AHMET HAMDİ AKSEKİ HABERLERİ

AHMET HAMDİ AKSEKİ HABERLERİ

Ahmet Hamdi Akseki haber, Ahmet Hamdi Akseki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Hamdi Akseki - 30.4.2020
Şehit eşini asker selamıyla uğurladı
Tunceli İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Jandarma Arama Kurtarma timinin, Munzur Nehri'nde gerçekleştirdiği tatbikatta botun devrilmesi sonucu akıntıya kapılarak, 44 gün sonra cansız bedeni bulunan şehit Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için Ankara'da tören düzenlendi. Ahmet Hamdi Akseki Camiindeki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Ankara Valisi Vasip Şahin, kuvvet komutanları ile yakınları katıldı.
Ahmet Hamdi Akseki - 30.4.2020
GÜNDEM / 30 Nisan 2020
(İstanbul/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Tunceli'de 17 Mart'ta Jandarma Arama Kurtarma timlerinin Munzur Çayı'ndaki tatbikatında botun devrilmesiyle akıntıya kapılarak kaybolan ve dün naaşına ulaşılan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 29.4.2020
Munzur Çayı'nda kaybolan askerin cansız bedenine ulaşıldı
TUNCELİ'de, 17 Mart'ta Munzur Çayı üzerindeki tatbikatta botun alabora olması sonucu kaybolan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş'in cenazesine ulaşıldı. Şehidin cenazesi yarın Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Şehitliği'nde toprağa verilecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 29.4.2020
Jandarma Genel Komutanlığından Şehit Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için başsağlığı mesajı
Şehit Güneş için yarın ikindi vakti, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze namazı kılınacak.
Ahmet Hamdi Akseki - 12.4.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Diyanet İşleri Başkanlığı yanında yapılan kapalı alanda aynı anda 6 bin kişinin ibadet edebileceği Ahmet Hamdi Akseki Camisi açıldı.
Ahmet Hamdi Akseki - 8.4.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Personelimiz Vefa Koordinasyon Grupları'nın içerisinde yer alarak...
"Hüsnüniyet ile başlattığımız bir uygulamadır" Erbaş, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen cuma namazının temsilen de olsa devam etmesiyle ilgili de şunları söyledi: "Sağlık çok önemli, onun için biz 16 Mart itibarıyla bütün camilerimizde bu süreç bitinceye kadar cuma namazlarına ara verdik. O bir hafta içerisinde büyük bir mahzunluk yaşandı, pek çok insanımızdan şöyle bir talep geldi, 'Hiç olmazsa temsili olarak ülkemizde bir yerde kılınsın.' Bu topraklarda asırlardan beri hiçbir zaman cuma namazının kılınmadığına şahit olunmadı, dolayısıyla temsili olarak bir yerde cuma namazının kılındığını milletimiz görsün, televizyon ekranlarından hiç olmazsa hutbeyi dinlesin düşüncesiyle hüsnüniyet ile başlatmış olduğumuz bir uygulamadır. Geçen hafta da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde yine çok az sayıda bir katılımla, Ankara il müftümüz ve ilçe müftülerimiz katıldı.
Ahmet Hamdi Akseki - 3.4.2020
Cuma namazı, her hafta farklı camide kılınacak (2)
AHMET HAMDİ AKSEKİ CAMİİ'NDE CUMA NAMAZI KILINDIDiyanet İşleri Başkanlığı'nca koronavirüs salgını nedeniyle her hafta farklı camide kılınması kararlaştırılan cuma namazı, bu hafta Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındı.
Ahmet Hamdi Akseki - 3.4.2020
Cuma namazı, her hafta farklı camide kılınacak
AHMET HAMDİ AKSEKİ CAMİİ'NDE CUMA NAMAZI KILINDIDiyanet İşleri Başkanlığı'nca koronavirüs salgını nedeniyle her hafta farklı camide kılınması kararlaştırılan cuma namazı, bu hafta Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındı.
Ahmet Hamdi Akseki - 3.4.2020
Diyanetten cuma namazı açıklaması
Bir hafta sonrasında cuma namazının temsilen de olsa devam etmesi için 27 Mart'ta Ankara Millet Camisi'nde, bugün de Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma namazının kılındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Haddizatında afet, salgın ve benzeri durumlarda, mahiyeti ve fonksiyonu itibariyle toplumsal yönü güçlü bir ibadet olan cuma namazına ara verilmesi veya belirli yerlerde kılınabilmesi noktasında geçmişten günümüze İslam alimlerinin görüş ve uygulamaları mevcuttur.
