AHMET SAZLI HABERLERİ

Ahmet Sazlı haber, Ahmet Sazlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Sazlı 1.4.2016
Üzümlü'de Vatandaşlara Ücretsiz Ihlamur Fidanı Dağıtıldı
Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, daha yeşil ve güzel bir Üzümlü için aralıksız çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Doğal güzellikleriyle ayrı bir yere sahip olan ilçemizin her yerinde fidan dikimi gerçekleştiriyoruz.
Ahmet Sazlı 21.3.2016
Üzümlü'de Kapama Dut Bahçeleri Oluşuyor
Üzümlü Belediyesi Kapama Dut Bahçesi Projesi kapsamında, ilçe merkezinde 35 dönümlük arazide oluşturulacaka kapama dut bahçesinin ilk fidanı Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ve belediye meclis üyelerinin katıldığı törenle dikildi.
Ahmet Sazlı 21.3.2016
Kapama Dut Bahçesi' İçin İlk Fidan Dikildi
Doğu Anadolu Projesi (DAP) İdaresi’nin, 'Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi' kapsamında desteklediği projelerden biri olan, Üzümlü Belediyesi’ne ait 'Kapama Dut Bahçesi' için ilk fidan, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir tarafından dikildi. Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’nın daveti üzerine Erzincan’ın Üzümlü ilçesine giden DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, DAP Tarım ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü Ömer Faruk Karyağdı, Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörü Ferhat Gök ve Tarımsal Sulama Uzmanı Mehmet Karaca’yla birlikte 35 dönümlük arazide oluşturulan Kapama Dut Bahçesinin ilk fidanını dikti.
Ahmet Sazlı 18.3.2016
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı
Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Enis Kurt ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ahmet Sazlı 18.3.2016
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yılı dolayısıyla Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde tören düzenlendi. Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Enis Kurt ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ahmet Sazlı 18.3.2016
Ahıska Türkleri Çanakkale Şehitleri İçin Dua Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı nedeniyle şehitler için dua etiler. Ahıska Türkleri ve ilçe vatandaşları, Çarşı Camisinde sabah namazında bir araya geldiler. Programa İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı da katıldı.
Ahmet Sazlı 4.3.2016
Türkiye'ye Getirilen 35 Ahıska Türkü Aile Konutlarına Yerleşti
İlçede Kaymakam Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı tarafından karşılanan aileler, otobüsten inerek yakınlarına sarılıp mutluluk gözyaşı döktüler.
Ahmet Sazlı 24.2.2016
Ahıska Türkleri Erzincan'da İlk Düğünlerini Yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü çift, yapılan düğün töreniyle evlendi.Ukrayna'da yakınlarının aracılığı ile tanışarak nişanlanan Hafiz Şehzade ile Medine Muğdatova çifti için Ahıska örf ve adetlerine göre düğün düzenlendi. Çiftlerin mutluluğuna ortak olan Vali Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman, çifti tebrik etti. Gelin Medine Muğdatova, Vali Kahraman ve eşini, Ahıska geleneklerine göre selamlandı.Düğünde bir konuşma yapan Vali Kahraman, ilk defa bir Ahıskalı düğünü yapmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek "Bu düğün Erzincan'da bir ilk oluyor. Bu bizim için çok heyecan ve mutluluk verici bir olay, bu bizim için bir şereftir. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Gelin ve damadımızın mutluluğunu paylaşıyorum. Onların mutluluğunun bir ömür boyu devam etmesini ve bu mutluluğun cennet mutluluğu olmasını Allah'tan diliyorum" dedi.AA muhabirine konuşan damat Hafiz Şehzade, Türkiye'de düğün yaptığı için çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi: "Ukrayna'da tanışıp orada nişanımızı yaptık. Buraya gelip düğünümüzü yaptık. Çok mutluyuz. Allah herkesten razı olsun. Vatanımızda düğünümüzü yaptık. Çok şanslıyız çünkü düğünümüzü gelip burada yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."Gelin Medine Muğdatova ise Ahıskalıların vatanlarında yapılan ilk düğünü olmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti.Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve Ahıskalı aileler katıldığı düğün, müzik eşliğinde yapılan ikramların ardından son buldu.
Ahmet Sazlı 11.2.2016
Erzuncan Valisi Kahraman'dan Üzümlü'ye Ziyaret
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Üzümlü'de iskan edilen Ahıska Türkleri ile bir araya gelmek üzere ziyaret edeceği ilçede hazırlıkları yerinde inceledi. Kahraman, Üzümlü ilçesinde Ahıska Türklerinin yerleştirildiği TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede yürütülen yol ve kar temizleme çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu. Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'nın eşlik ettiği Kahraman, çalışmalarla ilgi Sazlı'dan bilgi aldı.
Ahmet Sazlı 8.2.2016
Başbakan Davutoğlu, Ahıska Türklerini Ziyaret Edecek
Milletvekili Karakelle'ye ziyaretinde Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karatepe de eşlik etti.
Ahmet Sazlı 16.1.2016
Ahıska Türkleri Yemekte Buluştu
Etkinliğe, Erzincan AK Parti Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Üzümlü İlçe Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, protokol üyeleri ve Ahıskalı aileler katıldı.
