AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Recep Tayyip Erdoğan dimdik, bu milletin kendisine verdiği emaneti cesaretle, dirayetle taşıdı.

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Recep Tayyip Erdoğan dimdik, bu milletin kendisine verdiği emaneti cesaretle, dirayetle taşıdı. Milletin emanetini almak isteyen her irade ona çarptı ve tuz buz oldu" dedi.

Ünal, beraberinde AK Parti MKYK Üyesi Metin Doğan, Kahramanmaraş Milletvekilleri Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil ve İmran Kılıç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve AK Parti İl Başkan Vekili Ahmet Güngör'le Çağlayancerit, Pazarcık, Türkoğlu ve Andırın ilçelerini ziyaret etti.

Türkoğlu Mesire Alanı'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Ünal, AK Parti olarak 13 yıl boyunca Türkiye'ye sözün de kararın da yetkinin de millete ait olduğunu gösterdiklerini anlattı.

Her zaman devleti sandıktan çıkanın yöneteceğini söylediklerini aktaran Ünal, "Bu devleti sandıktan çıkanın dışında birisi yönetmeye kalkışırsa karşısında bizi bulur. Milletin iradesi dışında hiçbir güç, devletin yönetimine ilişkin herhangi bir söz hakkına sahip değildir. Ne asker, ne yargı, ne bir avuç seçkin ve elit, ne medya böyle bir hakka sahiptir. Bunların hiçbirisi devlet yönetiminde söz sahibi olamaz. Bu, 13 yıldan beri bizim olmazsa olmazımızdır" şeklinde konuştu.

Milletin 1946'da başlayan, devleti yönetme konusunda güçlü irade ortaya koyma çabası ve mücadelesinin son bayraktarının AK Parti olduğuna dikkati çeken Ünal, şunları kaydetti:

"Demokrat Parti, bunu yapmaya çalıştı. Bu milletin başbakanını ve iki bakanını astılar. Daha sonra Turgut Özal, bu mücadeleyi dirayetle sürdürdü. Turgut Özal'ın da aynı şekilde şüpheli bir şekilde aramızdan ayrılmış olması, hala içimizde bir yaradır. Savunan adam Necmettin Erbakan Hocamız, bu mücadeleyi canla başla verdi. Necmettin Erbakan'ı istiskal ederek hafife aldılar.

Recep Tayyip Erdoğan dimdik, bu milletin kendisine verdiği emaneti cesaretle, dirayetle taşıdı. Milletin emanetini almak isteyen her irade ona çarptı ve tuz buz oldu."

"Bu devlet de artık bu milletin devletidir"

Artık milletin iradesinin üzerinde irade olamayacağının anlaşıldığını belirten Ünal, "Sandığın arkasını dolaşayım, yan gideyim, milleti kandırayım, Paralel Yapı'nın yaptığı gibi devlete sızayım, hakimlerimi, yargımı, emniyetimi, polisimi ve istihbaratçılarımı devlete sızdırıp devleti ele geçirelim' yok" dedi.

Ünal, bundan sonra artık söz de karar da yetkinin de millete ait olduğunu vurgulayarak, "Bu devlet de artık bu milletin devletidir. 1 Kasım, artık bu mücadele parantezinin kapandığı gündür. Artık bu iş bitmiştir. Artık bu millet kararını sandıkta verecektir. Artık bu ülke sandıktan çıkanlar tarafından yönetilecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Milletin aklıyla alay edilmemesi gerektiğini dile getiren Ünal, "Milletin yüzde 50 oyuyla seçilmiş, anasının ak sütü gibi bu milleti temsil etme yetkisine sahip Recep Tayyip Erdoğan'a utanmadan 'diktatör' diyorlar. Seçim bitti, sandıklar açıldı, bütün dünya gözlemcileri demokratik bir seçim olduğunu onayladı" ifadelerini kullandı.

Ünal, muhalefetin akıllanmaya niyeti olmadığını belirterek, "Devlet Bahçeli, zaten 'Bugün olsa yine hayır derim' diyor. Yani hatasında ısrar etmek bir yana, hatasında direnmeyi tercih ediyor. Bir tane öz eleştiri yok. En ufak bir öz eleştiri ihtiyacı duymuyorlar ama biz yüzde 50 almamıza rağmen Başbakanımız öz eleştiri yaptı" görüşünü paylaştı.

Kaynak: AA