AK Parti Gaziantep Milletvekili Mazıcıoğlu, ' Onkoloji Günleri' Ne Katıldı - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mazıcıoğlu, " Onkoloji Günleri" Ne Katıldı

AA - Haberler | Yerel
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mazıcıoğlu,

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Muş'ta düzenlenen 5.Uluslararası Yeşeren Bir Bitki" isimli onkoloji günleri'ne katıldı."

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Muş'ta düzenlenen 5. Uluslararası Yeşeren Bir Bitki" isimli onkoloji günleri'ne katıldı.

Mazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ülkemizde bir ilk gerçekleştirilerek bir meme kanseri tarama aracı oluşturan Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği yöneticilerinin oluşturdukları Japonya Büyükelçiliği Novartis Onkoloji'nin desteklediği mobil aracın açılışını yaptığını bildirdi.

Türkiye'nin şu anda bölgesinde, hatta Avrupa'daki ülkelerle sağlıkta yarış edecek noktaya geldiğini belirten Mazıcıoğlu, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığı, kanseri en önemli toplum sağlığı sorunu olarak görmekte ve ileriye yönelik ciddi yatırımlar yapmakta ve kanseri kontrol edebilmek için ciddi projeler geliştirmektedir. Örneğin; toprakta bulunabilen erionit ve asbest nedeni ile Orta Anadolu'da akciğer zarı kanseri dünya ortalamasından çok yüksektir.

Sağlık Bakanlığı bu bölgede uluslararası bir proje çerçevesinde yeni yerleşim yerleri yaparak mezotelyoma denilen akciğer zarı kanserinin oluşmasını önlemiş bulunmaktadır. Böyle bir kanserin kesin kontrolü dünyada ilk kez ülkemizde Sağlık Bakanlığı'nın önderliğinde gerçekleşmiştir. Emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim."

- GAZİANTEP

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500