AK Parti Edirne İl Başkanı Sezen'den Kongre Değerlendirmesi - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Edirne İl Başkanı Sezen'den Kongre Değerlendirmesi

AK Parti Edirne İl Başkanı Sezen'den Kongre Değerlendirmesi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanı Rafet Sezen, ”Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanı Rafet Sezen, "Sayın Ahmet Davutoğlu'nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir" dedi.

Edirne AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan il başkanı Rafet Sezen, AK Parti'nin 27 Ağustos'ta Ankara'da düzenleyeceği 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni değerlendirdi. Sezen, "Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Partimiz 27 Ağustos'ta Ankara'da 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni yapacaktır. Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'dur. Olağanüstü Kongremizde, tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bayrak yarışında emanet yeni ellere teslim edilecektir. 27 Ağustos'ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır" ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZİN BİZE VERDİĞİ EMANETİ ASLA YERE DÜŞÜRMEDİK"

Sezen, AK Parti iktidarlarının 12 yılda yaptıklarını özetle dile getirerek, "Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik. Bizler AK Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz. AK Parti herhangi bir parti değildir. Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz "ben" demeden "biz" diyenlerin, "partimiz" demeden "milletimiz" diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir. İşte bu yüzden milletimiz, 2002'den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde, gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye'yi bir dünya gücü haline getirmektir" diye konuştu.

"TÜRKİYE GÜÇLÜ, DEMOKRATİK, MÜREFFEH VE SAYGIN BİR ÜLKE OLMA HEDEFİNE DAHA BÜYÜK BİR AZİMLE YÜRÜYECEKTİR"

27 Ağustos'ta yapılacak olan 1. Olağanüstü Büyük Kongrede Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacağını anlatan Sezen, şunları söyledi:

"Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir. Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. AK Parti; birliğiyle, beraberliğiyle, davasıyla, sevdasıyla ve aziz milletiyle bu yolda yürümeye devam edecektir. Bizler ilimizde teşkilat olarak, partimizi davamızı en iyi şekilde temsil etmek için yoğun gayret gösterdik. Tüm kademelerimizle ve ilçe teşkilatlarımızla birlik beraberlik içerisinde çalıştık. 27 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 1.Olağanüstü Büyük Kongremize Malatya teşkilatı tam kadro eksiksiz olarak katılacaktır. Tüm birimlerimizle beraber 6 büyük otobüs ile Salı günü konvoy halinde Ankara'ya hareket edeceğiz ve "İkinci Yeni' dönemin Genel Başkanını seçeceğiz." - EDİRNE

AK Parti Edirne İl Başkanı Sezen'den Kongre Değerlendirmesi

AK Parti Edirne İl Başkanı Sezen'den Kongre Değerlendirmesi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title