AK Parti'de Şener'in Mkyk Üyeliği Düştü

AK Parti'de Şener'in Mkyk Üyeliği Düştü

AK Parti Mkyk Üyesi Abdullatif Şener'in, Partiden İstifa İçin Dilekçe Vermesi Üzerine Üyeliği Düşürüldü. Şener'in Yerine Mkyk Üyeliğine Yedek Üye Balıkesir Milletvekili Ali Osman Sali Getirildi.

AK Parti'de Şener'in Mkyk Üyeliği Düştü

AK Parti MKYK üyesi Abdullatif Şener'in, partiden istifa için dilekçe vermesi üzerine üyeliği düşürüldü. Şener'in yerine MKYK üyeliğine yedek üye Balıkesir Milletvekili Ali Osman Sali getirildi.

AK Parti MKYK 61. toplantısı sona erdi. MKYK'ya veda için katıldığını belirten Şener'in istifası kabul edildi. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, toplantıda, Anayasa Mahkemesi'nin kapatma davası süreci, iç ve dış siyaset, ekonomik, siyasal ve hukuki gelişmelerin görüşüldüğü bildirildi.

TBMM parti grubu çalışmaları ve TBMM gündemi hakkında MKYK üyelerinin bilgilendirildiği belirtilen toplantıda, üyelikten istifa eden Abdüllatif Şener'in yerine yedek üye Balıkesir Milletvekili Sali'nin getirildiği açıklandı.

Toplantının dilek ve temenniler kısmında ise milletin talep ve beklentileri doğrultusunda siyasi ve ekonomik istikrarı korumanın temel öncelik olacağının vurgulandığı bildirildi.

Toplantıdan ayrılan MKYK üyeleri soruları yanıtsız bıraktı. Başbakan Erdoğan ise her zaman olduğu gibi son olarak parti binasından ayrıldı.

Kaynak: CHA