Ahmet Hamdi Akseki - 3.4.2020
Cuma namazı, her hafta farklı camide kılınacak
Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Cuma namazının temsilen de olsa devam etmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, tüm dünyayı etkileyen salgın nedeniyle, dinimizin insan sağlığını ve can güvenliğini korumaya yönelik emirleri gereği, Din İşleri Yüksek Kurulu kararıyla 16 Mart tarihinden itibaren Cuma namazlarına ve camilerde cemaatle namaza ara verildiği hatırlatılarak, şöyle denildi: "Yaşadığımız mahzun cumanın ardından 27 Mart Cuma günü ise, İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumunun şiarlarından biri olan Cuma namazının temsilen de olsa devam etmesi gayesiyle, gerekli sağlık tedbirleri alınarak, Türkiye'de tek bir camide de olsa kılınmasının uygun olacağı düşünülmüş ve Ankara il ve ilçe müftülerimizin katılımıyla Ankara Millet Camii'nde, bugün ise Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınmıştır.
Ahmet Hamdi Akseki - 3.4.2020
Diyanet İşleri Başkanlığından cuma namazı açıklaması
Diyanet İşleri Başkanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen cuma namazının her hafta farklı bir camide asgari düzeyde katılımla kılınacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını karşısında İslam dininin insan sağlığını ve can güvenliğini korumaya yönelik emirleri gereği Din İşleri Yüksek Kurulu kararıyla 16 Mart tarihinden itibaren cuma namazlarına ve camilerde cemaatle namaza ara verildiği hatırlatıldı. 27 Mart Cuma günü ise İslam toplumunun şiarlarından biri olan cuma namazının temsilen de olsa devam etmesi gayesiyle gerekli sağlık tedbirleri alınarak Türkiye'de tek bir camide de olsa kılınmasının uygun olacağı düşünüldüğü ve Ankara il ve ilçe müftülerinin katılımıyla Ankara Millet Camii'nde, bugün ise Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındığı belirtildi.
Ahmet Hamdi Akseki - 3.4.2020
Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma namazı kılındı
Diyanet İşleri Başkanlığının koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle cemaatle namaz kılınmaması kararının ardından ikinci cuma namazı, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde kılındı.
Ahmet Hamdi Akseki - 13.3.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "korona virüsü" konulu cuma hutbesi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde "korona virüsü" konulu cuma hutbesini irat ederek, cuma namazını kıldırdı.
Ahmet Hamdi Akseki - 13.3.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Tokalaşmadan, gönül selamı verelim
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cuma namazı kıldırdı.
Ahmet Hamdi Akseki - 13.3.2020
Erbaş, 'Tedbir Mümin'den Takdir Allah'tandır' başlıklı hutbe verecek
DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde Cuma namazı kıldıracak ve 'Tedbir Mümin'den Takdir Allah'tandır' başlıklı hutbe verecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 13.3.2020
Erbaş, 'Tedbir Mümin'den Takdir Allah'tandır' başlıklı hutbe verecek
DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde Cuma namazı kıldıracak ve 'Tedbir Mümin'den Takdir Allah'tandır' başlıklı hutbe verecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 13.3.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Mart 2020
2- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma namazı kıldıracak ve hutbe irat edecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 12.3.2020
Ülke genelindeki camiler, cuma namazı için dezenfekte ediliyor
Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cuma namazını kıldıracak, "Tedbir müminden takdir Allah'tandır" başlıklı hutbeyi irad edecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 4.3.2020
Öğrencilere şehit evinin önünde "vatan" dersi
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Çankaya, Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Cebeci Askeri Şehitliği'nde son yolculuğuna uğurlanmıştı.
Ahmet Hamdi Akseki - 2.3.2020
Bahçeli şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib'te şehit olan Uzman Onbaşı Halil Çankaya (24) için Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Hamdi Akseki Haberleri | Ahmet Hamdi Akseki Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Ahmet Hamdi Akseki haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Hamdi Akseki kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkent'te bayram namazı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 23:01:57. #1.14#
title