır olduğumu huzurlarınızda bildiriyorum. İzmir'in derhal bir uçuş komutanına ihtiyacı var ve ben İzmir'i "Uçurmaya" talibim. Yükseklik korkusu olanları da burada özellikle uyarmak istiyorum" dedi.

Konusunda oldukça güvenilir bir marka olan Termodinamik Şirketler Grubunun başında olduğuna ve yaklaşık 10 bin kişiye direk, indirek olarak aş, iş ve ekmek sağladığını vurgulayan Altınok, Şirketler grubunu başarıyla temsil ettiğini tırnaklarıyla geldiği noktada çalışkanlığı, dürüstlüğü ve dinamizmi sayesinde bulunduğunu söyledi. Sanayici bir ruha sahip olduğunu ve sanayiciliğin meşakkatli ve yüksek risk taşıdığının altını çizen Altınok, "Tüm bunlara rağmen sanayicilik sevgi içerir, yenilikler içerir, inovasyon (yenilikçilik) içerir, devrimci ruh içerir. İzmir'de çok ciddi ciroların yanı sıra her yıl direk ve indirek 5 milyon YTL'lik vergi ödemekteyim" diye konuştu.

Kendisini dürüst, çalışkan, dinamik, güvenilir ve ilkeli olarak tanımlayacağını kaydeden Mutafa Altınok, sözlerini şöyle sürdürdü; "Verilen her görev ve vaziyeti her zaman hassasiyetle ve hedeflenenin de üzerine çıkararak tamamladım. Bununla gurur duyuyorum. Bu noktada yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyorum ve aynı çalışkanlılık ve çeviklikle bana verilecek görevleri başarıyla en üst noktaya taşıyacağımı bildiriyorum. İzmir'in sorunlarının biriktiğine ve bu yükün altına girecek dinamik ve çalışkan bir yöneticiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bunun için de diyorum ki, "Ben bu yükün altına girmeye hazırım. İzmir'i hakettiği noktaya taşımak noktasında kararlıyım. İzmir'in metropol il olma haklarının verilmesi gerektiğini ve her alanda geri kalmasına son noktayı koymayı tasarlıyorum".

İzmir'de barış sorunu var

İzmir'de kangren haline gelen kalkınma konusunda ekonomik hayatın canlandırılması için öncelikle Ankara'nın ve kendi gücümü kullanarak yabancı yatırımcıyı İzmir'e çekeceğini bildiren Altınok, "Ben vaadler vermek gibi beylik cümleler kullanmaktan imtina ederim. Ben yapacağım demem, yaparım. İzmir'in şiddetle barışa ihtiyacı var. Yerel yönetimlerin, merkezi yönetimlerle barışının sağlanmasının süratle yapılması gerek. Birlikte hareket konusunda kanaat önderi olacağım. Ayrıca, her yıl boşta kalan AB fonlarından çevre, eğitim, sağlık, kentsel ve köysel dönüşüm fonları hazırda bekliyor. Yılda 100 bin Euro ile 1 milyon Euro para çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu fonları Türkiye'ye ve İzmir' getirecek gücüm var" dedi.

Neden AK Parti ?

Kurulduğu günden bu yana Ak Partili olduğunu ifade eden Mustafa Altınok, "Türkiye'nin ve İzmir'in AK Parti ile daha da güçleneceğine ve sağlıklı bir Türkiye ve sağlıklı bir İzmir'in AK Parti kadroları ile olacağına inanıyorum" diye konuştu.