AK Parti Adayından Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Vaadi
Haberler » Politika » AK Parti Adayından Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Vaadi - Haber

AK Parti Adayından Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Vaadi

AK Parti İzmir milletvekili adayı Cemil Şeboy, Brezilya’daki Hz. İsa heykelini örnek göstererek, Selçuk ilçesine dünyanın en büyük Meryem Ana heykeli için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na proje götüreceğini söyledi.

AK Parti Adayından Dünyanın En Büyük Meryem Ana Heykeli Vaadi

İzmir milletvekili adayı , Brezilya’daki Hz. İsa heykelini örnek göstererek, Selçuk ilçesine dünyanın en büyük heykeli için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na proje götüreceğini söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında Selçuk’u ziyaret eden Şeboy, buradaki ören yerlerinde esnaflarla biraraya geldi.


Selçuk’u dünyanın en önemli turizm şehri yapabilecek projelerinin hazır olduğunu söyleyen AK Parti adayı Şeboy, “İzmir’in içindeki problemleri çok iyi biliyorum, ilçelerin karakterlerini de biliyorum. Selçuk, dünyanın en önemli turizm noktalarından biri olabilir. Bir yanda Hristiyan âleminin en kutsal mekanlarından biri olan Meryem Ana Evi var, bir yanda Efes gibi çok önemli bir antik şehir var. Bu kapsamda ben daha önce Buca Belediye Başkanı iken İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, buraya dev bir Meryem Ana heykeli yapılmasını önerdim. Nasıl biz Buca’da Mevlana heykeli yaptıysak ve etrafını sosyal yaşam alanı haline getirdiysek, Selçuk’ta da dünyanın en büyük heykelini, kucağında Hz. İsa olan Meryem Ana heykelini yapalım. Bunun farklı bir örneği Brezilya’da var. Onlar dünyanın en büyük Hz. İsa heykelini yapmışlar, biz de Meryem Ana heykelini yapalım. Heykelin olduğu tepe noktadan da Selçuk’un içine teleferik yapalım. Böylece turistler, oradan kent merkezine inerek esnaftan alıveriş yapar. Bütün dünyanın ilgisini çekebilecek bir proje olur. Bu heykel projesi hala gönlümdedir. Şimdi inşallah bu projeyi Kültür Bakanlığımız'a sunacağız.” diye konuştu.

Kaynak: CİHAN