AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Evden detaylar Selçuk Özdağ'ın konuşması Ercan Kavukçu'nun konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sekçuk Özdağ, Manisa'da Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'u evlerine davet ederek çay ikram eden çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyadan paylaştıktan sonra çalıştığı iş yerinden çıkartılan Remziye Kavukçu'yu evinde ziyaret etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Evden detaylar
Selçuk Özdağ'ın konuşması
Ercan Kavukçu'nun konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sekçuk Özdağ, Manisa'da Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'u evlerine davet ederek çay ikram eden çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyadan paylaştıktan sonra çalıştığı iş yerinden çıkartılan Remziye Kavukçu'yu evinde ziyaret etti.

Özdağ, Şehzadeler ilçesinde Remziye ve Ercan Kavukçu'yu evinde ziyaret ederek Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un selamını getirdiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un 476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinliğine katılmak üzere Manisa'ya geldiğini anımsatan Özdağ, "Bu kardeşlerimiz o gün sayın Numan Kurtulmuş'u görüyor ve evine davet ediyor. 'Bir çay içmez misiniz?' ifadesini kullanıyor. Numan bey de evinde bir çay içiyor. Misafirperverliğimizi, ev sahipliğimizi gösteriyoruz" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un o gün 'Şehrin misafiri' olduğuna dikkati çeken Özdağ, "CHP'lilerin de MHP'lilerin de AK Partililerin de misafiriydi. Kürt'ün de Türk'ün de Alevi'nin de bir buçuk milyonun misafiriydi. Her şeyden önce Tanrı misafiriydi, bir de başbakan yardımcısıydı. Bakanımızdı bizim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bakanıydı. Burada hepimiz ayrı partilerden olabiliriz. Ama insanların rızkıyla kimse oynamayacak. Belediyede çalışan herkes MHP'li olmayacak" ifadelerini kullandı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün, MHP'nin oyları seçilmiş olabileceğini ama önemli olanın Manisalıların belediye başkanı olması gerektiğini dile getiren Özdağ, kendisinin de AK Partililerin oylarıyla seçildiğini fakat ayrım yapmadan herkesin vekili olduğunu kaydetti.

-"Kimsenin rızkıyla oynamamalıyız"

Bir insanı rızkıyla oynamanın ayıp olduğunu savunan Özdağ, "Biz bu şehirde hiç ayrım yapmadan herkesi kucaklamak istiyoruz. Sayın Numan Kurtulmuş bey ilçe başkanlığımızın basın toplantısından sonra beni aradı. 'benim yapacak bir şeyim var mı?' dedi. Ben de: 'Biz teşkilat olarak milletvekilleri olarak hanımefendinin yanındayız. Biz halletmeye çalışalım, eğer halledemezsek gereğini sizin yapmanız için yardım isteriz' demiştim" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile görüşerek işten çıkartılan Kavukçu'nun Manisa İl Müdürlüğü bünyesinde işe alınması için girişimde bulunduğunu anlatan Özdağ, şöyle devam etti:
"İl Müdürümüz ile görüştük, hanımefendi Allah nasip ederse orada çalışacak. En geç 10-15 gün içinde işe başlamış olacak. Manisalılar zaten gereğini yapacaklar Cengiz Ergün hakkında. Bunlar ayıplı şeylerdir. Kimse kimsenin mezhebinden, renginden dolayı, ideolojisinden, partisinden dolayı rızkıyla oynamamalıdır. Biz hep beraber aynı şehrin ülkenin çocuklarıyız. CHP'li, AK Partili olabiliriz, Türk olabiliriz, Kürt olabiliriz, Alevi, Sunni, Boşnak, Arnavut, Azeri olabiliriz. Hepimiz Manisalıyız. Acılar paylaşılır, azaltılır, sevinçler paylaşılır çoğaltılır. Bugün de kardeşlerimizin derdiyle dertlenmek için geldik. Sayın Numan Kurtulmuş'un selamları var. Teşkilat olarak milletvekilleri olarak biz gereğini yapacağız."

Manisa'da, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'u evlerine davet ederek çay ikram eden, çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Remziye Kavukçu'nun, geçici işçi olarak çalıştığı Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden "istihdam fazlalığı" gerekçesiyle çıkarılmış, AK Parti Yunusemre İlçe Teşkilatı da protesto amacıyla müdürlük önüne siyah çelenk bırakmıştı.

Kaynak: AA