Ahmet Sazlı 5.1.2016
Kudaka Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Toplantıya, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Ahmet Sazlı 31.12.2015
AK Parti Erzincan İl Teşkilatı Ahıska Türklerini Ziyaret Etti
AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, yönetim kurulu üyeleriyle Üzümlü ilçesinde iskan edilen Ahıska Türkü bazı aileleri evlerinde ziyaret ederek, ailelere sıkıntıları, ihtiyaçları olup olmadığını sordu.  Bulut, ziyaretine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, öz vatanlarına gelen Ahıska Türklerini Cenab-ı Hakkın hayırlı, uğurlu etmesini diledi.  Ahıska Türklerini teşiklat olarak ziyaret ederek, onlara hem "hoş geldiniz" demek hem de ihtiyaçları olup olmadığını öğrenmek istediklerini ifade eden Bulut, şunları söyledi:   "Gezdiğimiz evlerdeki ailelerin her birinden üst derecede memnuniyet ve çok sıcak bir karşılama gördük. Yapılan hizmetlerden çok memnun olduklarını gördük. Şu ana kadar hiçbir eleştiri almadık ama kendilerine şunu söyledik, 'eksiklik olursa bizim de kapımız ve telefonumuz her zaman açık'. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız burada kardeşlerimize yapılacak hizmetleri yakından izliyor ve ilgileniyorlar. Valiliğimiz, kaymakamlığımız, gerekse belediyemiz kanalıyla yapılması gereken işleri biz de siyasi yönden takip ediyoruz."  Ziyaretlerde, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve AK Parti Üzümlü İlçe Başkanı Selami Karatepe de yer aldı.
Ahmet Sazlı 26.12.2015
Erzincan Valisi Ahıska Türklerini Ziyaret Etti
Vali Kahraman'a ziyaretinde, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı eşlik etti.
Ahmet Sazlı 26.12.2015
Ahıska Türklerinin Üçüncü Kafilesi Erzincan'a Geldi
Bursa'dan üç otobüsle Erzincan'ın Üzümlü ilçesine gelen üçüncü kafileyi Kaymakam Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı karşıladı.
Ahmet Sazlı 25.12.2015
Erzincan'da İskan Edilecek Ahıska Türkleri
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonuyla Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilecek Ahıska Türklerine ilişkin, "Ahıska Türklerinin geçmişte yaşadıkları sıkıntıları, zulümleri, sürgünleri biliyorsunuz. O yüzden ensar ve muhacir anlayışıyla bütün bu kardeşlerimize en iyi şekilde kucağınızı açacağınıza inanıyorum" dedi.  Akdoğan, Üzümlü'ye yerleştirilecek Ahıska Türklerini karşılamak için Erzincan'a geldi.  Erzincan Havalimanı'nda, Vali Süleyman Karaman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve il protokolü tarafından karşılanan Akdoğan, Mimar Sinan Mahallesi'nde bir alışveriş merkezinin açılışına katıldı.
Ahmet Sazlı 16.12.2015
Vali Kahraman, Üzümlü İlçesindeki Yatırımları İnceledi
İlçenin sokak aydınlatmasında kullanılacak elektrik üretimi için yapılan KUDAKA destekli 'Güneş Fatura Göndermez' isimli projeyi de inceleyen Vali Kahraman, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'dan bilgiler aldı.
Ahmet Sazlı 15.12.2015
Vali Kahraman, Üzümlü İlçesini Ziyaret Etti
Vali Kahraman, son olarak ilçeye yerleştirilecek olan 580 Ahıska Türk'ü aile için hazırlanan TOKİ konutlarını inceledi.  Ziyarette Kahraman'a, Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı da eşlik etti.
Ahmet Sazlı 29.10.2015
Cumhuriyet Bayramı Kutlanıyor
Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Enis Kurt, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerinin hazır bulunduğu tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Ahmet Sazlı 26.7.2015
Erzincan'da Ot Yangını
Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Çankaya ve Altıntepe Kalesi Kazı Heyeti Başkanı Prof.
Ahmet Sazlı 14.7.2015
Erzincan'da Serinlemek İçin Sulama Arkına Giren Kişinin Ölmesi
Cenaze namazına Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, eski AK Parti Erzincan Milletvekili ve Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevhit Karakaya, eski AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle'nin yanı sıra Topcu'nun yakınları ve mesai arkadaşları katıldı.
Ahmet Sazlı 14.7.2015
Serinlemek İçin Sulama Arkına Giren Kişinin Cesedi Bulundu
Topçu, işini bitirdikten sonra Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'ya ait yazlık evin bahçesine gitti.
Ahmet Sazlı 4.5.2015
Eski Belediye Başkanı Sazlı Son Yolculuğuna Uğurlandı
Erzincan'ın Üzümlü ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Sazlı'nın babası, ilçenin eski belediye başkanlarından Necmettin Sazlı, son yolculuğuna uğurlandı.
Ahmet Sazlı 12.3.2015
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 94 Yılı Şiir Dinletisi ile Kutlandı
Bağcılar Belediyesi İstiklal Marşının kabulünün 94. yılını kutlamak ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anmak için Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi ve Müzesinde şiir dinletisi programı düzenledi. Programda Yıldıztepe İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan bir grup, işitsel engelli vatandaşlar için işaret yoluyla İstiklal Marşını okudu. Radyo programcısı Mehmed Zeyd Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerini okuyarak anlamları misafirlere anlatırken, Türk sanat müziği sanatçısı Ahmet Sazlı ise bestelenen şiirlerini seslendirdi.
Ahmet Sazlı 19.9.2014
Gaziler Günü
Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Kaymakam Vekili Murat Acar, Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, İlçe Jandarma Komutan Vekili jandarma Başçavuş Hakan Demir, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Şu an buradasınız: Ahmet Sazlı Haberleri | Ahmet Sazlı Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Ahmet Sazlı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Sazlı kimdir, hayatı ve biyografisi. Erzincan-Ahıska Türklerinin Üçüncü Kafilesi Erzincan'a Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 07:49:49. #1.14#
title