AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat Adana'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat Adana'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, 22 Temmuz Seçimlerinden Sonra Halkın Vekaletine Tabi Olacaklarını Belirterek, "Türkiye İçine mi Kapanacak Yoksa Dünyaya mı Açılacak, Bunu Hep Birlikte Göreceğiz" Dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat Adana'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, 22 Temmuz seçimlerinden sonra halkın vekaletine tabi olacaklarını belirterek, "Türkiye içine mi kapanacak yoksa dünyaya mı açılacak, bunu hep birlikte göreceğiz" dedi.

Fırat, beraberindeki Adana milletvekili adayları Vahit Kirişçi, Necdet Ünüvar ve Ali Küçükaydın'la birlikte seçim bölgesi olan Adana'ya geldi. AK Parti Adana milletvekili adaylarının tanıtımı için geldiği Adana'da basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Fırat, 22 Temmuz seçimlerinde halkın vekaletine tabi olacaklarını belirterek, "Umut ediyoruz ki Türkiye önümüzdeki 4 yılı da daha istikrarlı geçirir" dedi. Türkiye'nin çok önemli bir dönemden geçtiğini vurgulayan Fırat, "Bence 1950'lerdeki seçimler ne

kadar önemli ise 22 Temmuz seçimleri de bir o kadar önemlidir. Türkiye demokrasiye mi yoksa antidemokratik bir sisteme mi doğru gidecek, 22 Temmuz'da içinemi kapanacak yoksa dünyaya mı açılacak, bence bu seçim onun seçimidir" diye konuştu.

Türk halkının vereceği her karara saygı duyacaklarını belirten Fırat şunları kaydetti:

"Biz halkımıza inanıyoruz, başka yerlerden güç alan veya komplolardan güç alan parti değiliz. Halkımız bu 4.5 yıl süreç içerisindeki icraatımızı takdir edecek ve yine vekaletini bize verecektir. 23 Temmuz sabahı bunu hep beraber göreceğiz. Türk halkı, Türk demokrasisini yeniden rayına oturtacaktır. Biz hiçbir zaman antidemoktarik yollara sapmadık. Müracaat edeceğimiz tek bir yer var, o da halkımızdır."

(HT-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA