AK Parti, Bursa'daki İlk Seçim Bürosunu Açtı

AK Parti, Bursa'daki İlk Seçim Bürosunu Açtı

AK Parti'nin Bursa'daki İlk Seçim Bürosu Zafer Mahallesi'nde Açıldı. Seçim Bürosunun Açılış Törenine AK Parti Bursa Milletvekili Adayları Hayrettin Çakmak, Sedat Kızılcıklı, M. Emin Tutan, Ali Kul, Cennet Cankılıç, Canan Candemir Çelik ve Gökay Bilir ve Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe Katıldı.

AK Parti, Bursa'daki İlk Seçim Bürosunu Açtı

AK Parti'nin Bursa'daki ilk seçim bürosu Zafer Mahallesi'nde açıldı. Seçim bürosunun açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili adayları Hayrettin Çakmak, Sedat Kızılcıklı, M. Emin Tutan,, Ali Kul, Cennet Cankılıç, Canan Candemir Çelik ve Gökay Bilir ve Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe katıldı.

AK Parti'nin Bursa'daki ilk seçim bürosu olma özelliğini taşıyan Zafer Mahallesi Seçim ve İrtibat Bürosu'nun açılışında konuşan Bursa 3. sıra milletvekili adayı Hayrettin Çakmak, muhalefete sert eleştirilerde bulundu.

Muhalefeti şehit cenazelerini kullanarak musalla siyaseti yapmakla suçlayan Çakmak, "Artık bunların, bir şehit cenazesi olsa da gidip siyaset yapsam diyen insanlar olduğuna inanmaya başlayacağım. Bu zamana kadar ülke için bir şey yapamayanlar artık musalla taşı siyaseti yapıyor" dedi.

22 Temmuz seçimini 100 yılın bitişi olarak değerlendiren Çakmak, "Sizlerden istikrarsızlığa değil demokrasiye oy vermenizi istiyorum. Türkiye bu zamana kadar hep istikrarsız yönetimlerden çekti. Türkiye'de ilk kez bir hükümet bu kadar uzun süre görev yaptı. Türkiye'de 29 hükümet kurulması gerekirken 59 hükümet kurulmuş. 15 hükümetin ömrü 6 ayın altında, 15 hükümetin ömrü de 6 ayla 1 yıl arasında sürmüştür. Ömrü 1 ile 2 yıl süren 14 hükümetin kurulduğu Türkiye'de Ecevit'in kurduğu hükümet 1 ay, Tansu

Çiller'in kurduğu hükümet ise 25 gün sürmüştür. Size soruyorum; 6 aylık hükümet hangi kararı çıkartıp uygulayabilir. Ancak biz 4.5 yıl içinde 900'den fazla kanun çıkarttık ve uyguladık. Türkiye zaman kaybettikçe koalisyonlardan vazgeçti. Türkiye'nin istikrarı, büyümeyi yakaladığı 4.5 yıl içinde ortaya çıkan cumhurbaşkanlığı seçimi için birisi tut aklından bir rakam dedi. O da 367 olsun dedi. Bu tartışmalar yaşandı. Ama bizi bunlar üzmez. Bizi, yıllarca sağcıyım diyen insanların CHP'nin arkasında kuyruk

olması üzer. Polatkan'ın, Menderes'in kemiklerini sızlatırlarsa Allah ayaklarını böyle dolandırır. Bunlar barajı geçmek için birleştiler. Ancak rezil oldular. Türkiye'de birleşmenin tek adresi AK Parti'dir" diye konuştu.

22 Temmuz'un hükümeti ve cumhurbaşkanını seçecekleri gün olduğunu söyleyen Çakmak, "Bu zamana kadar meydanlarda kadınların üzerinde siyaset yapanların listelerinde bir tane kadın yok. Bizim listemizde, Bursa'da 2 kadın milletvekili adayımız var. Bu kadınlar analarımızı, bacılarımızı, eşlerimizi Meclis'te temsil edecek. Ancak muhalefet meydanlarda kullandığı kadınları unutup şimdi de musalla taşı siyaseti yapmaya başladı. Allah'tan şehidin bir kanını 550 milletvekiline değişmem diyen bir liderimiz var.

Şunu bilin ki; kişi başına 10 bin dolarlık gelirin sağlanacağı bir ülkede PPK köpeği barınamaz. Onların istediği karışıklık, istikrarsızlık" şeklinde konuştu.

Vatandaşların alkışlarla destek verdiği Çakmak'ın ardından seçim bürosunun kurdelesi, milletvekili adayları tarafından kesilerek hizmete açıldı.

(AOA-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA