AK Parti Hani Belediye Başkan Adayı Kayhan Seçim Çalışmalarına Başladı
Haberler » Güncel » Haber

AK Parti Hani Belediye Başkan Adayı Kayhan Seçim Çalışmalarına Başladı

Yerel Seçimlere 2 Aydan Kısa Bir Süre Kala Adaylar, Meydanlara İnmeye Başladı. Diyarbakır'ın Hani İlçesinde AK Parti'den Belediye Başkan Adayı Olarak Gösterilen M. Fatih Kayhan, "İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet" Sloganı ile Seçim Çalışmalarına Başladı.

AK Parti Hani Belediye Başkan Adayı Kayhan Seçim Çalışmalarına Başladı

Yerel seçimlere 2 aydan kısa bir süre kala adaylar, meydanlara inmeye başladı. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AK Parti'den Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen M. Fatih Kayhan, "İşimiz hizmet, gücümüz millet" sloganı ile seçim çalışmalarına başladı. Siyaset anlayışlarının insanları ayrıştıran değil, bütünleştiren bir anlayış olacağını vurgulayan Kayhan, oluşturdukları kadroyla ilçenin sorunlarına çare olacaklarını söyledi. Kayhan, halkın beklentilerini karşılamak için bu göreve talip olduğunu dile getirdi.

AK Parti'nin iktidara gelmesiyle en ücra köşelerinin bile sorunlarına el atıldığını belirten Kayhan, şöyle konuştu: "AK Parti iktidarı ile birlikte belediye personellerimizin maaşları düzenli olarak ödendi. 2008 yılında ihalesi yapılan ve çalışmalarına 2009 şubat ayı sonlarında başlanacak olan su şebekesi BELDES projesi kapsamına alınarak, belediye bütçesine tek kuruş getirmeden ilçemize 3 trilyonluk alt yapı yatırımı kazandırıldı. Temeli 1996 yılında atılan ve adeta unutulan ilçe devlet hastanesi yine bu dönemde hizmete açıldı, vatandaşımız modern bir hizmete kavuştu, AK Parti iktidarı öncesi ilçede tek bir doktorun olduğunu da unutmamak gerekir bu sayı bugün 8'e kavuştu. Şu an tek sıkıntımız uzman doktor sıkıntısı bunu da aşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."

Bu yerel ve genel hizmetlerin yapılmasında AK kadroların emeğinin olduğunu hatırlatan Kayhan, "Bunun yanı sıra halkımız AK Parti'ye her seçim döneminde gösterdiği destekle bunları sağladı. Bizlere destek verenlere minnettarız" şeklinde konuştu.

Fatih Kayhan, 29 Mart Yerel Seçimleri'nde Hani Belediye Başkanlığı'na seçilmesi durumunda görevi şu anki belediye başkanı babası Celal Kayhan'dan devralacak. (CİHAN)