AK Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı'nın 4. Olağan Kongresi
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı'nın 4. Olağan Kongresi

AK Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı'nın 4.Olağan Kongresi'nde başkanlığa Nizamettin Çam, seçildi.

AK Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı'nın 4. Olağan Kongresi

AK Parti Bozüyük İlçe Teşkilatı'nın 4. Olağan Kongresi'nde başkanlığa Nizamettin Çam, seçildi.

AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, Belediye Düğün Salonu'nda yapılan kongrede, Bozüyük'ün, Bilecik siyasetinde etkili ve yön veren bir ilçe olduğunu belirterek, AK Parti'nin il genelindeki 141 bin oyunun 50 binini Bozüyük'ün oluşturduğunu kaydetti.

Kongreye tek liste halinde girildiğini, adayların mütevazı ve olgun bir davranış sergilediğini ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Partimiz bu zamana kadar yaptığı çalışmalar sonucunda, kongreye iki-üç listeyle girildikten sonra mutlaka kırgınlıkla salon dışına çıkıldığına kanaat getirdi. Genel Merkez, bu noktada salona mümkünse tek liste halinde girelim, eğer uzlaşma sağlanıyorsa uzlaşma sağlayalım şeklinde bir tavsiye kararı almış. Amacımız milletimize hizmet. Bu kadar güçlü kadroları ve seçilmişleri fazla olan bir partiye yakışan da, birlik ve beraberlik içinde kişisel ve bireysel hiçbir hesap yapmadan millete olan hizmeti ne kadar üst seviyeye getirebilirizin hesabını yapmalıyız. İlde millete hizmet eden parti biziz. Bu kadar zenginliğin içerisinde bize yakışan birlik ve beraberlikle seçilen arkadaşlarımızın yaptığı hizmetlere sahip çıkıp, onlara destek vermektir."

Bozüyük Belediye Başkanı Berberoğlu da AK Parti ile 2,5 yılda uyum içinde bir çalışma yaptıklarını ve bundan sonra siyasi hayatı düşünmediğini kaydetti.

Kongrede kullanılan 167 oyun 163'ünü alarak AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı olan Nizamettin Çam da hedeflerinin, Türkiye'de olduğu gibi Bozüyük'te de AK Parti'nin gücüne güç katarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği hedeflere emin adımlarla yürümek olduğunu ifade etti.

İlçe Yönetim Kurulu, Harun Orhan Top, Agah Agaoğlu, Hüsnü Ersoy, Ahmet Bülbül, Kemal Turgut, Ahmet Altınel, Adem Öner, Harun Can, Abdurrahman Kırgız, İsmail Tunç, Süleyman Saltık, Esra Sülüş, Onur Soylu, Lütfü Tokmak, Nuray Katrancı, Sinan Baran, Mehmet Bal, Bilal Oydu, Abdullah Daştan, Canan Karaca, İbrahim Bayram, Emine Çolak, Murat Kurt ve Mesut Çetin'den oluştu.

Kongreye, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, CHP Bozüyük ilçe Başkanı Hüseyin Elmas, delegeler ile partililer katıldı.

- BİLECİK