Ahmet Oktay Haberleri

Ahmet Oktay haber, Ahmet Oktay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Oktay - 31.05.2015
Petkim'deki Tis Görüşmeleri
Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, işveren ile sendikaları arasında sürdürülen TİS görüşmelerinde herhangi bir gelişmenin olmadığını, 4 gündür devam eden eylemlerin talepleri karşılanana kadar süreceğini dile getirdi.
Ahmet Oktay - 29.05.2015
Petkim'deki Tis Görüşmeleri
Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, eylemlerinin yarın yoğun katılımla devam edeceğini kaydetti.
Ahmet Oktay - 28.05.2015
Bursa'nın Ardından İşçi Eylemleri İzmir'de Petkim'e Sıçradı
İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Petkim tesislerinde, gece vardiyasından çıkarak fabrika içinde bekleme kararı alan işçilere diğer vardiyalar da katıldı. Fabrikanın yemekhanesi ve bahçesinde bekleyişlerini sürdüren işçiler, "Her yer Bursa, her yer direniş" şeklinde slogan attı. Gelinen süreçle ilgili bilgi veren Petrol İş Aliağa Şubesi Başkanı Ahmet Oktay, “Zam görüşmelerinde tıkanma yaşanıyor.
Ahmet Oktay - 29.04.2015
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru
Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi Başkanı Ahmet Oktay, 1 Mayıs tarihinin, emeğin evrenselleştiği, dünyanın her yerinde emekçilerin taleplerini haykırdığı gün olduğunu belirtti.
Ahmet Oktay - 09.04.2015
Karataş Belediye Başkanı Ünal, Esnafla Biraraya Geldi
Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, Karataş Esnaf Odası Başkanı Ahmet Oktay ve esnafla biraraya geldi.
Ahmet Oktay - 19.01.2015
Kuramdan Eleştiriye Unutma Zamanı
Felsefe , tiyatro, edebiyat kuramı ve eleştirisi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Ahmet Bozkurt'un kaleme aldığı Unutma Zamanı; Auerbach, Derrida, Lukacs, Heidegger, Sartre, Foucault, Lévinas, Sollers, Badiou, Kristeva, Barthes, Ric?ur ve Blanchot gibi pek çok ismin yanı sıra Oğuz Atay'dan Bilge Karasu'ya, Turgut Uyar'dan Edip Cansever'e, Sabahattin Kudret Aksal'dan Ahmet Oktay'a, Yüksel Arslan'dan İsmet Doğan'a, Ahmet Hamdi Tanpınar'dan Enis Batur'a kadar geniş bir çerçevede edebiyat eleştirisinin ve kuramının sınırlarını daha da genişletiyor.
Ahmet Oktay - 05.01.2015
Kuramdan Eleştiriye Unutma Zamanı
Felsefe , tiyatro, edebiyat kuramı ve eleştirisi alanındaki çalışmalarıyla tanınnan Ahmet Bozkurt'un kaleme aldığı Unutma Zamanı; Auerbach, Derrida, Lukacs, Heidegger, Sartre, Foucault, Lévinas, Sollers, Badiou, Kristeva, Barthes, Ric?ur ve Blanchot gibi pek çok ismin yanı sıra Oğuz Atay'dan Bilge Karasu'ya, Turgut Uyar'dan Edip Cansever'e, Sabahattin Kudret Aksal'dan Ahmet Oktay'a, Yüksel Arslan'dan İsmet Doğan'a, Ahmet Hamdi Tanpınar'dan Enis Batur'a kadar geniş bir çerçevede edebiyat eleştirisinin ve kuramının sınırlarını daha da genişletiyor.
Ahmet Oktay - 10.11.2014
Üç Başlı Ejderha Kitabı
Üç Başlı Ejderha Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Üç Başlı Ejderha Kitabı kitabının kısa özeti.
Ahmet Oktay - 05.11.2014
Tante Rosa Kitabı
İletişim Yayınları Sevgi Soysal'ın bütün eserlerini yayımlıyor. İlk kitap Tante Rosa, Sevgi Soysal'ın ölüm yıldönümü olan 22 Kasım'ın haftasında çıktı. 1968'de yayımlandığında, çocukluğu Birinci Dünya Savaşı Almanya'sında geçmiş, Rosa adlı bir kadının hayat hikâyeciklerini içeren bu roman, edebiyat çevrelerini şaşırtmış ancak pek de anlaşılamamış. Sevgi Soysal'ı 12 Mart dönemi edebiyatı yoluyla tanıyan okura ise hiç ulaşamamış. Oysa Tante Rosa, Sevgi Soysal'ı 12 Mart döneminin simge yazarı yapanın yalnızca 12 Mart değil, Tante Rosa'da ilk filizlerini veren cesur bir kadınca duyarlılık olduğunun en güzel ispatı. Bütün Eserleri dizisinde önce kronolojik bir sırayla romanları yayımlanacak Sevgi Soysal'ın. Tante Rosa'dan sonra sırada kadın-erkek ilişkisi ve evlilik temasını işlediği romanı Yürümek var. Soysal bu romanıyla (1970) TRT Sanat Ödülleri Yarışması Başarı Ödülü'nü kazanmış. Ve yine bu romanı nedeniyle müstehcenlik gerekçesiyle yargılanmış. Daha sonra gelen Yenişehir'de Bir Öğle Vakti, özellikle Ankaralı solcuların çok sevdiği, etkilendiği bir roman. Oradaki Ali karakteri, ideal bir devrimci modelidir; bir kuşak onu örnek alarak devrimciliği öğrenir. Bir sonraki romanı Şafak ise Murat Belge'nin sözleriyle "devrimci Türkiye romanı için çok yeni ve çok önemlidir" çünkü "Sevgi Soysal'ın olayların nesnelliği ve insanların öznelliği arasında kurduğu diyalektik ilişki, Marksist bir estetiğin ürünüdür." Sevgi Soysal, kanser tedavisi için gittiği İngiltere'de "hastalık-tedavi ötesi şeyler yapmaya" çalışır. Burada yazmaya başladığı romanı Hoşgeldin Ölüm yarım kalır. İletişim Yayınları'ndan çıkacak Hoşgeldin Ölüm'ün ardına Sevgi Soysal'la aynı dönemde yaşamış ve yazmış, Attilâ İlhan, Oya Baydar, Tomris Uyar, Adalet Ağaoğlu, Ahmet Oktay ve Vüs'at Bener gibi isimlerin tanıklıkları eklenecek.
Ahmet Oktay - 03.11.2014
Ne Söylesem Bir Eksik Kitabı
"Bu kitaptaki metinler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmadı, ilk kez burada okurla buluşuyorlar. Hiç kuşkusuz, son kertede deneme olarak adlandırabilecek bu yazılar, 1994 ve 1995 yıllarında İstanbul Radyosu’nun ikinci kanalında "Okurken / Yazarken başlığı altında yaptığım haftalık "radyo konuşmaları"ndan oluşuyor. Edebiyatın ağırlıklı bir yer kapladığı bu yazıların, o yılların koşullarından oluşuyor. Edebiyatın ağırlıklı bir yer kapladığı bu yazıların, o yılların koşulları çerçevesinde, popüler kültürle ilgili bazı tartışmalı sorunları gündeme getirdiğini de belirtmem gerek. Eklemem gerekir: Aradan geçen zamana rağmen, Türkiye’nin Türkiye’nin yazınsal ve kültürel koşullarında, bu metinlerde dile getirdiğim sorunlar açısından önemli bir değişme olmadı. Tam tersine, eleştirdiğim medyatik kültür giderek daha genişledi, yaygınlaştı... Okur, özellikle de benim önceki yazılarımı bilen okur, öyle sanıyorum ki, farklı bir Ahmet Oktay biçemi (üslubu) ile karşılaştığını görerek biraz şaşıracak.
