Aihm Haberleri

Aihm haber, Aihm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aihm - 25.02.2021
Sabahı olmayan gece: Hocalı Soykırımı
O gece orada yaşananları dinlerken insan donup kalıyor.
Aihm - 23.02.2021
Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mustafayeva'dan Hocalı Katliamı açıklaması
Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümünde Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, "O gece Hocalı'da katledilenler aramızda yoklar, hayatta kalabilenler için ise hayat hiçbir zaman eskisi gibi olmadı.
Aihm - 20.02.2021
Rusya'da mahkeme, Navalnıy'ın hapis cezasına yaptığı itirazı reddetti
Moskova Şehir Mahkemesi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın 3,5 yıllık ertelenmiş hapis cezasının, adli kontrol şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle, normal hapis cezasına çevrilmesine olan itirazını reddetti.
Aihm - 18.02.2021
Son dakika haberleri... Kremlin Sözcüsü Peskov, AİHM'in muhalif Navalnıy hakkındaki kararını "yasa dışı" olarak nitelendirdi
Gelen son dakika haberlerine göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM), hapis cezasına çarptırılan Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması kararının yasa dışı olduğunu savundu.
Aihm - 18.02.2021
AB, Rusya'nın AİHM'in Navalnıy hakkındaki talebini yerine getirmesini istedi
Avrupa Birliği (AB), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması için yaptığı talebin Rusya tarafından karşılanması için çağrıda bulundu.
Aihm - 17.02.2021
AİHM, Rusya'dan Navalnıy'ın derhal serbest bırakılmasını istedi
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Rusya'dan hapis cezasına çarptırılan muhalif Aleksey Navalnıy'ın derhal serbest bırakılmasını talep etti.
Aihm - 16.02.2021
Metin Kaplan'a yeniden yargılandığı davada beraat
"Anadolu Federe İslam Devleti/İslami Cemaat ve Cemiyetler Birliği (AFİD/İCCB) yöneticisi" olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, 17,5 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından yeniden yargılanan Metin Kaplan hakkındaki hüküm kaldırılarak beraatine karar verildi.
Aihm - 15.02.2021
Trabzonspor'dan AİHM başvurusuyla ilgili açıklama
Trabzonspor AİHM başvurusuyla ilgili açıklama yaptı.
Aihm - 12.02.2021
Son dakika haberleri... Yunanistan'da "Makedon" derneği mahkeme tarafından yasa dışı ilan edildi
Son dakika gündem haberi... Yunanistan'da, Kuzey Makedonya sınırı yakınlarındaki Serez bölgesinde, kendilerini "Yerli Makedon" olarak tanımlayan vatandaşların kurduğu dernek, "sınır bölgesinde farklı dilsel ve kültürel topluluk oluşturmaya çalışma" suçlamasıyla Yunan mahkemesince yasa dışı ilan edildi.
Aihm - 11.02.2021
Son dakika haber... Figen Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten yargılandığı davada beraat etti
Son dakika haberleri: Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, 26 Kasım 2015'te yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yargılandığı davada beraatına hükmedildi.
Aihm - 11.02.2021
Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki: Hiç kimse Türk mahkemelerine emir veremez
Edinilen son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki: Hiç kimse Türk mahkemelerine emir veremezDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'nin Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısına ilişkin, "Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri...
Aihm - 11.02.2021
Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki: Hiç kimse Türk mahkemelerine emir veremez
Gelen son dakika haberlerine göre DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'nin Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısına ilişkin, "Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez" dedi.
Aihm - 11.02.2021
Türkiye'den, ABD'nin Osman Kavala hakkındaki açıklamasına tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD'nin Osman Kavala'nın serbest bırakılması yönündeki çağrısının hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmadığını belirterek "Türkiye bir hukuk devletidir.
Aihm - 10.02.2021
TBMM Genel Kurulu
Meclis Genel Kurulunda, Türkiye'nin İsviçre, KKTC, Venezuela, Gürcistan ve Kırgızistan ile yaptığı 7 uluslararası anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun teklifleri kabul edildi.
Aihm - 10.02.2021
Rusya'da Yehova Şahitleri'nin bazı üyeleri gözaltına alındı
Rusya'da yasaklanan Yehova Şahitleri'nin bazı üyelerinin gözaltına alındığı belirtildi.
Aihm - 09.02.2021
TBMM Genel Kurulu
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç'ın sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tehdit ettiğini öne sürdü.
Aihm - 09.02.2021
TİP Genel Başkanı Baş'tan "yeni anayasa" açıklaması Açıklaması
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "yeni anayasa" tartışmalarına ilişkin, "Yurttaşlığa inanmayan birisinin ve onun iki dudağı arasından çıkan her sözü emir kabul edenlerin yürüteceği bir anayasa tartışmasını, Türkiye'nin demokrasi, aydın birikimine,...
Aihm - 05.02.2021
Gürcistan'dan Rusya'ya "provokasyon" suçlaması
Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, ülkeden tek taraflı bağımsızlığını ilan eden ve Rusya Federasyonu'nun desteklediği Güney Osetya'nın sözde sınırını ihlal ettiği gerekçesi ile bir Gürcistan vatandaşına hapis cezası verilmesine tepki göstererek, Moskova yönetimini "provokasyon" ile suçladı.
