Aihm Haberleri

Aihm haber, Aihm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aihm - 22.12.2020
AİHM, Selahattin Demirtaş ile ilgili kararını verdi
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın terör propagandası yaptığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmasıyla ifade özgürlüğü, özgürlük ve güvenlik hakkı ile serbest seçim hakkının ihlal edildiğine karar verdi.
Aihm - 22.12.2020
Çelik: "(Cezaevinde çıplak arama iddiaları) Arama prosedürleri AİHM ve AYM kararlarına, diğer içtihatlara uygun yapılıyor ve her gün denetleniyor."
Çelik: "(Cezaevinde çıplak arama iddiaları) Arama prosedürleri AİHM ve AYM kararlarına, diğer içtihatlara uygun yapılıyor ve her gün denetleniyor.
Aihm - 18.12.2020
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Belçika'nın Yukarı Karabağ kararına tepki
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Belçika Temsilciler Meclisi'nde Yukarı Karabağ ve 9 Aralık Anma Günü konularında kabul edilen kararlar hakkında, "Karar ne tarihi, ne hukuki, ne de sahadaki gerçeklerle bağdaşmaktadır.
Aihm - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (9)
DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri Mahmut Özden, önemli planlarla yakalanarak tutuklandı.
Aihm - 15.12.2020
Sporda 2020 böyle geçti (1)
Spor dünyası, yılın ilk ayı ocakta ABD'li efsane basketbolcu Kobe Bryant'ın ölümüyle sarsıldı.
Aihm - 13.12.2020
Soylu, TBMM Genel Kurulunda İçişleri Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (2)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teröriste terörist diyoruz, destekçisine de terörist diyoruz; ihbarcısına, işbirlikçisine, çocukları kandırıp dağa gönderen belediye başkanına terörist diyoruz; İmralı'daki devrik terörist başına terörist diyoruz.
Aihm - 10.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Dünya İnsan Hakları Günü'nde, PKK'nın kaçırdığı çocuklarının haklarını sordular DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 177 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 466'ncı günde de sürüyor.
Aihm - 10.12.2020
HDP'li Figen Yüksekdağ'ın tutukluluğunun devamına karar verildi
"Terör örgütü yöneticiliği", "terör örgütü propagandası yapmak", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "suç işlemeye tahrik" suçlarından yargılanan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın tutukluluğunun devamına karar verildi.
Aihm - 09.12.2020
Son dakika haberi... Bakan Gül, Adalet Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (1)
Son dakika politika haberi: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargının hukukun değil, vesayet düzeninin bekçiliğini yaptığı dönemler geride kalmıştır.
Aihm - 09.12.2020
TİHEK Başkanı Arslan: "Salgının soruşturulması gerektiğini düşünüyorum"
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "İster sağlığa zararlı bir hayvanın yenmesinden ister sağlıksız çevre şartlarından ya da birilerinin virüs üretmesinden kaynaklansın hiç fark etmez, bu bir insan...
Aihm - 09.12.2020
Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, 2016-2019 arasındaki dört yılda Türkiye'den 1 milyon dolar ve üzeri meblağda 17 bin 100 hesabın yurt dışına çıkarıldığını belirterek, "Dünyada nüfusuna göre en fazla yurt dışına servet kaçırılan ülke Türkiye." dedi.
Aihm - 04.12.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kimse korkudan konuşamıyor, biz konuşuyoruz.
Aihm - 02.12.2020
Son dakika haber | AİHM Türkiye aleyhine verdiği ihtiyati tedbir kararını kaldırdı
Son dakika habere göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ermenistan'ın talebi üzerine Türkiye aleyhine verdiği ihtiyati tedbir kararını kaldırdı.
Aihm - 02.12.2020
Son dakika haberleri... AİHM, Türkiye aleyhine verdiği ihtiyati tedbir kararını kaldırdı
Son dakika haber... Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ermenistan'ın talebi üzerine Türkiye aleyhine verdiği ihtiyati tedbir kararını kaldırdı.
