AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayları Tanıtıldı
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayları Tanıtıldı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, "Önümüzdeki seçimde 4 olan milletvekili sayısını 5'e çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayları Tanıtıldı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, "Önümüzdeki seçimde 4 olan milletvekili sayısını 5'e çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.

Fırat, AK Parti Adıyaman milletvekili adaylarının tanıtımı dolayısı ile il binasında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 2001 yılında kurulan AK Parti'nin seçim beyannamesindeki ve parti programındaki tüm icraatları bir bir gerçekleştirdiğini söyledi.

Başkan Fırat, şöyle konuştu:

"Adıyaman her zaman AK Parti için verdiği oylarla desteğini açık ve net bir şekilde göstermiştir. Bundan sonra da önümüzdeki seçimlerde aynı kararlılıkla daha önce 4 olan milletvekili sayısını 5'e çıkarmayı hedeflemektedir. Parti teşkilatımız, birlik ve beraberlik içinde 1 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. "

Birinci sıra milletvekili adayı Ahmet Aydın ise kendilerinin hakka güvendiğini ve halka inandıklarını belirterek kimseden medet ummadıklarını söyledi.

Bazı partilerin Ergenekon, bazı partinin KCK'ya bel bağladığını kaydeden Aydın, "Diğer partiler tutukluları vekil yapmanın gayreti içerisindeler. Bunlar olursa Türkiye'nin içine gireceği girdabı düşünün. Türkiye'nin karanlık günlerine dönmemesi için AK Parti'nin büyük çoğunlukla iktidar olması gerekiyor. Bu anayasanın değişmesi için büyük çoğunluğa ihtiyacımız var" dedi.

-MEHMET METİNER-

İkinci sıra milletvekili adayı gazeteci yazar Mehmet Metiner ise 12 Haziran'da yapılacak seçimlerin tarihi bir seçim olduğunu belirterek, birlik ve beraberliğin korunmasını istedi.

Metiner, "AK Parti'yi Türkiye'de en güçlü şekilde iktidar yapacağız. Herkesi kucaklayacağız. Bölgesel, etniksel ve dinsel milliyetçiliğe karşıyız. Büyük düşüneceğiz ve yeniden Türkiye'yi kuracağız. Yeni anayasa için bir olacağız. Hep birlikte Adıyamanlı, hep birlikte AK Partiliyiz. AK Parti'de milletvekili olmak değil, AK Partili olmak onurdur" diye konuştu.

Üçüncü sıra milletvekili adayı Dr. Murtaza Yetiş de millete hizmet için

'kurban' seçildiklerini ve çok ciddi bir sorumluluk aldıklarını belirterek, kendilerine verilen büyük bir emanet verildiğine dikkat çekti.

Dördüncü sıra milletvekili adayı Mehmet Erdoğan ise AK Parti'nin icraatlarından bahsederek, Türkiye'nin ilk defa kendi iktidarlarında olan marka hizmetlerle tanıştığının altını çizdi.

Erdoğan, şunları anlattı:

"Birlikte gayret ettiğimiz arkadaşlarımızla güzel projelere imza attık. Güzel hizmetler vatandaşlarla buluştu, buluşmaya devam edecek. Bizler insana değer verecek eserlerimizi koruyacağız. AK Parti Adıyaman'dan 5 tane vekil çıkartacak ve bu şarkının burada bitmediğini göstereceğiz. "

Beşinci sıra milletvekili adayı Şevket Gürsoy ise AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye'nin dünya devletleri arasında söz sahibi olduğunu vurgulayarak, parti içerisinde birlik ve beraberliğin bozulmadığına dikkat çekti.

Aday adaylarının konuşmasının ardından Eski İl Başkanları yaşar Güleş ve Lütfullah Ayhan'a hizmetlerinden dolayı plaket verildi. Eski İl başkanları da partileri için durmadan çalışacaklarını dile getirdiler.

Toplantıda, Kadın Kolları Başkanı Bedriye Akgün, aday adaylarına çiçek hediye etti. Tüm aday ve aday adayları birlikte fotoğraf çektirerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Aday tanıtım toplantısına, Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin, İlçe belediye başkanları ve AK Parti ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

- ADIYAMAN