AK Parti Antalya Mitingi
Haberler » Politika » Haber

AK Parti Antalya Mitingi

Başbakan Erdoğan, bütün öğrencilere ücretsiz elektronik kitap dağıtacaklarını söyledi.

AK Parti Antalya Mitingi

Bilal Yakınbaş - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bütün öğrencilere elektronik ücretsiz elektronik kitap dağıtacaklarını belirterek, "Artık bisküviye filan ihtiyaç yok bay Bahçeli, kuru fasulye filan geride kaldı artık" dedi.

Erdoğan, partisince Kepez Spor Salonu yanındaki alanda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Türkiye'nin çetelerin, karanlık odakların siyaseti dizayn ettikleri dönemlere dönmeyeceğini dile getiren Erdoğan, "12 Haziran'da benim milletin bunlara geçit vermeyecek. Siyasetin sahibi kim? Millet. Çeteler, karanlık güç odakları değil. Siyasete istikameti kim çizecek? Millet" dedi.

Türkiye'nin diğer 80 ili gibi, Antalya için de hizmet ve eser üretmeye devam edeceklerini belirten Erdoğan, Antalya'ya yaptıkları yatırımları ve projelerini anlattı. Artık okullardan kara tahtayı kaldıracaklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"4 yılda bütün okullardan kara tahta kalkacak. yerine akıllı tahta geliyor. Bütün öğrencilere elektronik kitap dağıtacağız ve bunu ücretsiz dağıtacağız. Artık bisküviye filan ihtiyaç yok bay Bahçeli, kuru fasulye filan geride kaldı artık. Yavrularımızın elinde bunlar olacak ve bunun içinde bütün dersler var. Bütün müfredat buraya girecek. Böyle bir döneme giriyoruz.

İşte artık Türkiye bu. Amerika'da George, Almanya'da Hans, Helga, onların bu tür eğitim teknolojisinden istifadesi olacak da Antalya'mda Ahmetimin, Mehmetimin, Ömerimin, Hasanımın, Hüseyinimin, Ayşemin, Fatmamın, Betülümün, onların niye olmasın, neden olmasın? Yaptığımız bu. İlim Müslümanın yitiğidir, nerede bulursa alır. Biz de nerede bulursak alacağız. Ondan sonra da biz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne evvelallah gümbür gümbür çıkıyoruz ve çıkacağız. "

-"GEÇMİŞTE BİZE YALANLARI ÇOK SÖYLEDİLER"-

Sağlık alanındaki yatırımlarına da değinen Erdoğan, kendilerinden önce hastanelerin ayrı olduğunu, şimdi herkesin istediği hastaneye gidebildiğini, ilacını rahat rahat istediği eczaneden alabildiğini anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 90'lı yıllarda 8 yıl SSK Genel Müdürlüğü yaptığını anımsatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Ben buradan CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; Allah aşkına şu başınızı iki elinizin arasına alın. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum, şu başınızı iki elinizin arasına alın. Futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım. Bu ülkeye hizmet önemli olan. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaktır aslolan.

Geçmişte bize yalanları çok söylediler. Özal ne veriyorsa ben 5'ini vereceğim, 2 anahtar vereceğim diyenleri gördük. Geldi mi anahtarlar, konutlar geldi mi, araba geldi mi? 'Artık bu yalanlara karnımız tok' diyelim. Şimdi o ustanın yanında rahleyi tedrise giren Kılıçdaroğlu da aynı şeyleri söylüyor. Ama biz size konut anahtarını verdik. 360 bin konut teslim ettik. 490 bin konutun inşaatı devam ediyor.

Şimdi ustalık dönemine bir 500 bin daha koyuyoruz. burada fakir fukara evlenemeyen gençleri evlendirmek için 50 metrekarelik daireler inşa edeceğiz. bunun içine mobilyasını, beyaz eşyasını da koyacağız. 20 yıl vade ile o gençlere vereceğiz. faiz yok, sadece enflasyon farkıyla. işte sosyal devlet bu. "

Kendilerinden önce hastanelerde yaşanan sıkıntıları anlatan Erdoğan,

"Doktor bey 'muayenehaneye gel' diyordu. Parayı alıyordu, fakir fukara umurunda değil. Geliyorduk hastanenin eczanesinde sıraya giriyorduk. İlaçların yarısı var yarısı yok. Olmayanları git eczaneden al. Kimdi genel müdür? Kılıçdaroğlu. Bay Kılıçdaroğlu, anamızı ağlattın be, anamızı ağlattın anamızı. 8 yıl benim işçi kardeşim senden çektiğini kimseden çekmedi. Şimdi çıkıyorsun, yahu bu ne pişkinliktir kardeşim, 'seninle televizyonda konuşalım' diyor. Kimsin sen? Sen daha amatör küme futbolcusu olamadın dur bakalım. Amatör kulüpte oylayanla süper ligde oynayan bir olur mu? Dur bakalım daha senin çok ekmek yemen lazım. O 87'lik emekli siyasetçinin rahleyi tedrisine gir. O bu işleri iyi bilir. Biraz daha orada oku, ondan sonra belki ışık görünür..."diye konuştu.

