AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki terör operasyonları sonuna kadar devam edecek.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki terör operasyonları sonuna kadar devam edecek. Terör mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, herkes bunu böyle bilsin." ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Akçadağ ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Çalık, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, FETÖ'nün darbe girişimine dikkat çekti.

Darbe girişiminde Türkiye'nin imha edilmek istendiğini belirten Çalık, şöyle devam etti:

"15 Temmuz, bir milli birlik seferberliğiydi, sivil bir kurutuluş savaşıydı o gece. O gece Türkiye imha edilmek istendi. O gece Türkiye'yi bütün terör örgütlerinin saldırı üssü haline getirmek istediler. Türkiye'yi yeniden anayasasını, kurumlarını, ne kadar milli kurumu varsa, ne kadar yerli kurumları varsa oralara saldırdılar. Kurtuluş Savaşı'nda bile bomba görmeyen Gazi Meclisimiz bile o gün bombalar altında inledi. Terör örgütlerinin hepsine tek tek operasyonlar yapılıyor. PKK denen terör örgütünün FETÖ'den hiçbir farkı yoktur. FETÖ denen terör örgütünün DHKP-C'den hiçbir farkı yoktur. Hepsi bir biriyle aynı, isimleri farklı, hedefleri aynı. Milli birlik ve kardeşlik ruhumuz harekete geçecek ve hiçbir etnik ayrım yapmadan bizim kardeşliğimiz baki kalacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki terör operasyonları sonuna kadar devam edecek. Terör mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, herkes bunu böyle bilsin."

Çalık, ilçeye yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise terör örgütleriyle büyük çaplı mücadele edildiğini kaydetti.

Kaynak: AA