Ahmet Oktay - 28.10.2014
Saz Caz Düğün Varyete Kitabı
Oysa korkmak zorundayız, dedi. Bir şey daha kavradım: bizden korkmamız isteniyor. Çünkü burada, bu operada bir üstünlük saplantısı egemenlik kurmuş. Bir şef, bir iki yönetici kendi üstünlüklerini sağlamak için geriye kalan herkesi köleleştirmek zorunda. Özgür doğmuş insanı köle kılmanın tek yolu da onu korkutmak. Korku salmak, dört bir yana. Geçen otuz beş yılı tek cümlede özetler anlatıcı: Hiçbir şey değişmedi. Darbeler, kırımlar, idamlar, katliamlarla dolu nafile geçirilmiş bir otuz beş yıl Ahmet Oktay Yakın dönem Türkiye siyasetinin tartışıldığı sanat eserleri arasında, en temel metinlerin başında gelen Saz Caz Düğün Varyete, ilk basımının üzerinden geçen otuz yılın ardından, içerdiği tespitlerle ne kadar sağlam temeller üzerine kurulduğunu okuyucularına bir kez daha hatırlatıyor.
Ahmet Oktay - 24.10.2014
Edebiyat Dönencesi Kitabı
Edebiyat Dönencesi Doğan Hızlan'ın kapsamlı eleştiri yazılarını bir araya getiriyor. "Ben de değiştim, yazarlarım, şairlerim de değişti. Onları hep aynı edebi durakta beklemedim. Öznelliğin değişkenliğine onların kalıcılığı eşlik etti çoğu zaman." "Her okuyuş, her ruh hali, her birikim bir başka algılama yolu açacaktır bize." "Edebiyat eseri ve eleştiri bir bütündür. Edebi bir birleşik kaplar kuralı söz konusudur. Bunun aksini düşünmek tek bacakla yürümenin daha sağlıklı olduğunu savunmaktır." Edebiyat Dönencesi'nden kimler geçmiyor ki: Vüsat O. Bener, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Ahmet Oktay, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Attilâ İlhan, Ece Ayhan, Bilge Karasu, Edip Cansever, Turgut Uyar, Özdemir Asaf, Gülten Akın, Ümit Yaşar Oğuzcan, Hilmi Yavuz, Enis Batur, Nurullah Ataç, Fethi Naci.
Ahmet Oktay - 23.07.2014
Petkim'de İş Bırakma Eylemi
Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, yaptığı açıklamada, Petkim'de uzun zamandır yaşanan sıkıntıların yetkililerle yapılan tüm görüşmelere rağmen çözülmediğini ve çözüme dönük hiçbir yaklaşımın sergilenmemesi üzerine bu gün 1 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Ahmet Oktay - 08.05.2014
Aliağa Belediyesi 104 İşçi Çıkardı
"YAŞANANLAR EMEĞE İHANETTİR" Belediye binası karşısında eylemlerini sürdüren işçilere bugün öğle saatlerinde servislerle gelen Petrol İş Sendikası üyesi işçiler, DİSK Genel İş Sendikası üyeleri, Aliağa Demokrasi Platformu bileşenleri ile bazı öğrenciler de destek verdi. İşten çıkarılmalar ile ilgili Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu da yaptığı toplantıda işçilere destek kararı aldı. Platform adına ilk açıklamayı dönem sözcüsü Aliağa Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay yaptı.
Ahmet Oktay - 04.05.2014
Bodrum'da Uluslararası Pedasa Festivali Başladı (2)
Eski geleneklerin yaşatılması amacıyla düzenlenen yarışmalar oldukça çekişmeli ve eğlenceli geçti. Başkan Kocadon'un golastarla (iki ağızlı testere) ilk kütüğü keserek kütük kesme yarışmasını başlattı. Golastarla kütük kesme yarışmasında ilk kez bir kadın katıldı. 30 yaşındaki Ayşe Eser, takım arkadaşı Ahmet Oktay ile birlikte bu alanda birinciliği elde etti.
