Aihm Haberleri

Aihm haber, Aihm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aihm - 15.09.2020
Belarus'ta muhalif lider Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuruyor
Belarus'ta siyasi gerilim ve sokak çatışmaları devam ederken ülkenin önemli muhalefet liderlerinden Valery Tsepkalo, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'ya karşı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağını açıkladı.
Aihm - 10.09.2020
HDP'li Gergerlioğlu: "Üç gazetecinin tahliyesine sevindik"
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında tutuklu yargılanan gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç tahliye edilmesine sevindiklerini söyledi.
Aihm - 07.09.2020
Son dakika haberi... Avrupa Konseyi'nden Yunanistan'a Batı Trakya'da AİHM kararlarını uygulaması uyarısı
Son dakika haberi: Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Yunanistan'ı Batı Trakya Türk azınlığına ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) kararlarının uygulanması ve Yunan mahkemelerinin yanlış kararlarının düzeltilmesi konusunda bir kez daha uyardı.
Aihm - 04.09.2020
Avrupa Konseyi Delegeler Komitesinden "Rumların mülkiyet hakları" konulu toplantı
Avrupa Konseyi (AK) Delegeler Komitesinin insan hakları konulu toplantısı, Strazburg'da 1-3 Eylül'de "Karpaz Rumlarının mülkiyet hakları" başlığıyla gerçekleşti.
Aihm - 04.09.2020
İstanbul Üniversitesi, AİHM Başkanı Spano'ya fahri doktora unvanı verdi
İstanbul Üniversitesi Senatosu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Ragnar Spano'ya, fahri doktora unvanı verdi.
Aihm - 04.09.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Doğu Akdeniz'de milletimizin hak ve hukukunu koruyacak her türlü diplomatik arayış ve girişimi bekleriz ve destekleriz. Ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak için yapılması gereken ne varsa, o mutlaka yapılmalıdır.
Aihm - 04.09.2020
Yargıtay Başkanı Akarca, AİHM Başkanı Spano ile görüştü
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano ile bir araya geldi.
Aihm - 04.09.2020
Son Dakika: Batı'nın İslâm düşmanlığında yeni dalga
Gelen son dakika haberlerine göre Özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde İslam karşıtlığında bir azalma olduğu ve hatta yerini nispeten Sinofobiye (Çin ve Çinli korkusu) bırakabileceği yönünde yorumlar yapılmıştı.
Aihm - 03.09.2020
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AİHM Başkanı Spano ile görüştü
Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano ile bir araya geldi.
Aihm - 03.09.2020
AİHM Başkanı Spano, 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Türkiye'ye gelen ilk Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı olan Robert Spano, hukukun üstünlüğü ilkesinin, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin yol göstericisi olduğunu belirterek, Türkiye'nin de bu sözleşmeyle uzun ve zengin bir ilişkisi olduğunu bildirdi.
Aihm - 03.09.2020
24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Töreni
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) Türkiye adına görev yapan hakim Saadet Yüksel, Türkiye'nin, Avrupa Konseyinin Hukuk Uygulayıcıları İçin İnsan Hakları Eğitimi Programı (HELP) kullanıcı sayısında Avrupa Konseyine üye devletler arasında ikinci sıraya yükseldiğini söyledi.
Aihm - 03.09.2020
Bakan Gül: İnsan Hakları Eylem Planı, standartları yükseltmek için yol haritası olacak
ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "İnsan Hakları Eylem Planı, hak ve özgürlüklere ilişkin standartları daha da yükseltmek için önemli yol haritası olacaktır.
Aihm - 03.09.2020
Son dakika haber... Bakan Gül'den Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya tepki
Son dakika haberi... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "İsveç ve Norveç'te kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıların hemen ardından bu defa Fransa'da bir derginin çirkin provokasyonu sahneye koyulmaya hazırlanmaktadır.
Aihm - 03.09.2020
Adalet Bakanı Gül, 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitim Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hazırlıkları süren yeni İnsan Hakları Eylem Planı'nın hak ve özgürlüklere ilişkin standartları yükseltmek için önemli bir yol haritası olduğunu söyledi.
Aihm - 03.09.2020
24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Töreni
Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde, hakim ve savcı adaylarıyla başlayan uzaktan eğitimlere, 7 Eylül'den itibaren yetkisi değişen 600 hakimle devam edileceğini bildirdi.
Aihm - 03.09.2020
Son dakika... GÜNDEM ÖZETİNE
Gelen son dakika haberlerine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AİHM Başkanı Robert Spano'yu kabul edecek.
Aihm - 02.09.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, AİHM Başkanı Spano'ya seslendi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano'nun, İstanbul Üniversitesinden fahri doktora unvanı almaması gerektiğini savunarak, "Uluslararası mahkemenin başkanıyken fahri doktora alamazsınız. Bu sizin tarafsızlığınızı tartışmaya açar. " dedi.
Aihm - 02.09.2020
AİHM Başkanı Spano'nun yoğun Türkiye programı
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelerek 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı'na katılacak ve dört gün süreyle çeşitli temaslarda bulunacak.
Aihm - 06.08.2020
Son dakika haberleri... Korona virüs nedeniyle tahliye isteyen mahkuma AİHM'den ret
Son dakika gelişmesine göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), korona virüs nedeniyle cezaevlerinde gerekli önlemin alınmadığını öne süren ve tahliyesini isteyen mahkum Fevzi Kayacan'ın başvurusunu reddetti.
Aihm - 06.08.2020
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Kovid 19 nedeniyle cezaevlerinde gerekli önlemin...
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Kovid 19 nedeniyle cezaevlerinde gerekli önlemin alınmadığını öne süren ve tahliyesini isteyen mahkum Fevzi Kayacan'ın başvurusunu reddetti.
Aihm - 17.07.2020
Ukrayna'dan, hava sahasında 6 yıl önce düşürülen uçakla ilgili Rusya'ya "sorumluluğu üstlen" çağrısı
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, 298 kişinin öldüğü MH17 sefer sayılı uçağın Ukrayna'da düşürülmesinin 6. yılında Rusya'yı sorumluluğunu üstlenmeye çağırdı.
Aihm - 15.07.2020
Son dakika... 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Son dakika haberi: Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, "FETÖ yapılanması, sadece ülkemiz için değil, aynı zamanda mensup ve iş birlikçileriyle faaliyette bulunduğu diğer bu ülkeler için tehdit oluşturmaktadır.
Aihm - 14.07.2020
Anayasa Mahkemesinden AİHM'nin "ihlal" kararıyla ilgili değerlendirme
Anayasa Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan ve "mesleğinden kaynaklanan güvencelere riayet edilmeksizin tutuklanması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğini" öne süren hakimin bireysel başvurusunu kabul edilemez buldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aihm Haberleri | Aihm Haber - Haberler - Sayfa 8 - Aihm haberleri, son dakika aihm haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber: İçişleri Bakanı Soylu: Bizim sarılacağımız tek şey hukuk. Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 04:19:52. #1.14#

title