Ajda Pekkan, Hasankeyf'te Hayranlarını Coşturdu

Ajda Pekkan, Hasankeyf'te Hayranlarını Coşturdu

"Süperstar" Ajda Pekkan Dicle Nehri Kenarında Seslendirdikleri Şarkılarıyla Hasankeyflilere Keyifli Dakikalar Yaşattı.

Ajda Pekkan, Hasankeyf'te Hayranlarını Coşturdu
04.10.2009 22:25 | Son Güncelleme: 04.10.2009 22:25

"Süperstar" Ajda Pekkan Dicle Nehri kenarında seslendirdikleri şarkılarıyla Hasankeyflilere keyifli dakikalar yaşattı.

"Hürriyet Hakkımızdır - Tren Özgürlüktür" projesi kapsamında düzenlenen, Ajda Pekkan ve Yüksek Sadakat grubunun sahne aldığı "Hasankeyf'e Sadakat" konseri büyük ilgi gördü.

Konser için Batman ve çevre illerden binlerce kişi antik kent Hasankeyf'e akın etti. Ajda Pekkan ve Yüksek Sadakat grubu, şarkılarını Dünya ve Türkiye'de gündemden düşmeyen, 12 bin yıllık tarihin simgesi olan Hasankeyf için Dicle Vadisi'ne doğru söyledi.

Yüksek Sadakat grubunun verdiği konserin ardından sahneye çıkan Ajda Pekkan konser alanını dolduran binlerce kişiyi coşturdu.

Hasankeyf Yaşatma Girişimi tarafından dağıtılan Hasankeyf posterlerini konser alanında açan tarih severler hem mesaj verdi hem eğlendi. Hasankeyfli çocuklardan bazıları traktör römorku üstünde konseri izlerken bazı çocuklar ise yüzmeyi tercih etti.

Projenin bu yılki ana temalarından biri olan çevre konusunda duyarlılık oluşturmaya amaçlayan konser, dünyanın ve Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Hasankeyf'te tarihin ve doğanın korunması konusunda kolektif bir bilinç yaratmayı hedefliyor. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title