Aihm - 01.12.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: "Hayata geçirdiğimiz, bağımsız ve onurlu politikalarla içeride ve dışarıda uğradığımız saldırıları Allah'ın yardımı, milletimizin desteğiyle birer birer boşa çıkarıyoruz.
Aihm - 30.11.2020
AİHM'den, HDP'nin "dokunulmazlıkların kaldırılması ve milletvekillerinin tutuklanması"na ilişkin başvurusuna ret kararı
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), HDP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması ve milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili şikayetini kabul edilemez buldu.
Aihm - 18.11.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
Aihm - 13.11.2020
HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz'dan "terfi" açıklaması Açıklaması
Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, hakim ve savcıların terfilerinde, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Anayasa Mahkemesince yapılan incelemelerde ihlale sebebiyet verip vermedikleri konusunun da dikkate alındığını, AİHM tarafından verilen tüm kararların ilgili...
Aihm - 13.11.2020
Osman Kavala: HSK, 'Acele' notuyla davayla ilgili tüm belgeleri incelemek üzere talep etti
Hakimler ve Savcılar Kurulu, İstanbul Adli Yargı Komisyonu'ndan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen serbest bırakılmayan ve hakkında yeni dava açılan iş insanı Osman Kavala'yla ilgili tüm belgeleri istedi.
Aihm - 13.11.2020
Belçika mahkemesi İspanya'nın 41 yıldır peşinde olduğu teröristin iadesine karar verdi
Belçika'da bir mahkeme, İspanya'nın yaklaşık 40 yıldır 6 güvenlik görevlisinin öldürülmesi dahil birçok suçlamayla peşinde olduğu terör örgütü ETA üyesi bir kişinin bu ülkeye iadesine karar verdi.
Aihm - 12.11.2020
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, soruları yanıtladı Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk güvenliğini vatandaş lehine koruyacak, tutuklamayı istisna olarak değerlendiren, hukuk güvenliğini daha da güçlendiren uygulamaları hep beraber sağlayacaklarını belirterek, "Bu anlamda çok önemli adımlar oldu ama 2023 hedefleri doğrultusunda daha hızlı,...
Aihm - 11.11.2020
Adalet Bakanı Gül: "Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır"
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesi kararlarının bağlayıcı olduğunu belirterek, "Tüm kişileri, kurumları bağlar ve kararlarının gereği yapılır. Yürüyen bir dava sürecinde, hele Adalet Bakanı olarak söz ve telkinde bulunmak benim inandığım hukuka aykırı.
Aihm - 10.11.2020
Son dakika haberleri: İDSB'den batıda yükselen İslam ve yabancı düşmanlığına tepki
Son dakika gündem haberi: İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinin (İDSB), çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği "Batıda Yükselişte Olan İslam Düşmanlığını Tel'in Toplantısı"nda, son zamanlarda Batı dünyasında ardı ardına İslam düşmanlığının en uç örneklerinin görüldüğü ve Doğu Blokundaki parçalanma sonrası yeni...
Aihm - 10.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı sürekli kılmak ancak adil ve şeffaf bir hukuk devletinde mümkündür.
Aihm - 04.11.2020
Son dakika haberleri... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "PKK terörü için de empati bekliyoruz"
Son dakika haberler: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Terörizmin farklı türlerinden en fazla acıya maruz kalan ülke olarak, geçen hafta Fransa, iki gün önce ise Viyana'da masum canları katleden barbarca terör saldırılarını kınıyoruz.
Aihm - 03.11.2020
Son dakika... Burkina Faso İslam Dernekleri Federasyonu'ndan Macron'a kınama
Son dakika haberine göre Burkina Faso İslam Dernekleri Federasyonu (FAIB), Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerini kınadı.
Aihm - 30.10.2020
Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırılarını AİHM'e götürdü
Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırıları nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aihm Haberleri | Aihm Haber - Haberler - Sayfa 6 - Aihm haberleri, son dakika aihm haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan: AİHM bir teröristi savunmanın arkasında olduğunu bilmelidir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 06:02:03. #1.15#
title