Ahmet Yakut Haberleri

Ahmet Yakut haber, Ahmet Yakut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Yakut - 13.01.2012
İnşaat Mühendislerine Deprem Yönetmeliği Eğitimi
Toplam üç gün süren eğitimlerde Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu, Prof. Dr. Ahmet Yakut, Prof.
Ahmet Yakut - 27.11.2011
Ahmet Vefik Alp: Başbakan 1 Milyon Villayı Yıkabilecek mi ?
Birleşmiş Milletler'in Kenya'da yaptığı çalışmada 20 büyük mega kentin dünyanın başına bela olacağını söylediğini belirten Ahmet Vefik Alp, şöyle devam etti: "İstanbul ne yazık ki bunlardan biri. Şehirlerin durumu; ülkelerin sosyal, ekonomik, siyasi durumunu yansıtır. Ülkelerin ulaştığı medeniyet seviyesi şehirlerin görüntüsüyle orantılıdır. Ülkemiz çok alanda ileri gitmesine rağmen kentleşme ve yapılaşma alanında fevkalade geri kalmış durumda. Ben de bu tablodan üzüntü duyuyorum. Demek ki görevimizi biz de iyi yapamadık. Bu ülkemiz için bir ayıptır. Bu yaramızı sarmak zorundayız. İstatistiklere başka açıdan bakarsak, teröre 40 bin, depreme 100 bine yakın kayıp verdik. Bu milli sorun ve partiler üstü bir yaklaşımı hak etmektedir. Benim hesabına göre, ülkemizde 5 milyon adet konutun hemen yenilenmesi gerekiyor. Sayın Başbakan geç de olsa bu konuda start verdi. 'Gözünün yaşına bakmayacak yıkacağım' dedi İnşallah sayın Başbakan sözünün arkasında durur. Benim endişelerim yok değil. İstanbul Boğaziçi imarlaşmaya karşı 3 ayrı yasayla korunuyor. (İmar kanunu, kültür ve tabiat varlıkları kanunu ve Boğaziçi yasası) 3 yasayla korunan yerde 30 bin yapı var toplamda, 10 bini kaçak yani 3'te 1'e kaçak. Türkiye'nin gözbebeği. 10 binin 3 bininde kesin yıkım kararı var 15-20 senedir uygulanamıyor gücümüz yetmiyor yıkmaya. Çünkü bunlar 10 milyon dolar 10 milyon euro mertebesinde muhteşem köşkler. Eski solcular gibi konuşuyorum ama acaba Başbakan medya krallarının, armatörlerin holding patronlarının oturduğu boğazdaki 1 milyona yakın kaçak villayı yıkabilecek mi ? " Ahmet Vefik Alp, deprem anında ulaşımın son derece önemli olduğunu da belirterek, "İstanbul'da yollar kilitli. Kentte hergün 600 yeni araç plaka alıp trafiğe çıkıyor. 2 boğaz, günlük 250 bin araç planlanarak yapılmış ama bugün 600 bin araç geçiyor. Depremde ulaşım açık olmalı, yoksa kayıp 2 katına çıkar" uyarısında bulundu. Kayseri'de düzenlenen 'Deprem İnsan ve Yapı konulu panelde TBMM Bayındırlık İmar Ulaştırma Komisyonu üyesi Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Yüksek Mimar Ahmet Vefik Alp'in yanısıra, Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Kadir Dirik, ODTÜ İnşaat Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Yakut, Jeoloji Mühendisleri Odası 2.
