AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı

02.09.2017 14:54 | Son Güncelleme: 02.09.2017 14:54

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "Arakan'da her zaman sakin, sessiz ruh halini temsil eden gibi görünen bu Budistlerin şüphesiz inançlarının öğrettiklerinin dışında vahşi insan yanlarına tekabül eden bir zulümle Müslümanlara davrandıklarını görüyoruz.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "Arakan'da her zaman sakin, sessiz ruh halini temsil eden gibi görünen bu Budistlerin şüphesiz inançlarının öğrettiklerinin dışında vahşi insan yanlarına tekabül eden bir zulümle Müslümanlara davrandıklarını görüyoruz." dedi.

Bostancı, Gümüşhacıköy Kaymakamlığınca Kurban Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Kültür Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Vatandaşlarla bayramlaşan Bostancı, milli ve dini bayramların önemine işaret ederek, iki gün önce 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlandığını hatırlattı.

Bostancı, İstiklal Savaşı'na liderlik yapıp bu ülkenin bağımsızlığını temin eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Kahraman olmanın yanı sıra akıllı olmanın da son derece önem taşıdığına vurgu yapan Bostancı, şöyle devam etti:

"Herkes kahraman olabilir, ülkelerini çok sever ama aynı zamanda akıllı olmaları lazım. Atatürk hem kahramandı hem ülkesini seviyordu hem de akıllıydı. Bu ülke 90 kusur yıldır şehitlerin ve gazilerin ayaklarının üzerinde yükseliyor. Onlardan Allah razı olsun çünkü onların varlığı, bu ülkeye göz dikenlere karşı, 'Gerekirse biz hayatımızı koyarız' iradesi son derece önemlidir."

Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamlar

Bostancı, Arakanlı Müslümanlara yapılan zulme dünyanın sessiz kaldığını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Arakan'da, her zaman sakin, sessiz ruh halini temsil eden gibi görünen bu Budistlerin şüphesiz inançlarının öğrettiklerinin dışında vahşi insan yanlarına tekabül eden bir zulümle Müslümanlara davrandıklarını görüyoruz. Arakan'dan Bangladeş'e kaçıyorlar. Bangladeş de fukara bir ülke. Dışişleri Bakanı açıklama yaptı. 28 bin civarında oraya göç eden Arakanlı Müslüman var. Onların her türlü iaşesini Türkiye karşılayacak, Bangladeş kapılarını açsın insan gibi onlara mülteci statüsünde davransın diye. Şüphesiz Türkiye İslam dünyasına da bu konuda bir liderlik ediyor çünkü İslam dünyasının da çok fazla sesi çıkmıyor. Sadece Arakan'da mı yaşanıyor? Hayır. Mısır'da, Irak'ta, Suriye'de yaşanıyor, Yemen'de yaşanıyor. İslam coğrafyasının farklı yerlerinde bu tür dramatik vahşi olaylarla karşılaşıyoruz."

Yaşananlardan Müslümanların da kendilerini sorgulaması gerektiğini vurgulan Bostancı, şunları kaydetti:

"Emin olun bütün suçu emperyal siyaset sahiplerine, dış güçlere bağlamak çok da doğru olmaz. Burada aslında, 'Müslümanların akılsızlığı da var mı?' diye düşünmek lazım çünkü kendi topraklarında beraber yaşadıkları insanlara karşı eğer bir husumet, bir hazımsızlık, farklı bir muamele söz konusu ise zaten elin oğlu güle eğlene gelip senin üzerine patronajlığını kurar."

Bostancı, söz konusu coğrafyada yaşayan Müslümanların akıllı olmaları gerektiği belirterek, "Yani her türlü çeşitliliğiyle buradaki Müslümanların ortak kale ve ancak beraberce selamete ulaşabileceklerine ilişkin birbirini anlayan bir siyasetle davranma zorunluluğu, bu hepimizin omuzlarında. Yoksa yakınındaki insanla çeşitli nedenlerle kavgaya tutuşursan elin oğlu senin tepende patronajını kurar. Bütün bu vahşet tablolarının öncelikle bize söylediği, bizim akıllı olmamız." dedi.

Bayramlaşma programına Kaymakam Adem Balkanlıoğlu, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı
AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı
AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 18:12:06. #1.15#
title