AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Açıklaması

AA - Haberler | Güncel
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Açıklaması

"Türkiye'nin en önemli meselesi eğitimdir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin en önemli meselesinin eğitim olduğunu belirterek, "Türkiye'nin kalkınması için eğitimli insana ihtiyacı var. Bu nedenle özellikle son yıllarda hükümetimiz döneminde bütçemizden en büyük pay eğitime ayrılmıştır" dedi.

Şahin, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Ovacık Meslek Yüksekokulu binasının yapım protokolü için Ovacık Kaymakamlığı önünde düzenlenen imza töreninde, 81 ilde üniversite bulunduğunu söyledi.

Hükümetin eğitime çok önem verdiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin en önemli meselesi eğitimdir. Türkiye'nin kalkınması için eğitimli insana ihtiyacı var. Bu nedenle özellikle son yıllarda hükümetimiz döneminde bütçemizden en büyük pay eğitime ayrılmıştır. Memnuniyetle söylemeliyim ki 7 yıllık süreçte en hızlı gelişen üniversite Karabük Üniversitesi olmuştur. Rektörümüz Burhanettin Uysal'ın çalışmaları takdire şayandır. Kaliteli eğitim vermektedirler. Türkiye'nin en köklü ve eski üniversitesi  Hacettepe kadar öğrencisi olması bizi gururlandırmaktadır.

Eskipazar, Yenice ve Eflani ilçelerinde girişimlerimiz sonunda MYO yaptık. Ovacık ilçemizde de şimdi hazırlıklarına başladık. Bina sorunumuz vardı. Bunu hayırsever iş adamımız Sedat Namal'ın yardımıyla aştık. Kendisine rica etmiştik. Namal, ilçemize bir bina yapacak. Kendisine teşekkür ediyoruz."

Diğer ilçelerde açtıkları okulların daha önce YÖK tarafından kabul edilmediğini, girişimleri sonucunda sorunun aşıldığı bilgisini veren Şahin, "Kolay olmadı. O ilçelerde nüfus azlığı nedeniyle açılmıyordu okullar. YÖK Başkanı ve 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile görüşerek sorunu çözdük ve bugün açıldı. Ovacık'ta da bu sorunlar olacak ama aşacağız. Öyle 'ben rektörle görüştüm, o benim dostumdur' demekle falan üniversite falan kurulmuyor sevgili kardeşlerim. Bu işler kolay olmuyor ama aşacağız" ifadesini kullandı.

Karabük Valisi Alimoğlu

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu da il genelinde eğitim için yoğun çalışma yürüttüklerini, gençlerin iyi yetişmesine öncelik verdiklerini anlattı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal da Mehmet Ali Şahin'in destek ve talimatları doğrultusunda büyüdüklerini, Ovacık ilçesinde de yine kendisinin destek ve yardımlarıyla okul açabileceklerini dile getirdi.

Okulun yapımını üstlenen Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal da Şahin'in teşvikiyle hayır işi yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, inşaatın 1,5 yılda tamamlanacağı bilgisini verdi.

Konuşmaların ardından Şahin, Alimoğlu, Uysal, Ovacık Kaymakamı Hakan Şeker ve Namal protokole imza attı. - Karabük

AA - Son Dakika Haberleri