AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Kongresi

AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Kongresi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, "İnanç ve Sevgi Seli Partimizin Kapatılmasına Müsaade Etmeyecek" Dedi.

AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Kongresi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, "İnanç ve sevgi seli partimizin kapatılmasına müsaade etmeyecek" dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Kongresi, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt'un da katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Eker'in hükümetin yatırımlarını anlattığı toplantıda, AK Parti'nin kapatılma davasında adı 71 kişilik siyasi yasaklar listesinde bulunan Milletvekili Kurt ise yaşanan siyasi gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurt, "Öyle inanıyorum bu yürek, bu inanç, bu sevgi seli, bu Türkiye aşkı hiçbir şekilde ne partilerin kapatılmasına, ne demokrasilerin gelişmesine ne de ülkemizin kalkınmasına müsaade etmeyecektir. Yüreğimizi Hakk'a adadık ve bu bileğimiz halka adanmıştır" dedi.

Arkasında halkın, inancın, sevginin, kardeşliğin olduğu bileklerin bükülemeyeceğini kaydeden Kurt, "Parti dediğiniz şey nedir ki, parti dediğiniz şey insanların ideallerini, inançlarını, sevgilerini birleştirdiği bir aygıttır. Siz aygıtı kapatırsınız ama kaynak olan sevgiyi, o yüreği, o heyecanı ne yapacaksınız. Birileri yargıyı etkilemek için diyorlar ki 'Yüzde 97 olsa ne yazar'. Bunun adı demokrasiyse eğer, senin bu söylediğinin tarihin çöplüğe giden insanlarına bakarak ne anlama geldiğini görebilirsin. Frankolara, Musolonilere bakacaksın ve halkın nerede durduğuna bakacaksın. Tarih bu günleri yazdığı zaman iyiler nerede, kötüler nerede ona bakacaksın. İbret alacaksın, alamazsan bu halk sana gereğini sana anlatacaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmaları sık sık sloganlarla kesilen Kurt, "Burada bu halk var oldukça bu sevgi, bu kardeşlik Türkiye'ye, Ankara'ya, İstanbul'a, Washington'a, Londra'ya, Rusya'ya gider. Önüne kimse geçemez. Arkasında biz varız. Arkasında benim halkım var, arkasında benim inancım var. Arkasında benim yüreğim var. Bende bu yürek oldukça, bende bu inanç oldukça, ben halk oldukça ve ben durmadıkça, yoluma devam ettikçe hiçbir engel büyük değildir. Hiçbir engel aşılamaz değildir. Siz varsınız, biz varız inancımız var" dedi.

Diyarbakırlı kadınların büyük ilgi gösterdiği kongrede tek liste halinde gidilen seçimde geçerli oyların tamamını alan Serpil Bakır, yeniden AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı'na seçildi.

(AYŞ-AYŞ-CC-Y)