AHMET HAMDİ AKSEKİ HABERLERİ

AHMET HAMDİ AKSEKİ HABERLERİ

Ahmet Hamdi Akseki haber, Ahmet Hamdi Akseki son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Hamdi Akseki

Ahmet Hamdi Akseki

Doğum Yeri Antalya / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1887 - 9.1.1951

Ahmet Hamdi Akseki Kimdir ?

Akseki, Güzelsu'da 1887 yılında doğdu. Babası Mahmud Efendi, annesi Hatice Hanımdır. Kuran'ı Kerim'i babasından öğrendi, Mecidiye Medresesi'nde okudu. Ödemiş'teki din ilimleri tahsil ettikten sonra İstanbul'a geldi. Fatih'te öğrenimine devam etti. Darülfünun Ulumi aliye-i Diniye'yi, Darülhilafetil Aliye'yi, Medresetül Mütehassısîn'i birincilikle bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Hamdi Akseki - 9.10.2020
Son dakika haberleri: Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, başkentte cuma namazı kıldırdı
Erbaş, Kovid-19 tedbirleri dolayısıyla Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nin avlusunda cuma namazı kıldırdı ve hutbe okudu.
Ahmet Hamdi Akseki - 8.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 9 Ekim 2020
GÜNCEL 1- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma namazı kıldıracak ve hutbe irat edecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 17.7.2020
Van'da şehit olan polis Üstüner'in cenazesi Ankara'da toprağa verildi
Üstüner'in naaşı, Ankara'daki Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Beypazarı ilçesine getirildi.
Ahmet Hamdi Akseki - 17.7.2020
Van'da şehit olan polisler Üstüner ve Keskin son yolculuğuna uğurlandı
Şehitler Üstüner ve Keskin için Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma namazını müteakip cenaze namazı kılındı.
Ahmet Hamdi Akseki - 17.7.2020
GÜNDEM / 17 Temmuz 2020
(Trablus) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Van'da keşif uçağının düşmesi sonucu şehit olan pilot komiser yardımcısı Samet Üstüner ve polis memuru Mustafa Keskin için cuma namazını müteakip Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 16.7.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Temmuz 2020
(Trablus) GÜNCEL 1- Van'da keşif uçağının düşmesi sonucu şehit olan pilot komiser yardımcısı Samet Üstüner ve polis memuru Mustafa Keskin için cuma namazını müteakip Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 15.7.2020
Bakan Soylu, Gölbaşı'nda düzenlenen 15 Temmuz anma töreninde konuştu Açıklaması
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Ahmet Hamdi Akseki Camisi Müezzini Fatih Derdiyok, Kur'an-ı Kerim okudu.
Ahmet Hamdi Akseki - 15.7.2020
Son dakika haberleri | 15 Temmuz şehitleri Balkanlar'da anılıyor
Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ve Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat'ın yanı sıra ülkedeki Türk kurumlarının temsilcilerinin de katıldığı programda, Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Mansur Sağır şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu.
Ahmet Hamdi Akseki - 31.5.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan (8)
İki yıl kadar Ankara Müftü Yardımcılığında bulundum. Bu sırada Dr. Lüfti Doğan (Eski Devlet Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı) Ankara Müftülüğüne tayin ettiler. Tabii bu sırada ben Ankara Müftü Yardımcısıyım. Bir müddet beraber çalıştık. Sonradan benim müftü yardımcılığından vaizliğe tebdil (değiştirme) edildiğimi söylediler. Bu görev değişikliği tenzil-i rütbe değildi. Vaiz olmam benim için çok kolaylık. Çünkü vaazımı yapıyorum, işim bitiyor. Ondan sonra derslerime çalışıyorum, evimde kalıyorum. Bu görev değişikliği dolayısıyla o dönem Diyanet İşleri Reisi olan Hasan Hüsnü Erdem Hocaefendi'ye teşekkür edip elini öpmek için gittim. Hasan Hüsnü Erdem Hocaefendi'ye, 'Efendim çok teşekkür ederim beni vaizliğe nakletmişsiniz.' dedim. Hasan Hüsnü Erdem Hocaefendi, 'Ne demek?' dedi. Benim görev değişikliğim için çok üzüldü. Anladım ki bu görev değişikliği hocaefendinin bilgisi ve haberi dahilinde yapılmadı. Bu defa söylediğime de çok mahcup oldum çünkü adam üzüldü. Daha sonra hocaefendinin elini öptüm, 'Bu görev değişikliği benim için çok daha iyi. Siz dua buyurun.' dedim ve makamından ayrıldım. Görevi sona erdikten sonra evinde de ziyaret ettim kendisini." "Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Kanunu'nun önemli maddelerinin hazırlanmasında yardımcı olduk" SORU: "Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatındaki çalışma sürecinizi anlatabilir misiniz?" LÜTFİ DOĞAN: "1965 yılına kadar Diyanet İşleri Başkanlığı bir tüzükle idare ediliyordu. Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel ve Devlet Bakanı Mehmet Altınsoy, 15 Ağustos 1965'te 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Kanunu'nu çıkardı, her ikisinin de makamı cennet olsun, Rabb'im taksiratlarını affetsin. Devlet Bakanı Mehmet Altınsoy Bey, benimle beraber bir arkadaşı, bir akşam evine çağırdı. Mehmet Altınsoy Bey, merhum Ahmet Hamdi Akseki Hocaefendi'nin (eski Diyanet İşleri Başkanı) damadı.
Ahmet Hamdi Akseki - 28.5.2020
Ankara'da dezenfekte edilen camilerde tek kullanımlık seccade ve maske dağıtılacak
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, aralarında Kocatepe, Hacı Bayram, Ahmet Hamdi Akseki, Melike Hatun ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde yer alan Beştepe Millet Camisi'nin de bulunduğu başkentin tarihi ve simge camilerinde gerçekleştirilen dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: "Camilerimizin temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları konusunda çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz.
Ahmet Hamdi Akseki - 24.5.2020
Ankara'da, bayram namazı kısıtlı sayıda cemaatle kılındı (2)
ERBAŞ'TAN BAYRAM NAMAZI HUTBESİDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kıldırdığı bayram namazında 'Ramazan Bayramı: Neşe ve Huzur İklimi' başlıklı hutbe verdi.
Ahmet Hamdi Akseki - 15.5.2020
Cuma namazı Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılındı
Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde cuma namazını kıldırdı.
Ahmet Hamdi Akseki - 15.5.2020
Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cuma namazı kılındı
Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, cuma hutbesinde, "Yüce Rabb'imizin bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği Kadir Gecesi'ne yaklaşıyoruz.
Ahmet Hamdi Akseki - 30.4.2020
GÜNDEM / 30 Nisan 2020
(İstanbul/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Tunceli'de 17 Mart'ta Jandarma Arama Kurtarma timlerinin Munzur Çayı'ndaki tatbikatında botun devrilmesiyle akıntıya kapılarak kaybolan ve dün naaşına ulaşılan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze töreni düzenlenecek.
Ahmet Hamdi Akseki - 29.4.2020
Jandarma Genel Komutanlığından Şehit Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için başsağlığı mesajı
Şehit Güneş için yarın ikindi vakti, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze namazı kılınacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahmet Hamdi Akseki Haberleri | Ahmet Hamdi Akseki Kimdir - Haberler - Ahmet Hamdi Akseki haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Hamdi Akseki kimdir, hayatı ve biyografisi. Kepez'e 3 milyon 200 bin metrekare yeşil alan.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:23:08. #1.14#
title