AK Parti Ankara Milletvekili Adaylarını Tanıttı

AK Parti Ankara Milletvekili Adaylarını Tanıttı

AK Parti Ankara Milletvekili Adayları, Kocatepe Kültür Merkezi'nde Düzenlenen Törenle Tanıtıldı.

AK Parti Ankara Milletvekili Adaylarını Tanıttı

AK Parti Ankara Milletvekili adayları, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle tanıtıldı.

Devlet Bakanı Ali Babacan, törende yaptığı konuşmada, görevi dolayısıyla yurt dışına gittiğinde kendisine ' 'Türkiye'nin 2002'den 2007'ye kadar bu kadar mesafeyi nasıl aldığını, bunun sırrını'' sorduklarını aktardı.

Babacan, ''Onlara tek bir şey söylüyorum; Güven. Güven, olduktan sonra yolumuz açık. Güven zor oluşuyor ama çabuk kaybediliyor'' dedi.

Söz verdiklerini gerçekleştirdiklerini ve boş vaatlerde bulunmadıklarını anlatan Babacan, ''Ancak başka partiler bunu yapıyorlar. Konuşmanın maliyeti, bedeli yok. At, atabildiğin kadar. Seçime kadar sadece yapacaklarımızı değil yaptıklarımızı da anlatmamız lazım'' diye konuştu.

Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek de partisinin başkaları gibi ''mevsimlik bir parti'' olmadığını belirterek, "Bir dönem daha AK Parti'ye ihtiyaç var. Bugün Türkiye'nin başına gelebilecek en büyük siyasi musibet ne derseniz; Koalisyonlardır. Huzur, güven, istikrar içerisinde bir beş yıl daha AK Parti iktidarıyla Türkiye neleri kazanabileceğini bir kere daha düşünmelidir" diye konuştu.

Devlet Bakanı Beşir Atalay da konuşmasında, Ankara'da siyaset yapma sorumluluğunun büyük olduğunu, AK Parti'nin Ankara'daki başarısının Türkiye için çok önemi bulunduğunu söyledi.

Atalay, AK Parti'nin Türkiye'de siyaset yapma anlayışını değiştirdiğini söyleyerek, "Ne vaat ettiysek onu yerine getireceğiz. Dürüst siyaset yapacağız. Muhalefet partilerinin vaatlerini görüyorsunuz.Çünkü iktidar olamayacaklarını biliyorlar. Ama biz iktidarız ve bunun sorumluluğunda kampanyamızı yürüteceğiz'' dedi.

Grup Başkanvekili Salih Kapusuz da "Bugüne kadar yapılanların hepsini temel atma olarak görüyoruz. Asıl inşayı hep beraber yapacağız" dedi.

Törene, konuşmacı milletvekili adaylarının yanı sıra Nazmi Haluk Özdalga, Mehmet Zekai Özcan, Faruk Koca, Burhan Kayatürk, Yadigar Gökalp, Zelkif Kazdal, Ahmet Sinan Poyraz, Hasan Gazi Özer, Sebahattin Korkmaz, Hasan Kaşıkara, Metin Çinar, Mustafa Said Yazıcıoğlu, Ahmet İyimaya, Haluk İpek, Aşkın Asan, Emrullah İşler, Nurdan Şanlı, Nihat Özçelik, Nazlı Ergül katıldı.

Adaylar, kendilerini tanıtmalarının ardından birlikte basına poz verdi.

Törene, AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Ertuğrul Günay da katıldı.