AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Aziz Babuşçu Getirildi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Aziz Babuşçu Getirildi

22 Temmuz'da Yapılacak Seçim Nedeniyle Milletvekili Aday Adaylığı İçin Görevinden İstifa Eden Mehmet Müezzinoğlu, Görevini Yeni İl Başkanı Aziz Babuşçu'ya Devretti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Aziz Babuşçu Getirildi

22 Temmuz'da yapılacak seçim nedeniyle milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Mehmet Müezzinoğlu, görevini yeni il başkanı Aziz Babuşçu'ya devretti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen devir teslim töreninde bir konuşma yapan Mehmet Müezzinoğlu, "5 yıldır sürdürdüğüm görevin her zaman hakkını verebilme gayreti içinde oldum. Bu süre içinde kendim ve arkadaşlarım için bir duam oldu. 'Bu görevin hakkını ve hesabını verebilmeyi Rabbim nasip eylesin' duasında bulundum. Umarım öyle olmuştur" dedi.

Kendilerini bu sürece taşıyan en önemli güç olan millet iradesini hiç unutmadıklarını ve ihmal etmediklerini söyleyen Müezzinoğlu, şöyle konuştu: "Bugün bu tablolardaysak, bunu bu noktalara getiren milletimize borçluyuz. Milletimizin bize olan inancı ve güvenine borçluyuz. AK Parti teşkilatına teşekkür ediyorum. Siyasette karşılaştığımız zorlukları samimi, saygın ve duyarlı siyasetle aştık. Bunun samimi, saygın ve duyarlı örneklerini de her zaman gösterdik, göstereceğiz. Bunda kimsenin tereddüdü

olmasın."

Önlerinde 2 aylık bir süre olduğunu, bu süreç içinde kapı kapı gezeceklerini belirten Müezzinoğlu, "Çalınmadık tek bir ev, tek bir esnaf, eli sıkılmadık tek bir insan kalmayacak. Hep birlikte çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Aziz Babuşçu'ya görevi teslim ettiği için gurur duyduğunu anlatan Müezzinoğlu, "Görevi teslim ettiğim arkadaşıma da emrinde olduğumu, başkanım olduğunu burada sizlerin huzurunda ifade ediyorum" dedi.

Aziz Babuşçu da siyaset yapış tarzı ile kendisine örnek olan Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ettikten sonra yetki belgesini teslim aldı. Babuşçu kendisine yetki belgesini sunan Müezzinoğlu'na bir paket ve kalem hediye etti.

Devir teslim töreninin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Müezzinoğlu, "İstanbul'da inanıyorum yüzde 50 üzerinde bir oy oranı İstanbul için zor olmayacaktır. Ama, bunu yüzde 50'nin ne kadar üzerine taşıyabiliriz, işte onu bu salonun güvenine ve gayretine bağlıyorum"dedi.

AK Parti'nin Türkiye genelinde ne kadar oy alabileceği yönündeki soruya karşılık Müezzinoğlu, Türkiye geneli ile bugüne kadar hiç konuşmadığını belirterek, "Yine de bununla ilgili bir cümle söylemekten sakınırım. Türkiye genelinde de bu oran yüzde 40'ların üzerinde olacaktır" ifadelerini kullandı.

(EY-RA-HO-S)

Kaynak: İHA