AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İpek Samsun'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İpek Samsun'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haluk İpek, 21 Ekim'de Yapılacak Olan Referandumda Daha Fazla 'Evet' Oyu Çıkması İçin Çalışmalara Başladıklarını Belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İpek Samsun'da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haluk İpek, 21 Ekim'de yapılacak olan referandumda daha fazla 'evet' oyu çıkması için çalışmalara başladıklarını belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haluk İpek, 21 Ekim'de yapılacak olan referandum ve kamuoyunda tartışılan yeni anayasa taslağı hakkında açıklamalarda bulundu. Referandum konusunda teşkilatların çalışmalarını hızlandırmak ve daha fazla 'evet' oyu çıkmasını sağlamak için çeşitli toplantılar düzenlediklerini belirten İpek, "Bundan sonra bu millet, kendisini yöneten devlet başkanını, cumhurbaşkanını kendi oylarıyla seçecek. Bu anayasa değişikliği paketiyle ayrıca parlamentonun çalışma

süresi 4 yıl olacak. Ayrıca 367 tartışmalarına son vermek için, bu paketle toplantı yeter sayısı da 184'e düşürülüyor. 5 yıl süreyle seçilecek olan cumhurbaşkanı, başarılı olması halinde bir sonraki seçimlerde de yeniden aday olabilecek" dedi.

Yeni anayasa taslağı ile ilgili eleştirilere de cevap veren Haluk İpek, "Biz anayasa taslağından önce 10 maddelik bir anayasa değişikliği yapmıştık. Bu değişiklikte, 82 anayasasından beri ilk defa kadınların devlet hayatında daha iyi bir konuma getirilmesi hükümleri yer alıyordu. Ancak yeni taslakla ilgili tartışmalara şimdilik gerek olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü daha taslak ortada yok. Taslak açıklandığında, 'Şu eksik, şu yanlış' derler. Kamuoyunda tartışılan taslak, AK Parti'nin taslağı değil. Taslak

açıklandığında kadının toplumsal hayata ve iş hayatına daha fazla katılmasına olanak sağlayan, pozitif ayrımcılığı daha da güçlendiren düzenlemeleri göreceksiniz. Anayasayla ilgili açıklanan yazılar ve buna karşı çıkanların hepsi, şu anda havanda su dövmektedirler" diye konuştu.

(İG-SA-OK-Y)

Kaynak: İHA