Başkan Öztürk ve Çelikcan Büyükşehire Talip Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Başkan Öztürk ve Çelikcan Büyükşehire Talip Oldu

CHA - Haberler | Yerel
Başkan Öztürk ve Çelikcan Büyükşehire Talip Oldu

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan AK Parti'den belediye başkanı olmak için başvuruda bulundu.

AK Parti yerel seçimlerde belediye başkanı olmak isteyenler için aday adaylığı başvuruları sona erdi. Belediye meclis üyelikleri için başvurular ise 1 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da büyükşehir belediye başkanı olmak için başvuruda bulundu.

1 Kasım Cuma günü sona eren başvurularda Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için 121 kişi müracaat formlarını il ve ilçe başkanlıklarına verdi. AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, 1 Ekim'de başlayan aday adaylığı başvuru sürecinin 1 Kasım Cuma günü sona erdiğini hatırlatarak, başvuruların biteceği son 2 -3 günde oldukça fazla yoğunluk yaşadıklarını ifade etti.

Yağcı, "Partimize üye olsun veya olmasın, aday olmak için gerekli şartları taşıyan her vatandaşımızın yerel yönetimlerde görev yapmak niyetiyle adaylık başvurusu değerlendirmeye alınmıştır. Belediye başkan aday adaylığı ve belediye meclis üyeliği için resmi başvurusunu yapan aday adaylarının müracaat belgelerini teslim aldık. Aday adaylığı sürecinde özellikle son haftada ciddi bir taleple karşılaştık. Bu durum hem bizim, hem de partimiz adına oldukça sevindiricidir. Başvuru sayısı memnuniyet vericidir. En fazla aday adayı müracaatı Ceyhan ilçemizde görünüyor. Bu süreçte bütün aday adaylarımızın partimizin misyonuna ve vizyonuna yakışır biçimde propagandalarını sürdürmelerini önemle istirham ediyorum. Başvuru sürecinden sonra genel merkezimiz tarafından yapılacak diğer değerlendirmelerle aday belirleme sürecine gireceğiz." dedi.

Adaylar belirlendikten sonra 30 Mart 2014 Pazar gününe kadar hep birlikte çalışacaklarını anlatan Yağcı, "Allah'ın izniyle 2014 mahalli idareler seçimlerinden zaferlerle çıkarak, başarılı olacağız. Aday adaylığı süresince AK Parti'ye gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ediyor ve bütün aday adaylarımıza başarılar dilerken, hayırlı uğurlu olsun diyorum." diye konuştu. Yağcı, belediye meclisi üyeliği için başvuru tarihinin 1 Aralık Pazar gününe kadar uzatıldığını da sözlerine ekledi.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPANLARIN LİSTESİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları: Zafer Kara, Mustafa Kebude, Mehmet Ali Bilici, Abdullah Torun, Mahmut Çelikcan, Azim Öztürk ve Şekip Karakaya.

Aladağ İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Mustafa Akgedik, Halil Şahan, Hasan Hüseyin Hündüz, Hasan Buldu, Adem Güvercin, Yusuf Yıldız, Mehmet Lütfi onur, Hüseyin Kılınç, Ali Kurt, Muzaffer Demirağ, Ramazan Keleş ve Mustafa Uslu.

Ceyhan İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Erol Kahraman, Süleyman Ulu, Tarık Yalçınkaya, Bayram Kadir Tüylü, Suat Özden Sobacı, Bedirhan Yıldırım, Mehmet Orhan Gören, Yücel Koç, Murat Gürsel Güleçyüz, Mehmet Haksan, Gülcan Ay, Alemdar Öztürk, Burhan Onuk, Burhan Ülger, Mehmet Göregen, Cengiz Özal, Hakkı Coşkun, Bülent Demirel, Eyyüp Konuk, Davut Aslan, Yalçın Küsbeci, Mustafa Yaylacı ve Mehmet Kadir Çakır.

Çukrova İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Cüneyt Karaarslan, Hüseyin Şinasi Karaaslan, Yeliz Tapan, Yusuf Kenan Yoğurtoğlu, Ömer Topçu, Abdullah Hacıoğulları, Ömer Arasan, Ali Tuna ve Mustafa Uslu.

Feke İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Vahit Todil, Burhan Şengün, Cuma İş, Musa Şener, Mehmet Ali Sarıoğlan, Saffet Yurdadoğ, Sabri Özata, Rafet Sarıoğlan, Mustafa Aksoy ve Ahmet Akpınar.

İmamoğlu İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Nail Göçer, Hasan Bağış, Koca Ömer Çatak, Ali Bürcü ve Mustafa Yılmaz.

Karaisalı İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: İlyas Karabulut, Hacer Ceylan, Müslüm Öveç, Aziz Özcan, Hasan Hüseyin Kuşcu, İsmail Demirkeser, Ali Yücel, Yusuf İyi, Kemal Işık ve Ali Metin.

Karataş İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Mustafa Özcan, Fatih Balıkçı, Sinan Gül, Kenan Küsgün, Uğur Yıldırım Canbolat ve Mehmet Gangal.

Kozan İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Kazım Özgan, Ahmet Arık, Taner Uzun ve Hadi Tekdemir.

Pozantı İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Kürşat Akpınar, Mehmet Adıgüzel ve Ramazan Demir.

Saimbeyli İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Hasan Karabulut, Mustafa Uyanık, Yusuf Akbolat, Tuncay Karasakallı ve Recep Ali Kara.

Sarıçam İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Ahmet Zenbilci ve Ahmet Öztürk.

Seyhan İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Abdullah Doğru, Sıtkı Polat, Zuhal Aşlamacı, Neslihan İpek Kobaner, İhsan Bermekoğlu ve İsmail Temiz.

Tufanbeyli İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Recep Balı, Hidayet Çavuşoğlu, Ayhan Osmanoğlu, Murat Bakadur ve Remzi Ergü.

Yumurtalık İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Turgut Erişmen, Süleyman Keskin, Bekir Nennioğlu, Fethi Beşlioğlu, Sabri Lük, Yusuf Döğer ve Mustafa Afacan.

Yüreğir İlçe Belediye Başkanlığı aday adayları: Hıdır Bahçe, Ömer Faruk Doğan, Hüseyin Acarlar, Mehmet Sağlam, Fatih Mehmet Kocaispir, Abdullah Ayan ve Yaşar Turan.

Başkan Öztürk ve Çelikcan Büyükşehire Talip Oldu

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500