AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa Ordu'da

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa Ordu'da

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük'ün, Yapılan Anketlerde AK Parti'nin Tek Başına İktidar Olabilecek Kadar Güçlü Gösterildiğini ve Anketlerin Kamuoyunu Yanıltma Amaçlı Olduğunu Savunduğu Yazılı Açıklamasına, "Halep Ordaysa Arşın Burada. Kimin Bu Konuda Doğru Söylediğinin Kararını Kamuoyu Verecektir" Şeklinde Karşılık Verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa Ordu'da

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük'ün, yapılan anketlerde AK Parti'nin tek başına iktidar olabilecek kadar güçlü gösterildiğini ve anketlerin kamuoyunu yanıltma amaçlı olduğunu savunduğu yazılı açıklamasına, "Halep ordaysa arşın burada. Kimin bu konuda doğru söylediğinin kararını kamuoyu verecektir" şeklinde karşılık verdi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere seçim bölgesi Ordu'da bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, Türkiye Muhtarlar Derneği (TMD) Ünye Şubesi'ni ziyaret etti. Milletvekili Fatsa burada muhtarlarla görüşmesinin sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük'ün yazılı bir açıklama yaptığı, açıklamasında da son günlerde yayınlanan seçmen anketlerinin kamuoyunu yanıltmaya ve algıları bozmaya yönelik olduğunu savunduğunun belirtilmesi üzerine şu açıklamada bulundu:

"Halep ordaysa arşın burada diye bir söz var. Türkiye seçim yılına girmiştir. 10 ay sonra da genel seçim yapılacaktır. Kimin bu konuda doğru söylediğinin kararını kamuoyu verecektir. Ben tabi anketler üzerinde polemik yapmak istemiyorum. Ancak biz AK Parti olarak günübirlik, her gün borsa gibi Türkiye'deki seçmen hareketlerini, seçmen tercihlerini takip ediyoruz. Artılarını, eksilerini görme imkanımız vardır. Söylediğimiz rakamlar belki kamuoyundaki rakamlarında altındadır. Geçen dönem birlikte de siyaset yaptık. Yakınen tanıdığım birisidir. Düşüncelerine katılmam mümkün değil."

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, fındık ürünü konusunda kendisi muhalefetteyken Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) bahçesinde eylem yaptığı belirtilerek, fındık ürünü fiyatında bir önceki sezon belirli bir rakamı savunduğu, ancak bugün fiyat bu rakamdan düşük olunca savunmadığı ve eylem de yapmadığı yönünde eleştiri olduğunun ifade edilmesi üzerine, "Ağzı olan konuşuyor. Ama konuşulan şeyin doğru ya da yanlış olduğunu kimse çok fazla araştırmıyor" dedi.

"MUHTARLARIMIZA SORUMLULUK YÜKLEDİK"

Türkiye Muhtarlar Derneği Ünye Şubesi ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Saca Mahallesi Muhtarı Osman Sarıkahraman tarafından karşılanan Fatsa, bu dönemde muhtarları biraz fonksiyonel hale getirdiklerini ve hatta hizmette sorumluluk yüklediklerini söylemek istediğini vurguladı.

Sıkıntısı olanın belki ilk başvuracağı, çalacağı kapının muhtar olduğunu ifade eden Eyüp Fatsa, "Köyde ineği kaybolsa muhtarı bulur. Sınırda komşusuyla kavga etse muhtarı bulur. Kızı kaçsa muhtarı bulur. Yani her şeyde ilk müracaat edilecek mercidir. Dolayısıyla muhtarlarımız bu yönüyle birçok meselenin yargıya intikal etmeden önce halledilebileceği adrestir. Birçok adayın içerisinden seçilerek gelmiştir" şeklinde konuştu.

(OU-MAY-SN-SN-Y)