AK Parti'den Seçim Startı

AK Parti'den Seçim Startı

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları ile Birlikte 4-5-6 Nisan Tarihlerinde Çeşme Altın Yunus Tesislerinde Gün Boyu Toplantılar Yaparak, Kongre Hazırlıkları ve Yerel Seçimde İzlenecek Stratejileri Belirlemek İçin Görüşmelerde Bulundu.

AK Parti'den Seçim Startı

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları ile birlikte 4-5-6 Nisan tarihlerinde Çeşme Altın yunus tesislerinde gün boyu toplantılar yaparak, kongre hazırlıkları ve yerel seçimde izlenecek stratejileri belirlemek için görüşmelerde bulundu.

İzmir Milletvekilleri Taha Aksoy, Tuğrul Yemişçi, İbrahim Hasgür' ünde katıldığı toplantılarda Milletvekilleri koordinatör oldukları İlçe Başkanları ile görüşerek, İlçelerde yaşanan sorunlarla ilgili bilgi alırken, İlçe başkanları da bu sorunları içeren dosyaları Milletvekillerine sundular. İlçe Başkanları ile toplu olarak yapılan toplantının ardından,28 İlçe başkanı ile ikili görüşmeler gerçekleştiren İl Başkanı Aydın Şengül, İlçe Başkanlarının geleceğe yönelik düşünce ve önerilerini dinledi. İl Başkanı Aydın Şengül, Milletvekilleri, İl Başkan Yardımcıları ve İlçe başkanlarının beraber katıldığı toplu görüşmelerde şu görüşlere yer verdi: "Bugün burada yapacağımız görüşmelerde hem ilçe kongrelerimiz hem de yerel seçimlerde izleyeceğimiz yöntemlerle ilgili yol haritamızı belirleyeceğiz. Daha önce defalarca belirttiğimiz gibi, Belediye başkanı, İl genel meclisi ve Belediye meclisi adaylığı düşünen hiçbir arkadaşımız ilçe kongrelerinde aday olmayacaktır. Herkesin, özellikle ilçe başkanlarımın bu konuyu göz önünde bulundurarak karar vermesi gerekir" İlçe Kongrelerinin, bazı partilerde kırılma, dargınlık ve ayrışmalara neden olduğunu belirten Başkan Şengül, AK Parti'de bu tür sorunların yaşanmayacağını vurgulayarak "Biz siyaseti koltuk kazanmak veya birilerine koltuk kazandırmak için değil, halkımıza hak ettiği yaşam düzeyini kazandırmak ve demokratik kültür ve geleneği kalıcı hale getirmek için yapıyoruz. Bu nedenle bizim kimseyi kırma, küstürme ve engelleme gibi bir lüksümüz yoktur ve olmamalıdır. Bu nedenle tüm ilçe kongrelerimizi olabildiğince geniş katılımlı ve uzlaşma içerisinde yaparak, mümkün olduğunca herkesin kendisine yer bulacağı tek liste ile yapmayı düşünüyoruz. Çünkü biz enerjimizi, parti içi kısır çekişmelerle heba edip, asıl hedefimizden kopmak istemiyoruz. Bizim İl ve İlçe teşkilatları olarak, öncelikli hedefimiz, İzmir'de Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, tüm ilçe Belediyelerini kazanmaktır. İzmirlinin AK Parti Belediyeciliğini görmeye ve hak ettiği hizmetleri almaya her zamankinden fazla ihtiyacı vardır" dedi.

Devam etmekte olan Yerel Yönetimler akademisinde verilen eğitim ile nitelikli, görevinin ne olduğunu bilen meclis üyesi adaylarını eğittiklerini belirten İl Başkanı Aydın Şengül "Tüm Mahallelerde oluşturulan Sandık Kurulu üyeleri, Mahallede bulunan seçmenlerle bire bir görüşmelerde bulunarak, projelerimizi ve parti politikalarımızı anlatacak ve sıkılmadık el bırakmayacaklar. Bu konuda gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, önümüzdeki günlerde bu proje uygulanmaya başlayacak" diye konuştu.

Toplu görüşmelerin ardından 28 ilçe başkanı ile tek, tek görüşen İl Başkanı Aydın Şengül bu görüşmelerde, ilçe kongre tarihlerini belirledikleri ve ilçelerde Belediye başkanlıkları ve meclis üyeliği adaylıkları için ön plana çıkmış isimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

(YK) 09.04.2008 10:13 TSİ