Ahmet Oktay - 06.05.2013
Düşler Bahçesi Hizmete Girdi
OKTAY "MÜDAVİMİ OLACAKSINIZ" Gaziantep halkına yaptığı modern cafe işletmeciliğiyle kendini tanıtan Eskici Düşler Bahçesi işletme ortağı Ahmet Oktay yaptığı açıklamada şunlara değindi; "Amacımız halkımıza en iyi şekilde hizmet vermektir.
Ahmet Oktay - 05.05.2013
Devrek Tso'da Seçim Heyecanı Başladı
Devrek TSO binasında gerçekleştirilen 8 meslek grubunda 50 meslek komite üyesini ve 21 meclis üyesini seçmek için 930 üye 8 sandıkta oy kullandı. Sabah saat 8'de başlanılan oy kullanma işlemi saat 17'de sona erdi. Seçimlerin birinci ayağında 50 kişilik meslek komitesi belirlenirken,21 meclis asil ve yedek üyeleri de netlik kazandı. Daha önce adaylığını açıklayan mevcut başkan Ahmet Oktay'ın yanı sıra Haldun Hacıkulaoğlu'da gelecek hafta gerçekleştirilecek seçimlerde aday olarak birbirleriyle yarışacak.
Ahmet Oktay - 21.02.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (1)
Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA) Foto: Mustafa Akaydın Mahmut Temizyürek'e plaket verirken --- KUTU --- 1997'DE BAŞLADI ANTALYA Altın Portakal Şiir Ödülü ve Sempozyumu, AKSAV tarafından 1997 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Her yıl bir şaire 'Altın Portakal Şiir Ödülü' verilirken ödülü alan şair için bir sonraki yıl sempozyum düzenleniyor. 1997 yılında Enis Batur'un 'Opera' adlı eseriyle aldığı ödüle 16 yıl içinde Gülten Akın, Haydar Ergülen, Ahmet Oktay, Necmi Zeka, Cevat Çapan, Emirhan Oğuz, Ahmet Telli gibi isimler layık görüldü.
Ahmet Oktay - 18.02.2013
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri
İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) (18.02.2013, FOTOĞRAF) ///////////// Karataş'ta esnafın kayıt dışı isyanı ADANA'nın Karataş İlçesi'nde seyyar satıcıların her geçen gün arttığını belirten Karataş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Oktay, haksız rekabetin kayıtlı esnafı zora düşürdüğünü söyledi.
Ahmet Oktay - 16.12.2012
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Ahmet Oktay'a Verildi
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) 6.Mersin Kenti Edebiyat Ödülü bu yıl şair ve yazar Ahmet Oktay'a verildi.
Ahmet Oktay - 16.12.2012
6. Mersin Kent Edebiyat Ödülü Sahibini Buldu
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Kent Edebiyat Ödülü, şair-yazar Ahmet Oktay'a verildi.
Ahmet Oktay - 16.12.2012
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Ahmet Oktay'a Verildi
Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Şair ve Yazar Ahmet Oktay'a verildi.
Ahmet Oktay - 03.10.2012
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (4)
ENGELSİZ YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ Etkinliğe destek veren 34 yaşındaki görme engelli Ahmet Oktay da engellerin kaldırılması, engelsiz kentleşme ve engelsiz yaşam için çaba harcadığını anlattı.
Ahmet Oktay - 12.09.2012
Nuri Kolaylı Bartın'da
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığı'na aday olan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Bursa Gazeteciler Genel Sekreteri Sinan Tunç ile birlikte Bartın'daki gazetecileri ziyaret etti. Nuri Kolaylı, Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzarslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Asma ile İhlas Haber Ajansı Bartın Bürosunu ziyaret etti. İHA Bartın Muhabiri Mustafa Ahmet Oktay ve Deniz Karapınar ile görüşen Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, mesleki fikir alışverişinde bulundu.
