AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, Partiyle İlişkisinin Kesilmesi Kararı Aldı

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, Partiyle İlişkisinin Kesilmesi Kararı Aldı

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, oğlu ve kızını sınavla itfaiye eri yapan Yeşilova Belde Belediye Başkanı Sıtkı Koç'un, partiyle ilişkisinin kesilmesi kararını aldı.

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, Partiyle İlişkisinin Kesilmesi Kararı Aldı

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, oğlu ve kızını sınavla itfaiye eri yapan Yeşilova Belde Belediye Başkanı Sıtkı Koç'un, partiyle ilişkisinin kesilmesi kararını aldı. Koç'un partiden ihraç edilme kararının ise Ak Parti Genel Merkezi tarafından verileceği belirtildi.

Yeşilova Belediyesi, ilk defa kadro açtığı 4 itfaiye eri alımı için sınav hazırladı. Alınacak personel için yapılacak sınav ilanla duyuruldu. KPSS'den 60 ve üzeri puan ile lise ve dengi okul mezunu olma şartı aranan sınav için 17 Şubat 2011 tarihinde başlayan başvurular, 18 Şubat Cuma günü mesai bitiminde sona erdi. 23 Şubat'ta yapılan sınavla alınan itfaiye erlerinin 2'si belediye başkanı Koç'un oğlu ve kızı, diğer ikisi de AK Partili meclis üyeleri Ertuğrul Oruç ve Dursun Ali Dinç'in kızları oldu. 4 kişi sınavdan sonra görevlerine başladı.

Ak Parti İl Başkanlığı'da Yeşilova Belediyesi'ne alınan itfaiye erlerinin ardından gelen tepkiler üzerine 2009 yılında belde belediye başkanlığına seçilen Sıtkı Koç ile partinin ilişkisinin kesilmesi kararını aldı. İl Başkanlığı yetkilileri, durumu genel merkeze de bildirdiklerini ve konunun orada da görüşüldüğünü, ihraç kararını da yine genel merkezin vereceğini söyledi.

Başkan Sıtkı Koç'da personel alımlarının kanun ve prosedürlere uygun olarak yapıldığını belirtmişti. Koç'un, il başkanlığının aldığı karara itiraz ediceği öğrenildi.