Erdoğan, sağlığa verdikleri önemi dile getirirken, "Bizim için önemli olan bir sağlıklı nefes. Neden? Biz Kanunilerin, biz Fatihlerin torunlarıyız. Ne diyor? 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' Mesele bu. Biz sağlıklı nefese devleti feda eden bir anlayıştayız" dedi.

-"2B İLE İLGİLİ BİR YALAN KAMPANYASI SÜRÜYOR"-

2B konusuna değinen Erdoğan, "2B ile ilgili bir yalan kampanyası sürüyor. Antalya'daki 2B konusu bu araziler çoğunlukla tarım arazisi vasfında. 2B meselesinin çözümü daha önce CHP tarafından engellendi. Anayasa Mahkemesine götürdüler. Ancak biz kadastro çalışmalarını bitirdik büyük oranda, konuyu çözüm aşamasına getirdik. Hiç kimsenin malı asla elinden alınmayacak. Söylenen şeyler yalan. Bunu bilmenizi istiyorum. Araziyi kim kullanıyorsa arazi ona verilecek" görüşlerini dile getirdi. Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yalanlarla hep bunlar güçlendiği için bununla yol almak istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar 12 Haziran'da benim halkım, benim milletim dürüstün doğrunun yanında olacak.

MHP, bizden önce iktidar değil miydi? Yanında da CHP'nin yavrusu DSP yok muydu? Vardı. Bize bunlar İMF'ye borç olarak 23, 5 milyar dolar bıraktılar. Ödedik ödedik ödedik, şu anda 5 milyar dolar borcumuz kaldı. Bu 5 milyar doları biz öderiz. Bizim için leblebi, çekirdek o ayrı mesele. Ama çok ucuz, faizi çok çok düşük olduğu için 2012 sonunda onu da bitiriyoruz, temizliyoruz.

Milliyetçi ya bunlar, milliyetçi demek ne demek? Bu vatanı sevmek, bu milleti sevmek. Bakıyorsunuz sayın Bahçeli Sivas'ın ötesine geçemez. Tutturmuş bir şey 'Gavur dağlarının' ötesi deyip duruyor. Sayın Bahçeli bu ülkenin 780 bin kilometre karesi bizim. Burada hiç ayrımcılık yok. Sen milliyetçiyim diyorsun 21 tane banka senin döneminde iflas etti fona devrettiniz ve 40 milyar dolar benim vatandaşımın cebinden çıktı.

O zaman Merkez Bankasının kasasında 27, 5 milyar dolar vardı, bunun da yarısı yurt dışındaki işçi döviziydi. Şimdi Merkez Bankasının kasasında 95 milyar dolar var. Aradaki fark bu. ve biz 100 milyar dolarları aşacağız. 95 milyar dolar döviz rezervine ulaştık, daha da artacak. Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için niçin 100-150 milyar dolarlara doğru gitmeyelim. Güçlü bir Türkiye, yere sağlam basan bir Türkiye. İşte buyurun hangi ülkeler geldi patır patır döküldüler. İşsizlik yüzde 20'ye çıktı İspanya'da, Yunanistan'ın hali ortada, İtalya'nın hali ortada. Hamd olsun bizde yüzde 11 civarında, daha da düşecek. İşsizlik noktasında istihdamda olumlu bir mevsime girdik. Artık gün lehimize daha da iyi olacak. "

Devletin borçlanma faizini yüzde 63'ten yüzde 7-8'e, enflasyonu yüzde 30'dan yüzde 4'e düşürdüklerini anlatan Erdoğan, ihracatın arttığını, milli gelirin 230 milyar dolardan 740 milyar dolara çıktığını anlattı. Erdoğan, Türkiye'nin dünyanın en büyük 17. ekonomisi olduğunu da belirterek, büyüme rakamlarında Avrupa ve OECD ülkeleri içinde ilk sırada bulunduğunu hatırlattı.

Erdoğan, konuşmasının ardından alandakilerle hep bir ağızdan "beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını söyledi.

Meydanda AK Parti Antalya Gençlik Kollarınca hazırlanan 'Hamd olsun bizim sadece şiir kasetimiz var' yazılı pankart dikkati çekerken, emniyetin verdiği bilgiye göre mitinge 50 bin civarında vatandaşın katıldığı bildirildi.

Başbakan Erdoğan konuşmasını boynunda Antalyaspor atkısı ile yaptı. Konuşmasının sonunda Başbakan Erdoğan'ın beline yağlı güreş altın kemeri takıldı.- ANTALYA