AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı Ocak Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı Ocak Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı'nın Ocak Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı Ocak Ayı Danışma Toplantısı Yapıldı

AK Parti Adıyaman İl Teşkilatı'nın Ocak ayı danışma toplantısı yapıldı.

AK Parti İl binasında yapılan toplantıya, AK Parti Adıyaman Milletvekili TBMM İdari Amiri Hüsrev Kutlu, Şevket Gürsoy, Mehmet Erdoğan, Erzurum Milletvekili İbrahim Kavas, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, ilçe belediye başkanları, il yönetimi ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Kavas, Adıyamanlıların her seçimde AK Parti için oylarını kullanarak vekillerine ve partilerine sahip çıktığını belirtti.

Kavas, 2011 seçimlerinde büyük Türkiye için hep beraber gece gündüz demeden il, belde, köy, mezra alanlarını tek tek gezerek 5 milletvekilliği almak için tek vücut olmak gerektiğini dile getirdi.

Milletvekili Hüsrev Kutlu ise son zamanlarda gündemde olan tahliyelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tahliyelere ilişkin yaptığı açıklamaları eleştirdi.

Tahliye olan insanların dosyalarının 5 yıldır Yargıtay'da beklediğini, kendilerinin bu kanunu çıkardığını, sıkıntı olur diye yürürlüklerini ertelediklerini dile getiren Kutlu, şunları kaydetti:

'Daha sonra bir daha erteledik. Daha sonra bir daha erteledik. 5 sene bunların bu kanunu yürürlüğe 10 yıl kimsenin tutuklu kalamayacağını, yasayı erteledik. Yargıtay yetiştiremediği için, biz de bir an önce bunların öne alınması için gerek resmi olarak gerekse de özel görüşmelerde bunlar kendilerine aktarıldı. Yargıtay'daki arkadaşlarımız, bunlar tahliye talebinde bulundukları zaman, hemen görüşülüp karar verdiler. Tahliye için hemen oturup karar verebiliyorsunuz da bu dosyaları neden 5 yıldır incelemiyorsunuz. Bütün dünya da tutukluluk süreleri, azami 3 yıldır. 5 yıl karar veremediler. Biz 10 yıl verdik, 15 yılda versek bu olayı çözemeyeceklerdi ve halen konuşuyorlar.'

Kutlu, Yargıtay Başkanı'nın bir siyasi parti lideri gibi her gün kameraların önünde yüksek fikirlerini açıkladığını, Yargıtay Başkanı'nın bir siyasetçi gibi her gün kameralar karşısında konuşmaması gerektiğini dile getirdi.

Beş yıl bekleyen dosyaların nasıl olup da 10 gün içerisinde bittiğini soran Kutlu, şöyle devam etti:

'Şov yapmanın yeri Yargıtay değildir. Eğer siyasi şov yapacaksan, o zaman çıkarırsın o kutsal cübbeyi istediğin partiye gidersin, orada siyasetini yaparsın. Hala da konuşmaya devam ama icraat yok. Biz diyoruz daire sayılarını çoğaltalım ama bu yanlış olur diyorlar. o zaman buyurun siz bitirin. Herkes bekleyebilir ama adalet beklemez. Onun için Türkiye de hukuku güçlendirmeliyiz, bu seçimde de, Anayasayı değiştirmek için çoğunlukla geldiğimiz iktidara, sizler bu Anayasayı yapacaksınız. Milletvekilleri mecliste onaylayacaktır.

Herkes aday adayı olabilir. Bizim 2-3 şartımız var. Birincisi karalama yapmayacağız, çamur atmayacağız. Yani doğruda olsa diğer adayları kötüleyecek bir kampanya içerisine girmememiz lazım. Bunu zaten halk değerlendirir. Biz küsemediğimiz gibi ailemiz de küsmeyecek. Çünkü diğer partilerde görüyoruz, aday olamayanlar aleyhine çalışmaya başlıyorlar. Bugüne kadar AK Parti'de bu yaşanmadı, bundan sonra inşallah yaşanmayacak.'

AK Parti İl Başkanlığı'ndan istifa eden Yaşar Güleş ise yapacakları çok iş olduğunu, 5. milletvekilliğini almak için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti.

(FER-SEÇ-ÜNS) - ADIYAMAN