Ahmet Yakut - 27.11.2011
Ahmet Vefik Alp Başbakan 1 Milyon Villayı Yıkabilecek Mi
Birleşmiş Milletler'in Kenya'da yaptığı çalışmada 20 büyük mega kentin dünyanın başına bela olacağını söylediğini belirten Ahmet Vefik Alp, şöyle devam etti İstanbul ne yazık ki bunlardan biri. Şehirlerin durumu; ülkelerin sosyal, ekonomik, siyasi durumunu yansıtır. Ülkelerin ulaştığı medeniyet seviyesi şehirlerin görüntüsüyle orantılıdır. Ülkemiz çok alanda ileri gitmesine rağmen kentleşme ve yapılaşma alanında fevkalade geri kalmış durumda. Ben de bu tablodan üzüntü duyuyorum. Demek ki görevimizi biz de iyi yapamadık. Bu ülkemiz için bir ayıptır. Bu yaramızı sarmak zorundayız. İstatistiklere başka açıdan bakarsak, teröre 40 bin, depreme 100 bine yakın kayıp verdik. Bu milli sorun ve partiler üstü bir yaklaşımı hak etmektedir. Benim hesabına göre, ülkemizde 5 milyon adet konutun hemen yenilenmesi gerekiyor. Sayın Başbakan geç de olsa bu konuda start verdi. 'Gözünün yaşına bakmayacak yıkacağım' dedi İnşallah sayın Başbakan sözünün arkasında durur. Benim endişelerim yok değil. İstanbul Boğaziçi imarlaşmaya karşı 3 ayrı yasayla korunuyor. (İmar kanunu, kültür ve tabiat varlıkları kanunu ve Boğaziçi yasası) 3 yasayla korunan yerde 30 bin yapı var toplamda, 10 bini kaçak.yani 3'te 1'e kaçak. Türkiye'nin gözbebeği. 10 binin 3 bininde kesin yıkım kararı var 15-20 senedir uygulanamıyor gücümüz yetmiyor yıkmaya. Çünkü bunlar 10 milyon dolar 10 milyon euro mertebesinde muhteşem köşkler. Eski solcular gibi konuşuyorum ama acaba Başbakan medya krallarının, armatörlerin holding patronlarının oturduğu boğazdaki 1 milyona yakın kaçak villayı yıkabilecek miAhmet Vefik Alp, deprem anında ulaşımın son derece önemli olduğunu da belirterek, İstanbul'da yollar kilitli. Kentte hergün 600 yeni araç plaka alıp trafiğe çıkıyor. 2 boğaz, günlük 250 bin araç planlanarak yapılmış ama bugün 600 bin araç geçiyor. Depremde ulaşım açık olmalı, yoksa kayıp 2 katına çıkar? uyarısında bulundu. Kayseri'de düzenlenen 'Deprem İnsan ve Yapı konulu panelde TBMM Bayındırlık İmar Ulaştırma Komisyonu üyesi Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Yüksek Mimar Ahmet Vefik Alp'in yanısıra, Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Kadir Dirik, ODTÜ İnşaat Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Yakut, Jeoloji Mühendisleri Odası 2.
Ahmet Yakut - 27.11.2011
"Deprem, İnsan ve Yapı" Paneli
ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yakut ise Türkiye'deki binaların deprem performanslarının yetersiz olduğunu bildirdi.
Ahmet Yakut - 27.11.2011
Ahmet Vefik Alp: Başbakan 1 Milyon Villayı Yıkabilecek mi?
Kayseri'de düzenlenen 'Deprem İnsan ve Yapı" konulu panelde TBMM Bayındırlık İmar Ulaştırma Komisyonu üyesi Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Yüksek Mimar Ahmet Vefik Alp'in yanısıra, Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Kadir Dirik, ODTÜ İnşaat Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Yakut, Jeoloji Mühendisleri Odası 2.
Ahmet Yakut - 26.11.2011
Ahmet Vefik Alp: Türkiye'de Yapıların Yüzde 50'si Çarpık, Çürük ve İllegal
Kayseri'de düzenlenen 'Deprem İnsan ve Yapı" konulu toplantıya TBMM Bayındırlık İmar Ulaştırma Komisyonu üyesi Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Yüksek Mimar Ahmet Vefik Alp, Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof.Dr. Kadir Dirik, ODTÜ İnşaat Mühendisi Prof.Dr. Ahmet Yakut, Jeoloji Mühendisleri Odası2.
Ahmet Yakut - 21.11.2011
Deprem Gerçeği Masaya Yatırılacak
Ayrıca Yüksek Mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Prof. Dr. Kadir Dirik, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Ahmet Yakut, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 2.
Ahmet Yakut - 15.11.2011
"Deprem, İnsan ve Yapı" Paneli
27 Kasım Pazar günü gerçekleşecek söz konusu panele, AK Parti Kayseri Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, Yüksek Mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Kadir Dirik, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi İnşaat Yüksek Mühendisi Prof. Dr Ahmet Yakut, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 2.
Ahmet Yakut - 10.06.2011
Batman Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu
Batman Üniversitesi 2010-2011 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını verdi. Yapılan mezuniyet törenleriyle okul ve dönem birincilerinden Ahmet Yakut, Mehmet Gümüş, Kadir Doğan(Otomotiv Eğitimi) Hicran Taşan(Çocuk Gelişimi), Hüseyin Azi (Makine Programı), İnci Can Erdoğan(Çocuk Gelişimi), hediyelerini Rektör Prof.
Ahmet Yakut - 08.03.2011
Eğirdir Gölü Özel Hükümleri
Öğretmenevi'nde Vali Memduh Oğuz başkanlığında düzenlenen toplantıda, AK Parti Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt, Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Su ve Toprak Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Yakut ve TÜBİTAK Proje Yöneticisi Kemal Güneş, Eğirdir Gölü Özel Hüküm Belirleme çalışmaları hakkında bölge yöneticilerine bilgi verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmet Yakut Haberleri | Ahmet Yakut Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Ahmet Yakut haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Yakut kimdir, hayatı ve biyografisi. Marmara ve Doğu Anadolu'da Deprem Riski.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 16:35:59. #1.14#

title