AK Parti'de MHP ile Bayramlaşma

AK Parti'de MHP ile Bayramlaşma
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, hükümet kurma çalışmalarına yönelik, "Biz kapıyı kapatmadık, araladık.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, hükümet kurma çalışmalarına yönelik, "Biz kapıyı kapatmadık, araladık. O kapıyı açmanın yolu; PKK teslim olmalı, HDP, PKK ile arasına mesafe koymalı, Cumhurbaşkanı anayasal çizgide kalmalı" dedi.

Siyasi parti temsilcileri bayramın ikinci günü birbirlerine karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyor. Bayramlaşma ziyareti kapsamında MHP heyeti, AK Parti'yi ziyaret etti.

AK Parti'de partiler arası bayramlaşma CHP'nin ardından MHP heyetini kabul ile devam etti. MHP'nin AK Parti ziyaretinde, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Ankara İl Başkanı Ömer Demirel ve Ankara Milletvekili Mustafa MİT yer aldı. MHP heyeti, AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Ankara Milletvekili ve Kadın Kolları MYK Üyesi Jülide Sarıeroğlu, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Gençlik Kolları MYK üyesi Zeynep Yıldız tarafından karşılandı. Siyasilerin tek tek tokalaşarak bayramlaştığı AK Parti Genel Merkezi'ndeki ziyarette MHP heyetine Çalık'ın Malatya'dan getirdiği kayısı ikram edildi.

7 Haziran'da milletin tüm partilere bir mesaj verdiğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Kısa süre içerisinde koalisyon çalışmaları milletin beklentisi sonucuna gider inşallah" dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Karakaya ise, "Türkiye koalisyon bekliyor. Koalisyon çalışmaları devam ediyor. Başbakan 'CHP ile daha ileri ilişkilerimiz' dedi. İkinci işaret Yalçın Akdoğan'dan geldi. 'Çözüm sürecine sadık kalınmalıdır' dedi. Bu açıklamalar koalisyonun CHP ile yapılacağını gösteriyor" diye konuştu.

Erken seçimin son seçenek olduğunun altını çizen Karakaya, "Biz kapıyı kapatmadık, araladık. O kapıyı açmanın yolu; PKK teslim olmalı, HDP, PKK ile arasına mesafe koymalı, Cumhurbaşkanı anayasal çizgide kalmalı" ifadelerini kullandı.

Karakaya'nın açıklamalarının üzerine Çalık, "Biz bayram molası verdik dedik ama Mevlüt Bey kanaatlerini paylaştı. Biz kimseye yön çizmedik, tüm siyasi partiler özveri ile hareket etmeli" şeklinde konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title