Aihm - 05.02.2021
Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Başsavcı Kocaman'a yönelik ifadelerinden dolayı 8 yıla kadar hapsi istendi
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı döneminde Yüksel Kocaman'a yönelik "tehdit" ve "terörle mücadelede görev alan kamu görevlilerini hedef göstermek" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi.
Aihm - 03.02.2021
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılandığı davada sona yaklaşıldı
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu, 13'ü firari 76 sanığın yargılandığı davada, sanıkların esas hakkındaki...
Aihm - 03.02.2021
Son dakika haberi | Demirtaş'ın "kamu görevlisine hakaret ve hükümeti aşağılama" davası
Son dakika haberlerine göre Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, 2015 yılında yaptığı açıklamalarla eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik hakaret ve hükümeti aşağılama suçlarından yargılanmasına devam edildi.
Aihm - 03.02.2021
TBMM Başkanı Şentop: AYM'nin TBMM'ye nasihatte bulunması yetki aşımı
TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) CHP eski milletvekili Enis Berberoğlu için verdiği ikinci ihlal kararının gerekçesine ilişkin, "AYM'nin TBMM'ye nasihatte bulunması, öğüt vermesi yetki aşımıdır.
Aihm - 03.02.2021
Son dakika haberi... HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Son dakika haberi: HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, yeni Anayasa tartışmalarına ilişkin, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni değil toplumu ve demokrasiyi güçlendirecek bir Anayasa'ya ihtiyaç vardır.
Aihm - 03.02.2021
Son dakika haberi: TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (3)
Son dakika politika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Boğaziçi Üniversitesindeki olayların, profesyonellerin organize ettiği eylemler olduğunu belirterek, "Bazı terör örgütleriyle bağlantılı, eylem profesyonelleri, Boğaziçi Üniversitesindeki rektör atamasını bahane ederek oradaki havayı canlı tutmaya çalışmış,...
Aihm - 03.02.2021
TBMM Başkanı Şentop: "(AİHM'in Demirtaş kararı) AİHM'in yetkilerini ve teamüllerini, oluşmuş istikrarlı kararlarını aşan, onun dışına çıkan siyasi...
TBMM Başkanı Şentop: "(AİHM'in Demirtaş kararı) AİHM'in yetkilerini ve teamüllerini, oluşmuş istikrarlı kararlarını aşan, onun dışına çıkan siyasi çağrı gibi bir karar."
Aihm - 03.02.2021
Almanya Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılmasını istedi
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya'da 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılan muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısında bulundu.
Aihm - 02.02.2021
AB, Rus muhalif Navalnıy'ın serbest bırakılması çağrısını yineledi
Avrupa Birliği (AB) yönetimi, Rusya'da 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılan muhalif Aleksey Navalnıy'ın derhal serbest bırakılması için bir kez daha çağrıda bulundu.
Aihm - 01.02.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, üç milletvekilinin CHP'den istifasını değerlendirdi Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "üç milletvekilinin, CHP'den saray operasyonuyla istifa ettirildiği" iddiasına yönelik, "Başınıza taş düşse saraydan biliyorsunuz, Allah akıl fikir versin.
Aihm - 29.01.2021
Son dakika haber | Dışişleri Bakanlığından Batı Trakya Türklerine destek mesajı Açıklaması
Gelen son dakika haberine göre Dışişleri Bakanlığı, "29 Ocak Batı Trakya Milli Direniş ve Dayanışma Günü" münasebetiyle Batı Trakya Türkleri için destek mesajı yayımladı.
Aihm - 29.01.2021
TBMM Genel Kurulunda İngiltere'nin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmasını düzenleyen kanun teklifi kabul edildi
İngiltere'nin Brexit kararı sonrasında Türkiye ile vardığı serbest ticaret anlaşmasını da içeren uluslararası anlaşmanın onaylanmasını uygun bulan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Aihm - 28.01.2021
DEVA Parti'li Yeneroğlu'ndan "Anayasa Mahkemesi, AİHM için iç hukuk yolu konumunu kaybedebilir" uyarısı
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İrfan Fidan'ın Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilme sürecine ilişkin, "Bu atamayı yapanlar, Anayasa Mahkemesine ve ülkenin itibarına nasıl zarar verdiklerinin farkında değillerdir.
Aihm - 28.01.2021
HDP'li Gergerlioğlu, AİHM'in Demirtaş hakkında verdiği kararın uygulanmasını istedi
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararın uygulanması gerektiğini söyledi.
Aihm - 27.01.2021
CHP'li Çeviköz, yargı reformunun, AB'nin Türkiye'ye bakışını olumlu etkileyeceğini söyledi
CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, yargı reformunun en kısa zamanda kapsamlı şekilde hayata geçirilmesinin, Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye'ye bakışını olumlu etkileyecek en önemli unsurlardan biri olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aihm Haberleri | Aihm Haber - Haberler - Sayfa 3 - Aihm haberleri, son dakika aihm haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıklayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 03:43:18. #1.14#

title