AK Parti'li Turan: Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı Sayın Erdoğan değildir, olamaz

AK Parti'li Turan: Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı Sayın Erdoğan değildir, olamaz

AK Parti'li Turan: Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı Sayın Erdoğan değildir, olamaz
Demirören Haber Ajansı / Besti Karalar - Haberler | Politika

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı asla Sayın Erdoğan değildir, olamaz. Muhatabı il başkanıdır, ilçe başkanıdır.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı asla Sayın Erdoğan değildir, olamaz. Muhatabı il başkanıdır, ilçe başkanıdır. Olmadı grup başkanvekilidir" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, TBMM'de partisinin grup toplantısında kendisi ile ilgili sözlerine cevap verdi. Turan, "Sayın Kılıçdaroğlu adımızı da vererek kendince bize hakaret etti. Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı asla Sayın Erdoğan değildir, olamaz. Muhatabı il başkanıdır, ilçe başkanıdır. Olmadı grup başkanvekilidir. Sayın Erdoğan'ın muazzam bir yol serüveni var, muazzam bir demokrasi serüveni var. Ama Sayın Kılıçdaroğlu bürokrasiden geldikten kısa bir süre sonra kendisinin de haberi olmadan bir gecelik operasyonla genel başkan oldu. Onun için Sayın Erdoğan'la 20 yıldan beri her seçimi kazanan bir kişiyle, 11 yılda 9 seçim kaybeden, FETÖ'nün, mafyanın söylemlerini tekrar etmekten başka dil üretemeyen bir kişinin muhatap olmasını doğru bulmazdık. O yüzden Sayın Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında Sayın Erdoğan'a değil de, Sayın Turan'a cevap vermesini gülerek keyifle takip ettik. Buyursun devam etsin" dedi.

Bülent Turan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, "Bunlarla selamı sabahı kesin" sözlerine tepki göstererek, "Şimdiye kadar yalanla iftira ile siyaset üretmeye çalıştı. Dün bir video paylaştı. Bu videoda, 'selam vermeyin' tarzı anne babaları 'makul olan olmayan' tarzı muazzam bir kirlilikle, ötekileştirmeyle video hazırlamış oldu. Bu çok tehlikeli. Hakarete alıştık, iftiraya alıştık; ancak milletin evlatlarına, anne babalarına; 'makul olan', 'olmayan' ayırımını, 'selam verin', 'vermeyin' ayrımını çok tehlikeli ve yanlış buluyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, makam her şey değildir. Siyaset her şey değildir. Tüm milletin kardeşliğine helal getirecek tartışma yaratacak ifadelerin kimseye yakışmayacağını söylüyoruz" diye konuştu.

 


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Besti Karalar

Manşet Haberler

title