Ailece Tatil Yapacaklar

Ailece Tatil Yapacaklar

Tuğba Altıntop'u ve Çocuklarını Alacak, Tatil Yapacak...

Ailece Tatil Yapacaklar

TUĞBA ALTINTOP'U VE ÇOCUKLARINI ALACAK, TATİL YAPACAK...

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen okullar arası santraç turnuvasının finaline katılan ünlü sanatçı Rafet El Roman ile bir televizyon programının görme engelli yarışmacısı Evren bir gösteri maçı yaptı. Evren'i mat etmeyi başaran ünlü sanatçı, bu yaz çocukları ve eski eşiyle tatil yapmaya hazırlandıklarını söyledi.

Esenler Belediyesi yeni nesillerin fiziksel gelişmelerinin yanında beyin gelişmelerine de yardımcı olmak için ilçede santracı yaygınlaştırmak adına çeşitli etkinlikler düzenlemeye başladı. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl, ilçede ilk satranç turnuvasını düzenleyen Esenler Belediyesi bu sene bu etkinliğin ikincisine imza attı.

Turnuvanın ödül töreni öncesinde ünlü sanatçı Rafet El Roman ile 'Var mısın, yok musun?' adlı yarışma programının görme engelli yarışmacısı Evren, aynı yarışmadan Nursel Engin ile Best FM'de 'Gazoz Ağacı' programını sunan Cem Arslan birer gösteri maçı yaptı. Nursel-Cem Arslan maçını 18 dakikada Cem Arslan, Rafet El Roman - Evren maçını da 25 dakikada Rafet El Roman kazandı.

Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen satranç turnuvasına Esenler'deki 21 okuldan toplam 42 öğrenci katıldı. Turnuva; minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde gerçekleştirildi. Turnuvanın ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, beyin jimnastiği yaptıran, zekayı geliştiren en önemli spor olarak kabul edilen santrancı Esenler'de yaygınlaştırmak, sevdirmek istediklerini söyledi.

'AİLECE TATİL YAPACAĞIZ'

Bir konser için Türkiye'ye geldiğini söyleyen Rafet El Roman, '2 yıl aradan sonra yeni albümüm Temmuz ayında piyasaya çıkacak. Satrancı çok severim. Yıllardan beri oynarım ama hep yeniliyorum. Bugün Evren'i mat ettim. Bu yaz çocuklarımı alıp Türkiye'ye geleceğim. Ailece çocuklarımla tatil yapmak istiyorum. Bu konuda henüz eski eşim Tuğba Altıntop ile görüşmedim. Benim işlerim yoğun. Sanırım onunda yoğun olmalı. Ama bu yaz ailece bir tatil yapacağız' diye konuştu.

Kaynak: Gecce