Aihm Haberleri

Aihm haber, Aihm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aihm - 09.07.2020
ANALİZ – Petrosyan'dan Paşinyan'a, Ermenistan'ın Türkiye politikasında değişen bir şey var mı?
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın yürüttüğü dış politika onu destekleyen politikacı ve uzmanlar tarafından "pro-aktif dış politika" olarak tanımlanıyor.
Aihm - 08.07.2020
Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Turan'dan baro düzenlemesine ilişkin açıklama Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, barolara yönelik düzenleme konusunda, "Ümit ediyorum 28 maddelik teklifin görüşmeleri bugün, yarın biter. Olmadı cuma biter.
Aihm - 02.07.2020
AİHM, Fransa'nın, iltica talebinde bulunanlara insanlık dışı muamele yaptığına hükmetti
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Fransa'nın, iltica talebinde bulunanlara insanlık dışı muamele yaptığı yönünde karar verdi.
Aihm - 30.06.2020
TBMM Genel Kurulunda "barolara ilişkin kanun teklifi" tartışması
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye'de şu anda "siyasallaşmış baro"nun en ağır örneğinin görüldüğünü belirterek, "Mesleki olarak yapılacak her türlü çalışma baş tacıdır ancak birçok baronun, Diyanet'ten birçok konuya, başörtüsünden darbeye kadar nerede yer aldığını tüm...
Aihm - 30.06.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti'nin, TBMM Başkanlığı seçiminin 7 Temmuz Salı günü gerçekleşmesi, Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmeyerek çalışmalarına devam etmesi ve komisyonlardaki üye dağılımını içeren grup önerisi kabul edildi.
Aihm - 26.06.2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'na ilişkin, "Bu kurultayı bir iktidar kurultayı olarak düşünüyoruz.
Aihm - 24.06.2020
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda
İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin, yargının işlerliğini artırmayı ve usulü eksiklikleri gidermeyi amaçladığını belirterek, "Ancak Türk yargısının, usulü eksiklerden çok daha önce ele alınması gereken...
Aihm - 23.06.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün barolara yönelik yasal düzenleme tartışmalarına ilişkin, "Ortada henüz bizim bile daha vakıf olduğumuz bir teklif yok." sözlerine karşılık, "Sana niye sorsunlar ki? Bir paralel yapılanma olduğunun farkında değil misin?
Aihm - 19.06.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan dijital farkındalık paylaşımı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye olarak Doğu Akdeniz'de 'mavi vatana' ilişkin haklarımızı nasıl koruduysak 'siber vatana' ilişkin haklarımızı da aynı şekilde koruyacak, sosyal ağların kullanıcıları olarak, 55 milyon vatandaşımızın haklarını siber dünyanın egemenlerinin...
Aihm - 18.06.2020
AİHM, Yunanistan'ın Batı Trakyalı kadına tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Batı Trakya Müslüman Türk toplumu mensubu bir kadının miras davasında şeriat hukukunun uygulanmasına itirazı üzerine açtığı davada daha önce haksız bulunan Yunanistan'ın 56 bin 931,69 avro tazminat ödemesi gerektiğine hükmetti.
Aihm - 16.06.2020
Son dakika haber: Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu (2) Açıklaması
Son dakika habere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşine sosyal medyadan yapılan hakaretlere ilişkin, "Selahattin Bey'in saygıdeğer eşine olmadık hakaretlerde bulundular.
Aihm - 13.06.2020
AİHM Başkanı Spano, eylülde Türkiye'ye gelecek
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün daveti üzerine eylül ayının ilk haftasında Türkiye'ye gelecek olan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, Türkiye Adalet Akademisinde düzenlenecek 24.
Aihm - 13.06.2020
GÜNDEM / 13 Haziran 2020
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ayder Yenileme ve Dönüşüm Alanı'nda, Güneysu Eğitim Külliyesi Projesi ve yerinde, Millet Bahçesi alanında, Kentsel Dönüşüm ve Cephe Sağlıklaştırması projeleri yerinde incelemelerde bulunacak, valiliği ziyaret ederek...