Ahmet Oktay - 06.09.2012
Bartın Gazetesi'ne Süpriz Kutlama
Bartın'da görev yapan basın çalışanlarının yaptığı sürpriz kutlamaya Belediye Başkanı Cemal Akın da katıldı. Bartın Gazetesi'nin bulunduğu Taşhan'da bir araya gelen Belediye Başkanı Cemal Akın, gazete sahibi Esen Aliş ve basın çalışanları pasta keserek 89. yılı kutladı. Kutlamalara Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzarslan, İhlas Haber Ajansı Bartın Muhabiri Mustafa Ahmet Oktay, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, Araştırmacı Yazar Çetin Asman, Doğan Haber Ajansı Bartın Temsilcisi Ayhan Acar, Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Yaşar Sinoplu,Bartın Televizyonu çalışanları, Gazeteci Hacı Hasan Bulut ve gazeteciler katıldı.
Ahmet Oktay - 07.08.2012
2012 Ağustos Kitapları!
Ağustos ayı yine birbirinden güzel kitaplarla dopdolu.
Ahmet Oktay - 08.07.2012
Çocukların Süs Havuzu Keyfi
Sıcak havalardan bunalan Ceylanpınar halkı serinlemek için belediye parklarını tercih ediyorlar. Özellikle akşam saatlerinde parkalara akın eden ilçe halkı serinlemek için ayaklarını süs havuzlarına koyarak serinlemeye çalışmaları ilginç görüntülerin oluşmasına neden oluyor. İlçede mesire alanlarının azlığından yakınan Ahmet Oktay" İlçemizde, belediyemizin oluşturduğu parklardan başka serinleyebileceğimiz yerlerin olmayışı bizleri gerçekten üzmektedir" dedi.
Ahmet Oktay - 18.06.2012
Pasinler'de 7 Hafta Karukucak Coşkusu Sürüyor
DERECE ALANA GÜREŞÇİLER Pasinler 7 Hafta Karakucak Güreşleri Üçüncü Hafta Güreş Müsabakalarında Derece Alan Güreşçiler şöyle belirlendi: "25 kiloda birinci Onur Demir, ikinci Ferhat Büyükyıldırım, üçüncü Emirhan Tahtacı. 30 kiloda birinci Burak Sinin, ikinci Onur Demir, üçüncü Emirhan Hınıslıoğlu. 35 kiloda birinci Onurcan Aksakal, ikinci Furkan Şişman, üçüncü Oğuzhan Sinin. 40 kiloda birinci Hakan Çolak, ikinci Yakup Altuğ, Üçüncü Muhammet Eygün. 45 kiloda birinci Bülent Deveci, ikinci A. Kadir Keskin, üçüncü Murat Alpkılıç. 50 kiloda birinci M.Emin Yavuz, ikinci Abdullah Saklı, üçüncü Hakan Dur. 55 kiloda birinci Mensur Bayoğlu, ikinci Ahmet Oktay, üçüncü Muhammet Bölükbaşı.
Ahmet Oktay - 15.06.2012
Harmancık'ta Kaza: 3 Yaralı
İHA muhabirinin aldığı bilgiye göre kaza, Çatalsöğüt köyü yolunda meydana geldi. Ahmet Oktay (63) idaresindeki 16 N 0249 plakalı araç ile Cemil Dönmez'in (45) kullandığı 16 BU 897 plakalı araç Çatalsöğüt köyü Karagözler mevkiinde kafa kafaya çarpıştı.
Ahmet Oktay - 15.06.2012
Harmancık'ta İki Otomobil Çarpıştı: 3 Yaralı
Ahmet Oktay'ın (63) kullandığı 16 N 0249 plakalı otomobil, Harmancık-Çatalsöğüt yolu Karagözler mevkisinde, karşı yönden gelen Cemil Dönmez (45) yönetimindeki 16 BU 897 plakalı otomobille çarpıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmet Oktay Haberleri | Ahmet Oktay Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Ahmet Oktay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Oktay kimdir, hayatı ve biyografisi. Petrol-iş Sendikası Turnuvası'nda Şampiyon Ravago.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.06.2021 21:16:25. #1.13#

title