AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Politika

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, "Diğer terör örgütleriyle mücadele nasıl sonuna kadar kararlı şekilde sürecek ise FETÖ ile de mücadele kararlı bir şekilde sürecek.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, "Diğer terör örgütleriyle mücadele nasıl sonuna kadar kararlı şekilde sürecek ise FETÖ ile de mücadele kararlı bir şekilde sürecek." dedi.

İnceöz, AK Parti Aksaray İl Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma töreninde, 15 Temmuz'da milletin tarih yazdığını söyledi. 15 Temmuz'da demokrasiye, hukuka nasıl sahip çıkıldığının gösterildiğini belirten İnceöz, "FETÖ ile PKK'nın geçmiş dönemde de bu dönemde de nasıl kol kola verip, ülkenin birlik ve beraberliğine kasdettiklerine üzülerek hep beraber tanıklık ediyoruz. Vatanımızı böldürmemek, birlik ve beraberliğimize kastetdirmemek için, şehit kanıyla sulanmış vatanımızın her bir karışını 780 bin kilometreyi, 79 milyonun bu harcını asla çıkaramayacaklar. Canımızı veririz ama vatanımızı böldürtmeyiz." diye konuştu.

İnceöz, 15 Temmuz sonrası terör örgütleriyle mücadele ve OHAL uygulamaları konusunda açıklamalarda bulunarak, "Vatandaşlarımızın, terör örgütüyle bağı olmayan hiçbir vatandaşımız endişeye kapılmasın. Bağlantısı olan, yardım ve yataklık yapanlar elbette cezasını çekecek. Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesini bu millete bunu yaşatmaya hakkı yoktu. Bunu yapanların yaptıklarının yanına bunun kar kalmaması lazım." ifadesini kullandı.

Kamuoyunda "kurunun yanında yaş da gidiyor" söylemlerine de değinen İnceöz: şunları kaydetti:

"Bunlara zaten dikkat ediyoruz. Yapılan hatalar varsa bunları düzeltme konusunda son derece samimi, son derece net tavırlarımız var. Bu konuda hiçbir vatandaşımızın endişeye kapılmamasını özellikle söylüyorum. Bu mücadelenin yapılması gerekiyor ki bir daha 15 Temmuz koşulları oluşmasın. Birileri bir daha 15 Temmuz gecesine tevessül etmesin. Ülkenin birliği beraberliği için diğer terör örgütleri ile mücadele nasıl sonuna kadar kararlı şekilde sürecek ise FETÖ terör örgütü ile de mücadele kararlı bir şekilde sürecek."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title