Aihm - 11.06.2020
AİHM, İsrail ürünlerini boykot edenlere para cezası veren Fransa'yı haksız buldu
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2009 ve 2010'da bir markette İsrail ürünlerini boykot çağrısı yapan Filistin yanlısı kişilere para cezası kesen Fransa'yı "ifade özgürlüğünü ihlal ettiği" gerekçesiyle haksız buldu.
Aihm - 09.06.2020
Son dakika haberleri! Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AYM'deki yemin töreninde konuştu Açıklaması
Son dakika habere göre Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, renginden ya da inancından dolayı bir insana nefes alma hakkı tanımayan yaklaşımla erdemli evrensel toplumun inşa edilemeyeceğini söyledi.
Aihm - 04.06.2020
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi FETÖ zanlısının başvurusunu reddetti
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmakla yargılanan Halime Kaman'ın başvurusunu, iç hukuk yollarının tüketilmemiş olması gerekçesiyle reddetti.
Aihm - 28.05.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Turan gündemi değerlendirdi Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, milletvekili transferini engellemeye yönelik Siyasi Partiler Kanunu'ndaki değişiklik önerisi tartışmalarına ilişkin, "Bir çalışma önümüze gelmedi.
Aihm - 26.05.2020
FETÖ'nün propaganda makineleri
TERÖR örgütü FETÖ'nün, Türkiye'deki etkinliğini kaybetmesi sonrası, firari FETÖ'cüler üzerinden kara propaganda üreterek, bunu sözde haber siteleri ve sosyal medyada gizlenmiş hesaplarla paylaştığı, bu şekilde kaos hedeflerine ulaşmayı amaçladığı belirlendi.
Aihm - 21.05.2020
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Çekya Senatosu'na '1915 olayları' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Çekya Senatosu'nda 1915 olaylarına ilişkin alınan kararın, Türkiye tarafından yok hükmünde sayıldığını duyurdu.
Aihm - 18.05.2020
Yargıçlar Sendikası eski Başkanına, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na "hakaret ve iftira"dan dava...
YARGIÇLAR Sendikası eski Başkanı, Avukat Mustafa Karadağ hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yönelik "...Pelikan grubu avukatı gölge başsavcı gibi çalışıyor.
Aihm - 12.05.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: "Osman Kavala derhal serbest bırakılmalıdır"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yargılandığı dava kapsamında tutuklu bulunan Osman Kavala'nın bir an önce serbest bırakılması gerektiğini savundu.
Aihm - 11.05.2020
Sezgin Tanrıkulu'na hakaret cezasına itiraz
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 4 bin 500 lira adli para cezasına çarptırılan Hatice Olgun, mahkemeye dilekçe sunarak karara itiraz etti.
Aihm - 06.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan darbe ve idam tehdidi içeren yazıya suç duyurusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatı aracılığıyla darbe ve idam tehdidi içerdiği gerekçesiyle "Makus kaderden kaçış yok" başlıklı köşe yazısıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
Aihm - 16.04.2020
Fransa'da korona nedeni ile 10 bine yakın mahkum erken tahliye edildi
Fransa, korona virüs salgını ile mücadele etmek ve cezaevlerindeki doluluğu azaltmak için 10 bine yakın tutukluyu serbest bıraktı.
Aihm - 10.04.2020
Osman Kavala'nın avukatları, müvekkillerinin tahliye edilmesini istedi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala'nın avukatları, müvekkillerinin tahliye edilmesi için İstanbul sulh...
Aihm - 05.04.2020
Haftanın tarihine bakış
Anadolu Ajansı (AA), işgal altındaki İstanbul'dan Milli Mücadeleye katılmak amacıyla yola çıkan Yunus Nadi (Abalıoğlu) Bey ile Halide Edip (Adıvar) Hanım'ın, Ankara'ya ulaştıklarında Mustafa Kemal Paşa'ya yaptıkları önerinin benimsenmesiyle 6 Nisan 1920'de kuruldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aihm Haberleri | Aihm Haber - Haberler - Sayfa 9 - Aihm haberleri, son dakika aihm haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan Selanik'te Türk bayrağının yakılmasına tepki! Denize döktüğümüz savaş hatırlatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 07:44:21. #1.15#
title