AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresinde, ilçe başkanlığına Mustafa Ak seçildi.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresinde, ilçe başkanlığına Mustafa Ak seçildi.

Orhan Gazi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede 430 delegeden 242'si oy kullandı. Seçimde geçerli sayılan 236 oyun tamamını alan Mustafa Ak, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığına seçildi.

Kongrede konuşan Ak, AK Parti'nin Türkiye'de herkesi kucaklayan bir politika izlediğini anlatarak, AK Parti'nin bir çok ilki gerçekleştirdiğini ve gerçekleştirmeye devam edeceğini belirtti.

Yapılan hizmetlerin ve belirlenen hedeflerin Türkiye'nin menfaatleri gözetilerek ortaya konduğunu kaydeden Ak, şöyle dedi:

"Böyle bir oluşumun içinde yer almak, her AK Partili gibi benim için de onur vericidir. Bizler de önümüzdeki süreçte AK Parti hedefleri ve ilkelerine uygun olarak, hiç bir ayrım yapmaksızın teşkilatımızı bir arada bütün olarak kucaklayacak bir anlayışla, kıymetli delegelerimizin de teveccühüne mazhar olarak, bu görevi layıkıyla yerine getirmek için büyük bir gayretle çalışacağız. Türkiye genelinde olduğu gibi AK Partilileri birleştiren ortak değerler ve hedeflerimiz var. Geçmiş çalışmalarımız ve hedeflerimiz fedakarlıklarımız var. Ortak hedefimiz hiç kuşkusuz Sakarya'mıza, insanımıza hizmet etmektir. Bu hedefe birlik ve beraberlik içinde, partimizin kurumsal yapısı çerçevesinde titizlik ve özveri ile çalışarak ulaşacağız."

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise AK Parti kurulduğunda bir koalisyon hükümeti bulunduğunu hatırlatarak, söz konusu dönemde ülkenin birçok olumsuz durumu yaşadığını ifade etti.

Koalisyon hükümeti dönemini eleştiren Yavuz, şunları söyledi:

"Dünya bize kredi vermiyordu. Adeta borç batağına batmıştık. Çivi çakılmıyordu. Hiçbir yere, bir kamyon dahi asfalt götüremeyecek haldeydik. O günlerden sonra, şimdi geldiğimiz noktada, AK Parti iktidarı her geçen gün bu ülkede çok büyük hizmetler yapmaya devam ediyor. Bizim iktidarımız döneminde tıp fakültesi kuruldu. Bizim iktidarımız döneminde diş hastanesi kuruldu. İnşallah çok kısa sürede araştırma hastanesinin yanı başında bir doğum hastanesi kurulacak, 200 yataklı ve muhteşem bir bina olacak. Hemen ardından Serdivan'da bir kompleks sağlık binası oluşacak. Diş hastanesi oraya gelecek. Çok kısa sürede Toyota Hastanesine ek bir bina yapılacak. Bu güne kadar el değmeyen orası da yine o güzel tablolara uygun hale getirilecek."

Kongreye, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya milletvekilleri Şaban Dişli, Hasan Ali Çelik, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

- SAKARYA