AK Parti Adayı Turhan: Asgari Ücret Artışı İşvereni Zorda Bırakmayacak

AK Parti Adayı Turhan: Asgari Ücret Artışı İşvereni Zorda Bırakmayacak

Geçen seçim döneminde muhalefetin asgari ücret vaadini eleştiren AK Parti İzmir 2. bölge 2. sıra milletvekili adayı, Borsa İstanbul eski Başkanı İbrahim Turhan, asgari ücretteki artışın işvereni zor durumda bırakmayacağını savundu.

AK Parti Adayı Turhan: Asgari Ücret Artışı İşvereni Zorda Bırakmayacak

Geçen seçim döneminde muhalefetin asgari ücret vaadini eleştiren AK Parti İzmir 2. bölge 2. sıra milletvekili adayı, Borsa İstanbul eski Başkanı İbrahim Turhan, asgari ücretteki artışın işvereni zor durumda bırakmayacağını savundu. Turhan, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB)’ndeki bir tekstil firmasına yaptığı ziyarette, ihracat konusunda yapacağı çalışmaları anlattı. Özellikle asgari ücrette artış olacağını söyleyen Turhan, “Asgari ücretin artışı, işvereni zor durumda bırakmayacak. Konuyla ilgili işverenlerimiz için düzenlemeler yapacağız.” dedi. Turhan, geçen genel seçim çalışmalarında muhalefetin asgari ücret vaatlerini eleştirmiş, bin 500 lira asgari ücretin işvereni zor durumda bırakacağını söylemişti.

AK Parti adayı İbrahim Turhan, İAOSB ziyaretinden önce Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na gitti. Burada esnafla kahvaltıda buluşan Turhan, Çiğli'nin hem tarım hem de sanayi bölgesi olmasından dolayı avantajlı olduğunu söyledi. 7 Haziran 2015'ten beri Türkiye'yi istikrarsızlığa sürüklemek ve darbe vurmak için dış güçlerin çalıştığını belirterek, “AK Parti'nin tek başına iktidar olamamasından istifade sağlayabilir miyiz? Terör örgütü aracılığıyla Türkiye’yi yeniden kana, ateşe, gözyaşına boğmak isteyenlere karşı da ben inanıyorum ki Çiğli ilçemiz, son derece düzgün bir duruş sergileyecek. Tüm İzmir’e olduğu gibi Çiğli’ye de güvenimiz tam.” diye konuştu.

Kaynak: CİHAN