AK Parti Demirköy İlçe Başkanlığına Yeniden Hayrullah Yalçınsoy Seçildi

AK Parti Demirköy İlçe Başkanlığına Yeniden Hayrullah Yalçınsoy Seçildi

AK Parti Demirköy İlçe Başkanlığına yeniden Hayrullah Yalçınsoy seçildi.

AK Parti Demirköy İlçe Başkanlığına Yeniden Hayrullah Yalçınsoy Seçildi

AK Parti Demirköy İlçe Başkanlığına yeniden Hayrullah Yalçınsoy seçildi.

Demirköy İl Özel İdaresi Düğün Salonu'nda yapılan kongreye, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, İl Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Saffet Üresin, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Selahattin Birkaya ve partililer katıldı.

Genel Kurul Divan Başkanlığına Emin Tunç, üyeliklere Hazel Yolgiden, Semire Küçükgöksel, Şeref Sağlık ve Hasan Kiraz'ın seçilmesi ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre için gönderdiği kutlama mesajı okundu.

AK Parti Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy yaptığı konuşmada, bugün 400'ü aşkın üye ile kongreyi yapmaktan onur ve gurur duyduklarını söyledi.

AK Parti'nin referandum ve arkasından yapılan genel seçimlerde Demirköy'de yüzde 42'lik oy aldığını ifade eden Yalçınsoy, bu milletin Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz güveni olduğunu ve genel seçimlerde 3. kez AK Parti'yi tek başına iktidara taşıdığını anımsattı.

Daha sonra AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan da kongrenin ülkeye, AK Parti'ye ve demokrasiye hayırlar getirmesini temenni etti.

Demirköy'ün kendisi için önem arz ettiğini belirten Milletvekili Gürşan, Demirköy'ün AK Parti'yi 2011 genel seçimlerde birinci parti yapmasının kendisine güven verdiğini, bu nedenle Demirköy ilçesi için daha fazla çalışacağının altını çizdi.

Konuşmasında AK Parti öncesi ve sonrasının mukayesesini yapan Gürşan, AK Parti'nin ustalık döneminde daha iyi hizmetler sunacağına dikkat çekti. Gürşan, AK Parti iktidarı ile yükselişe geçen Türkiye'nin çok sayıda ülke tarafından takdir ile karşılandığını vurguladı.

Türkiye'nin her alanda iyi bir başarı çizgisi izlediğini anlatan Gürşan, yoğun meclis çalışmaları içerisinde olduklarını, bu çalışmaların yanı sıra komisyon çalışmaları içinde bulunduğunu ama buna rağmen yorulmak nedir bilmeden Kırklareli'ne ve Demirköy'e hizmet için çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Konuşamadan sonra AK Parti saflarına geçen Demokrat Parti'nin İğneada Belediye Meclisi üyeleri Recep Zımbak ve Ali Gümüşsoy'a AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan tarafından parti rozetleri takıldı.

Yapılan oylama sonucu seçimlere tek liste ile katılan Hayrullah Yalçınsoy, 139 oyun tamamını alarak yeniden AK Parti Demirköy İlçe Başkanlığına seçildi. Yalçınsoy'un Yönetim Kurulu'nda ise Fetih İnanç, Saffet Yoldaş, İrfan Antlı, Necatin Babat, Kemal Şenay, Oktay Gezen, Hamdi Gülsoy, Niyazi Filiz, Şeref Saykur, Selahattin Karakaş, Mehdi Akbayrak, Mehmet Güvendi, Şükrü Saka ve Zeki Patan yer aldı.

- KIRKLARELİ


reklam