'Ajan Polis'ler Ceza Yağdırdı

'Ajan Polis'ler Ceza Yağdırdı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Tarafından Toplu Taşıma Araçlarının Denetlenmesi İçin Uygulamaya Konulan Ajan Polislerin Tuttuğu Raporlar Doğrultusunda Kural İhlali Yapan Sürücülere Ceza Yağdı.

'Ajan Polis'ler Ceza Yağdırdı

Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından toplu taşıma araçlarının denetlenmesi için uygulamaya konulan ajan polislerin tuttuğu raporlar doğrultusunda kural ihlali yapan sürücülere ceza yağdı.

Edinilen bilgiye göre, şehir merkezinde toplu taşıma araçlarına yönelik trafik kurallarını ihlal ettikleri şikayetlerinin artması üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma doğrultusunda toplu taşıma araçlarında ajan olarak polis görevlendirildi. Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli şubelerinde görevli sivil polisler, yolcu olarak bindikleri araçları denetledi ve kural ihlali yapan sürücüleri tutanak tutarak trafik ekiplerine bildirdi. Bir ay içinde 14 polisin görev aldığı denetimlerde araç sürücüleri hakkında 68 rapor tutuldu. Trafik kurallarını ihlal eden 35 sürücüye ise para cezası yazıldı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Nursal Bilkay, 'ajan polis' uygulamasının devam ettiğini ve verimli sonuç aldıklarını belirterek, "Söz konusu araç sürücülerine cezai işlemin yanı sıra yaptıkları hataları da bağlı oldukları derneklere yazılı olarak bildiriyoruz. Amacımız kazaların önlenmesi ve trafikte sürücülerin hal ve hareketlerine dikkat etmelerini sağlamak. Ajan polis uygulamasıyla bir ay içinde 19 sürücü fazla yolcu almak, 6 sürücü kırmızı ışık ihlali, 5 sürücü tehlikeli araç kullanmak, 3 sürücü saygısız araç kullanmak, 1 sürücü yolcu indirme-bindirme ve 1 sürücü hakkında yüksek sesle müzik çalmak suçundan cezai işlem yaptık. Denetimlerimiz devam edecek" dedi.

(MAY-SA-CC-Y)