AK Parti "Genelkurmay Çatı Davası"Nı İzledi

AK Parti "Genelkurmay Çatı Davası"Nı İzledi

AK Parti 'Genelkurmay Çatı Davası'Nı İzledi
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, beraberindeki heyetle Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın yedinci...

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, beraberindeki heyetle Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davanın yedinci celsesini izledi.

Gül, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ravza Kavakçı Kan, Öznur Çalık, Ahmet Sorgun, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ve bazı milletvekilleriyle Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki salonda görülen duruşmanın bir bölümüne katıldı.

Duruşma salonu çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, AK Parti olarak duruşmaları takip edeceklerini belirtti.

AK Parti'nin davaya müdahil olduğunu hatırlatan Gül, İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde açılan davaları da takip ettiklerini bildirdi.

Bir gazetecinin, sanıkların suçlamaları reddettiğini belirtmesi üzerine Gül, şunları kaydetti:

"Çok iyi bir şekilde tiyatro savunması yapıyorlar. Neredeyse Meclisi bombalayan, köprüleri kapatan, 250 vatandaşımızı şehit eden hiç kimse yok. 'Bunların hepsi hayaldi, böyle bir şey yaşanmadı.' der gibi milletimizin aklıyla alay eden savunmalar yapıyorlar. Böyle bir şeyin asla kabulü mümkün değil. Bu beyanlar, çok iyi eğitilmiş bir terör örgütü olduğunu gösteriyor."

"Türk yargısı bu tiyatroya son verecek"

AK Parti Genel Sekreteri Gül, 15 Temmuz 2016'da Meclisin bombalandığını, vatandaşların üzerine tankların sürüldüğünü hatırlattı.

Adaletin yerini bulacağını dile getiren Gül, "Neredeyse bütün yapılanları kimse yapmadı, hiç kimse suçlu değil. Neredeyse yargılayanlar suçlu. O gün sanki milletvekilleri bombayı attı gibi bir savunma haline gelecek. Bağımsız Türk yargısı bu tiyatroya son verecek. Türkiye'nin bağımsızlığını ortadan kaldırmaya çalışan bu terör örgütünün ve darbe girişiminin tüm mesulleri cezasını bulacaktır. " değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise darbe girişimini gerçekleştirenlerin yargılanmalarının şehitlerin ruhlarının rahat etmesine vesile olacağını ifade etti. Çalık, şehit ailelerinin ve gazilerin hassasiyetlerinin takip edildiğini bildirdi.

"Kahraman milletimiz adına bu davanın takipçisi olacağız"

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM'de olduklarını anımsattı.

Darbe girişimi sırasında Türk milletinin sokakta bombalar altında mücadele verdiğine işaret eden İnceöz, davanın her aşamasının takip edileceğini kaydetti.

"Darbe başarısız olduğunda şunlar yapılsın." şeklinde organize bir hareketin ortaya konulduğunu vurgulayan İnceöz, "Ne yaparlarsa yapsınlar adalet yerini bulacaktır. 15 Temmuz darbe girişimini, işgal girişimini gerçekleştirenlere karşı hak yerini bulacaktır. Bundan sonra da akıllarında darbeyi, muhtırayı, millet iradesine gem vuracak prangaları akıllarından geçirenlere de burada tarihi bir yargılama olmaktadır. Kahraman milletimiz adına da biz bu davanın takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title