Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "15 Temmuz'da bu millet tüm terör örgütlerine ve onların iplerini elinde tutanlara fani nitelikte bir ders verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "15 Temmuz'da bu millet tüm terör örgütlerine ve onların iplerini elinde tutanlara fani nitelikte bir ders verdi. Askerimiz, polisimiz bugün dağları, ovaları teröristlere dar ediyor. Allah'ın izniyle 24 Haziran seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacağız Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız. Biz yıkan değil inşa eden olacağız." dedi.

Bakan Kaya, iftar programları öncesi Fatih'te Kıztaşı ve Fevzipaşa'da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Kaya, seçimler için destek istedi. Esnafın taleplerini dinleyen Bakan Kaya, karanfil, gül ve Türk bayrağı dağıttı.

Bakan Kaya, esnaf ziyaretleri sonrası 4 çocuklu Orhan ve Türkan İlbaş'ın evini ziyaret etti.

Anne Türkan İlbaş'la sohbet eden Kaya, 11 yaşındaki Fatmanur İlbaş'ın okula gitmediğini öğrenince, kız çocuklarının okuması gerektiğini ve çocuğun okula yazdırılması için her türlü desteği vereceklerini belirtti. Ailenin taleplerini dinleyen Kaya, iftar programları için evden ayrıldı.

Bakan Kaya, önce Okmeydanı'nda Darülaceze'nin geleneksel iftar programına katıldı. Ardından, İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası iftar programına iştirak eden Kaya, burada yaptığı konuşmada, rahmet ve mağfiret, barış, huzur ve esenlik ayı olan Ramazan-ı Şerif'i tebrik ettiğini söyledi.

Kaya, "Bin aydan daha hayırlı olan ramazan ayının ülkemize, milletimize ve İslam alemine barış, huzur ve bereket getirmesini Rabbimden temenni ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları, yaptığımız iyilikleri kabul etsin. Rabbim sofralarımızı, gönlümüzü bereketlendirsin. Ramazan ayının rahmetiyle bizleri kuşatsın." diye konuştu.

Esnaflara seslenen Kaya, ramazan ayının içindeki iyilik hareketinin tam olarak açığa çıktığı, sosyal dayanışmanın, yardımlaşmanın arttığı bir ay olduğunu ifade etti. Kaya, şunları kaydetti:

"Ramazan ayının bereketiyle, kardeşliğimizi güçlendirerek 24 Haziranda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı başkan yapacağız. 16 yılda Ülkemizde yaşadığımız değişimin yakın tanıkları sizlersiniz. Siyasette güven ve istikrar tesis eden bir AK Parti iktidarı var. Toplumun tüm kesimlerini 81 milyonu kucaklayan bir AK Parti iktidarı var. Ekonomide ortalama 7,5 büyüme hızıyla Avrupa'da 1. olmuş, Batılı kredi derecelendirme kuruluşlarını şaşırtan bir AK Parti iktidarı var. IMF'ye borcu olmayan, hatta borç verebilecek durumdayız hamdolsun."

Hükümetin çalışmalarını anlatan Kaya, mega projelerle ülkeyi çağ atlattıklarını, ekonomik kalkınmayla birlikte insani kalkınmayı da sağladıklarını vurguladı. Kaya, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin gelişmesinden, istikrarlı büyümesinden rahatsız olanlar var. Terörle, darbe girişimiyle, ekonomik kuşatmayla milletimizin birlik ve beraberliğine kast edenler var. Bunların hepsine 15 Temmuz'da kahraman milletimiz aslında en büyük dersi verdi. 15 Temmuz'da bu millet tüm terör örgütlerine ve onların iplerini elinde tutanlara fani nitelikte bir ders verdi. Askerimiz, polisimiz bugün dağları, ovaları teröristlere dar ediyor. Allah'ın izniyle 24 Haziran seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacağız Türkiye düşmanlarının heveslerini kursaklarında bırakacağız. Biz yıkan değil inşa eden olacağız."

"24 Haziran'da yeni bir dönem başlayacak"

"Biliyorsunuz Cumhurbaşkanı adaylarının ilk vaatleri büyük yatırımları, MEGA projeleri durdurmak olacakmış." diyen kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

24 Haziran'daki seçimlere değinen Bakan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"24 Haziran'da yeni bir dönem başlayacak. Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye dönemini sizlerle brilikte başlatıyoruz. Türkiye şahlanışa geçiyor. Çiftçimize, köylü ve esnafımıza bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sahip çıkacağız. Gençlerimize destek vermeye devam edeceğiz. Kadınlarımızın arkasında olmaya devam edeceğiz. Yaşlılarımıza her zaman kol kanat gereceğiz. Biliyorsunuz yaşlılık maaşlarını 266 liradan 500 liraya çıkarttık. Emekli kardeşlerimize dini bayramlarda 100 lira olmak üzere yılda iki ikramiye veriyoruz. Türkiye kadını, çocuğu, yaşlısı ve genciyle, esnafı, memuru, işçisi, şoförü ile 24 Haziran'da hep birlikte şahlanacak ve Sayın Cumhurbaşkanımız'la yola devam diyecektir."

Yerli ve milli politikalarla hiçbir baskıya boyun eğmeden 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceklerine dikkati çeken Kaya, "Büyük Türkiye güçlü bir lider istiyor. 24 Haziran'da Allah'ın izniyle sizlerin vereceği destekle Cumhurbaşkanımızı, dünya mazlumların umudu Recep Tayyip Erdoğan'ı hepbirlikte yeni sistemin ilk başkanı yapacağız. 24 Haziran seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum." dedi.

Kaynak: AA