AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzu: "Paylaşımcı, Katılımcı, Şeffaf ve Hesap Verici Olacağız"
Haberler » Güncel » Haber

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzu: "Paylaşımcı, Katılımcı, Şeffaf ve Hesap Verici Olacağız"

AK Parti, Diyarbakır'da Büyükşehir, İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı. Tanıtım Toplantısında Konuşan Tarım ve Köy İşleri Başkanı Mehdi Eker, Güzel Hizmetlerle Diyarbakır'ı Tarihteki Güzel Yerine Taşıyacaklarını Söyledi.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzu:

AK Parti, Diyarbakır'da büyükşehir, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan Tarım ve Köy İşleri Başkanı Mehdi Eker, güzel hizmetlerle Diyarbakır'ı tarihteki güzel yerine taşıyacaklarını söyledi.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kutbettin Arzu da seçilmesi durumunda "Yönetimde paylaşımcı, katılımcı, şeffaf ve hesap verici" olacağı sözünü verdi.

Diyarbakır'ın en büyük kapalı alanı olan Ava Düğün Salonu'ndaki toplantı, sis nedeniyle uçaklar inmeyince 4 saat gecikmeli başladı. Tanıtım toplantısına Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Abdulkadir Aksu, Necati Çetinkaya ve Hüseyin Tanrıverdi ile milletvekilleri ile belediye başkanları katıldı.

Toplantıda konuşan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, bugün Diyarbakır'ın kapılarının demokrasiye, barışa, kardeşliği, huzura, zenginliğe açıldığı gün olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetiyle birlikte Diyarbakır'a birçok hizmetin geldiğini dile getiren Eker, hükümetin sağlık, eğitim, ulaşım, tarım ve diğer bütün sektörlerinde çok ciddi yatırımlar yaptığını belirti.

Diyarbakır'ın 30 yıl öncesine kadar "Doğu'nun Paris'i" olarak anıldığını ifade eden Bakan Eker, "Diyarbakır 30 öncesine kadar Urfa, Elazığ ve Antep'ten daha nezih bir kentti. Kadim şehir, 5 bin yıldır medeniyetlere beşiklik etti. Ancak özellikle son 25 yılda diğer şehirler başta belediyecilik olmak üzere her alanda gelişti, güzelleşti. Diyarbakır ise geriledi. Antep, Urfa, Elazığ, güzel şehirler olsun. Ama Diyarbakır da güzel bir şehir olsun. İşte bugün ak kadrolar bu şehri tarihteki güzel yerlerine taşıyacak günün başlangıcı olacak. Bizim Diyarbakır'a hizmet etmek, güzelleştirmek ve insanlarını mutlu etmekten başka bir amacımız yok. Çünkü bu şehir bütün güzellikleri hak ediyor. Bu şehrin imajı kötü şeylerin gölgeleri sayesinde kötü anılır oldu. Neden şehrimiz kötülükle anılsın. Diyarbakır'ı güzel hizmetler, parklar, geniş yeşil alanlarla buluşturacağız. Belediye başkanlarımızın AK Parti'nin yerel yönetimlerindeki hizmet birikimi ve tecrübesiyle Diyarbakır'ı hak ettiği yere taşıyacaktır." dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerde Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de Diyarbakırlılara Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın selamını getirdiğini belirterek konuşmasına başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Kutbettin Arzu'nun Diyarbakır'a hizmette çığır açacağını dile getiren Tanrıverdi, "Diyarbakır Büyükşehir'in kazanılması Arzu'nun kazanması değildir. İlçe belediyelerinin kazanılması AK Parti'nin kazanması demek değil, Diyarbakır'ın kazanması demektir" diye konuştu.

AK Parti'nin yerel yönetimde bir ekol, okul olduğunun altını çizen Tanrıverdi, şöyle devam etti: "Belediyecilik bizim işimizdir. Bizim yönettiğimiz illerdeki hizmetlere bakacaksınız. Bizim anlayışımızla Türkiye'de yerel yönetimlerde hizmet etme anlayışı ortaya çıktı. Nasıl ki Konya, İstanbul, Ankara güzel hizmetlerle kavuştu. Diyarbakır da 1 Nisan'dan itibaren güzel projelerle hizmet almaya başlayacak. Diyarbakır hizmeti biz getireceğiz. Diyarbakırlılar güzel bir kentte yaşacak yerel bir yönetim arzuluyoruz. Şehir, çöpüyle çamuruyla değil, hizmetleriyle, geniş yollarıyla, parkları, yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla gündeme gelecek."

AK Parti'nin yerel yönetimleri en iyi yapan parti olduğunu da savunan Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, "Biz kimsenin dili, dini, ırkına bakmadan hizmet sunacağız. Ne söylemişsek hepsini gerçekleştireceğiz. Bizim adayımız vizyon, misyon sahibidir. AK Parti halka sırtını dönmedi, halk da AK Parti'ye sırtını dönmeyecek. İnşallah 29 Mart'ta 22 Temmuz'da olduğu gibi bütün Türkiye'nin partisi olacağız." diye konuştu.

Tanrıverdi, seçim yarışını demokratik ilkeler doğrultusunda sürdüreceklerini ifade ederek, demokrasi dışı yöntemlere başvuranların halktan cevabını alacağını, herkesi barış içerisinde bir seçim süreci geçirmeye davet etti.

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya ise AK Parti Hükümeti'nin icraatlarını anlattı.

Diyarbakır'ın güzel hizmetler alma arzusu içerisinde gördüğünü aktaran Çetinkaya, "Diyarbakır'ın arzusu Kutbettin Arzu'dur. O hizmetlerinde fark gözetmeyecek. Türk, Kürt, Laz, Çerkez hepimizin kardeşiz. Mevlana'nın dediği gibi herkese "Gel, gel, gel. Ne olursan ol gel" diyoruz. AK Parti çatısı ümitsizlik çatısı değildir. Tövbeni 100 bin kere de bozmuşsan yine gel" diyerek Diyarbakırlılardan oy istedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu da 81 ilin tamamına hizmet götürdüklerini belirterek, "Biz kimsenin yapmadıklarıyla uğraşmıyoruz. Sadece yaptıklarımızı size aktaracağız. Türkiye'ye en iyi yerel siyaseti getirdik" sözlerini kaydetti.

Konuşmaların ardından AK Parti'nin belde, ilçe belediye başkan adayları platforma çağırıldı. Son olarak platforma çağrılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kutbettin Arzu, "Diyarbakır'ın arzu Kutbettin Arzu" sloganları ile platforma geldi.

Burada kısa bir konuşma yapan Arzu, mutluluğunu anlatacak kelime bulamadığını belirterek şunları kaydetti: "Seçildiğimde yönetim anlayışımız şu olacak. Yönetimde paylaşımcı olacağız, demokrasinin gereği bütün şehri yönetime katacağız. Katılımcı olacağız, meslek odaları ve STK temsilcileriyle danışarak hizmet üreteceğiz. Şeffaf olacağız. Son olarak hesap verici olacağız. Hesabımızı öbür dünyaya bırakmayacağız. Halkımıza hesabını bu dünyada vereceğiz."

Diyarbakır'ın en büyük kapalı alanı olan Ava Düğün Salonu'ndaki aday tanıtım toplantısına büyük bir katılım olunca vatandaşların çoğu toplantıyı salonun dışından takip etti. (CİHAN)