AK Parti'den Bahçeli'nin Bozdağ'a Yönelik Sözlerine Yanıt: Asla Kabul Edilemez

AK Parti'den Bahçeli'nin Bozdağ'a Yönelik Sözlerine Yanıt: Asla Kabul Edilemez

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik düzenlediği basın toplantısında MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Bekir Bozdağ'a yönelik eleştirilerine "'Seni uyarıyoruz' denerek taciz edilmesi asla kabul etmeyeceğimiz bir yaklaşımdır" şeklinde cevap verdi.

22.10.2018 15:59 | Son Güncelleme: 22.10.2018 16:02

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişki önemli değerlendirmelerde bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin sosyal medya hesabından Bekir Bozdağ'ı hedef alan açıklamalarına da yanıt veren Çelik, "Sayın Bozdağ gibi hayatı boyunca kimlikçilik yapmamış bir arkadaşımızın, Bahçeli tarafından Kürt etnik kökenine vurgu yapılmasını yanlış buluyoruz. 'Seni uyarıyoruz' denerek taciz edilmesi asla kabul etmeyeceğimiz bir yaklaşımdır" dedi.

BAHÇELİ, BOZDAĞ'I ELEŞTİRMİŞTİ

MHP lideri Devlet Bahçeli Danıştay'ın 'Andımız' kararının ardından başlayan tartışmaya ilişkin Twitter'da değerlendirmelerde bulunmuştu. Açıklamasında 'Andımız'ın kaldırılması ile ilgili süreci hatırlatan Bahçeli, "Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir" diyen Bekir Bozdağ'a sert sözlerle yüklenmişti.

ÖMER ÇELİK'TEN BAHÇELİ'NİN SÖZLERİNE YANIT

Bahçeli'nin Bozdağ'la ilgili sözlerine basın toplantısında yanıt veren Ömer Çelik, "Bizim arkadaşlarımızın bununla ilgili yorumu bellidir. Hemen hemen hepsinin yaklaşımı aynıdır. Arkadaşlarımızın, milli kimlik ve Türklük'le ilgili bir beyanı olmadı. Bir anda baktık ki, bu mesele milli kimlik kavramına dönüştürülmeye çalışıldı. Bizim milli kimliğimiz çayın içerisinde erimiş bir şeker gibidir. Her yerde bunu her gün görüyoruz. Çay kaşığı gibi insanların gözüne sokularak yaşatılan bir şey değildir. Tarihin içerisinden süzülerek gelmiştir, bedeli ödenmiştir ve hak edilmiştir. Kaderdaşlığa dayanır. Hukuk dışı vatanseverlik olmaz. Anayasaya rağmen vatanseverlik olmaz. Yargı kararı ve milli kimlik kavga ettirilemez. Sayın Bozdağ gibi hayatı boyunca kimlikçilik yapmamış bir arkadaşımızın, Bahçeli tarafından Kürt etnik kökenine vurgu yapılmasını yanlış buluyoruz. 'Seni uyarıyoruz' denerek taciz edilmesi asla kabul etmeyeceğimiz bir yaklaşımdır" şeklinde konuştu.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Sayın Bekir Bozdağ Danıştay kararına çok bozulmuş, anayasa ve yasanın alenen çiğnendiğini söylemiş. İşine geldi mi yargıya saygıyı bekleyen, işine gelmedi mi yasa çiğnendi diyen Sayın Bozdağ ve onun gibi düşünenlerin hala çözülme süreci üslubuna müracaatları talihsizliktir" diyen Bahçeli, "Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin. PKK'lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin. Papaz kuş gibi uçar gider yargı kararı denilir. Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ki karşı çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir? Andımız milli kimliğimizin alameti farikalarından birisidir. Sevmeyen varsa sussun, okumayacak varsa kendi işine baksın" ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti'den Bahçeli'nin Bozdağ'a Yönelik Sözlerine Yanıt: Asla Kabul Edilemez
Şu an buradasınız: AK Parti'den Bahçeli'nin Bozdağ'a Yönelik Sözlerine Yanıt: Asla Kabul Edilemez - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.8.2020 00:10:54. #1.14#
title