AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Sezen Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Sezen Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Sezen Açıklaması

AFYONKARAHİSAR (İHA) – AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşler Başkanı Av. Hüseyin Sezen, 18 yaşını doldurmuş her bir bireyin oy kullanma hakkı olduğunu söyleyerek, “Oy kullanmak bir hak olmakla birlikte anayasal vatandaşlık görevidir” dedi.

AFYONKARAHİSAR (İHA) – AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşler Başkanı Av. Hüseyin Sezen, 18 yaşını doldurmuş her bir bireyin oy kullanma hakkı olduğunu söyleyerek, "Oy kullanmak bir hak olmakla birlikte anayasal vatandaşlık görevidir" dedi.

Seçmen listelerine askı ve itiraz süresinin 27 Mart Cuma günü son olduğunu belirten Sezen, vatandaşların muhtarlıklardaki asılan listelerden isimleri kontrol etmeleri gerektiğini söyledi. Sezen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"14 Mart 2015 tarihi itibariye 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde oy kullanacak seçmenlerin listeleri muhtarlıklarda askıya çıkartılmıştır. Tüm vatandaşlarımızın isimlerini ilgili muhtarlıklarda asılan listelerde olup olmadığını veya Yüksel Seçim Kurulunun (YSK) resmi internet adresinden listede olup olmadığını ve hangi seçim bölgesinde oy kullanacağını kontrol etmeleri gerekmektedir. Listelerin askı ve itiraz süresi 27 Mart Cuma günü sona erecektir. 14 Mart -27 Mart 2015 tarihleri arasında; 1. Askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listelerinde kayıtlı olan seçmenlerden, kayıtlarında yanlışlık veya eksiklik yahut nüfus olay bilgisi değişikliği bulunan, askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren, seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayanların bizzat ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurup, nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir."

"OY KULLANMAK BİR HAK OLMAKLA BİRLİKTE ANAYASAL VATANDAŞLIK GÖREVİDİR"

Her vatandaşımızın seçmen listelerinde olup olmadığını kontrol ederek nihayetinde oy kullanması vatandaşlık hakkı olmakla birlikte oy kullanmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Sezen, "Anayasanın her bireye yüklediği bir görevdir. Önümüzdeki seçim sadece Türkiye için değil, sadece Ak Parti için değil bütün dünya için çok önemlidir. Sadece Türkiye için değil, bütün İslam dünyası, bütün mazlum milletler, hatta batı dünyası için de böyle bir Türkiye çok önemli. AK Parti'nin bu seçimde elde edeceği başarı, gerçekten Türkiye'ye atfedilen önemi ve Türkiye'nin itibarını yeniden masaya koyduracak, yeniden değerlendirilmesine sebep olacaktır. Haziran 2015 seçimlerinde yenidünya düzeninde yerini alacak olan Yeni Türkiye'nin inşası, Ecdadımızın mirası olan eşsiz medeniyetimizin ihyasını gerçekleştirecek olan kadrolar seçilecektir. Bu kadronun 5 Milletvekili de, İnşallah Ak Partili olmak üzere Afyonkarahisar'dan gönderilecektir. Seçmen listelerinin askı süreciyle ilgili hatırlatmalarımla birlikte; 100. Yılında Çanakkale Zaferimizin kahramanları olan şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden Gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum" dedi. - AFYONKARAHİSAR

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title