AHMET ERCAN HABERLERİ

Ahmet Ercan haber, Ahmet Ercan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Ercan - 31.5.2013
Adak'tan Mesut Ergin'e Ziyaret
Dernek başkanı Metin Salan öncülüğünde; başkan yardımcısı Bülent Büget, kurucu üyelerden, Adnan Ülkü ve Yılmaz Dalkılıç, Nefise Çam ve dernek sekreteri Zülfiye Dirlik tarafından gerçekleşen ziyarette, yeni kurulan dernekleri için Başkan Mesut Ergin'den destek istenildi. Ziyarette; Çamlık mevkiinde bulunan dernek binasında çoğu kamu kuruluşlarında ve özel sektörde çalışan yaklaşık 20 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibi, AKDF (Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu) üyesi olduğu da öğrenilen derneğin bu sayede Arama Kurtarma eğitimlerini de uluslar arası tatbikatlara da katılıp, arama-kurtarma çalışmalarında deneyim kazanmış olacaklarını belirten Metin Salan, Jeofizik profesörü olan Ahmet Ercan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayı hatırlattı.
Ahmet Ercan - 21.5.2013
Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan Ege İçin Deprem Uyarısı
Prof.Dr.Ahmet Ercan, Ege Bölgesi'nde 15 merkezde büyüklükleri 5 ila 7,2 arasında değişen depremler beklendiğini belirtti.
Ahmet Ercan - 21.5.2013
Ege Bölgesi'ne Korkutan Uyarı!
Prof.Dr.Ahmet Ercan, yaptıkları son araştırmaya göre, Ege Bölgesi'nin büyük ölçüde deprem riski taşıdığını belirtip uyardı.
Ahmet Ercan - 18.5.2013
Deprem Profesörü, Annesi İçin Ağladı
Jeofizik Mühendisi Prof.Dr.Ahmet Ercan, bir süre önce annesini kaybettiği Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde katıldığı deprem konferansında gözyaşlarına hakim olamadı.
Ahmet Ercan - 18.5.2013
Prof. Dr. Ercan'dan Deprem Konferansı
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Jeofizik Mühendisi Prof.Dr.Ahmet Ercan, Kuşadası'nın kayalıklar üzerinde kurulu olduğunu ve bu nedenle depreme dayanıklı olduğunu söyledi.
Ahmet Ercan - 17.5.2013
Muğla Beşik Gibi Sallanıyor
Muğla'nın Ula İlçesi'nde dün sabah meydana gelen Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğündeki depremin ardından kentte, büyüklüğü 4.4 ile 1.4 arasında değişen toplam 106 sarsıntı meydana geldi. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin verilerine göre depremlerin dizilişi şaşkınlık yaratırken, İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremlerin, 5.
Ahmet Ercan - 17.5.2013
Uzmanından Deprem Uyarısı
Deprem Uzmanı Prof Dr. Övgün Ahmet Ercan, son dönemde Ege Bölgesi'nde küçük çapta yaşanan depremlerin gerçekleşecek 6.
Ahmet Ercan - 4.5.2013
12 Saatte 26 Deprem
Aydın'ın Kuşadası İlçesi Körfezinde Ege Denizi'nde son 12 saatte en büyüğü Ricter ölçeğine göre 3.4 büyüklüğünde 26 deprem oldu. Prof. Dr. Ahmet Ercan, "Bunlar göçüntü depremler" dedi.
Ahmet Ercan - 24.4.2013
Kamu Hastaneleri Birliği
İTÜ Maden Fakültesi'nde Jeofizik Mühendisi Prof.Dr. Ahmet Ercan'ın 87 yaşındaki annesi Zekiye Ercan'ın, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde kalp krizi sonucu vefat etmesi ve bunun kardiyolog eksikliğine bağlanması üzerine, Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.
Ahmet Ercan - 24.4.2013
Marmaris Deniz Çekildi, Kızkumu Ortaya Çıktı
Muğla'nın Marmaris İlçesi Orhaniye Köyü'ne gelen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka üzerinde yürüdükleri Kızkumu, suların çekilmesiyle ortaya çıktı. Normal zamanda üzerinde diz seviyesine kadar su bulunan Kızkumu, suların 50 metre kadar çekilmesiyle gözle görünür hale geldi. Jeofizik Profesörü Ahmet Ercan 'Kısa süreli çekilmelerde deprem olur.
Ahmet Ercan - 23.4.2013
İkinci Kardiyolog İki Yıl Sonra Gelecek
İTÜ Maden Fakültesi'nde Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın annesi 18 Nisan günü Kuşadası'nda kalp krizi geçirdi.
Ahmet Ercan - 22.4.2013
Deprem Uzmanı Ercan'ın Acı Günü
Jeofizik Mühendisi Prof.Dr.Ahmet Ercan, kalp krizi geçiren annesini bir ihmalkarlık sonucu kaybettiklerini iddia etti.
Ahmet Ercan - 22.4.2013
"Büyük Depremler Devam Edecek"
İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, "2045 yılına kadar Marmara'da deprem bekliyorum." dedi.
Ahmet Ercan - 28.3.2013
"Deprem ve Kentsel Dönüşüm Sürecinde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılmalı" Konferansı
Mühendislik Fakültesi Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, kentsel dönüşümün Türkiye'nin en büyük eylemi olduğunu belirtti.
Ahmet Ercan - 28.3.2013
Gümüşhane'de Deprem Konferansı
Türkiye ve dünyanın sayılı deprem araştırmacılarından Prof.Dr.Ahmet Ercan, Gümüşhane Üniversitesinde düzenlenen 'Depremde Yıkılmaz Yapılar İçin Kentsel Dönüşüm Sürecinde Yer ve Yapı İncelemeleri Nasıl Yapılır?' konulu konferansa konuşmacı olarak...
Ahmet Ercan - 28.3.2013
Türkiye'de 33 Yer Çaresiz Depremi Bekliyor
İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Türkiye'de 33 yerin çaresiz depremi beklediğini söyledi.
Ahmet Ercan - 27.3.2013
Trabzon'da Karadeniz Depremleri Ele Alındı
Jeofizik Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen panele, Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Prof.Dr. Ahmet Ercan, Prof.
Ahmet Ercan - 27.3.2013
"Türkiye'de Deprem Sorunu" Konferansı
Eski İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ahmet Ercan, Hititler'den kalan yapı alışkanlığının 4 bin yıl geçmesine rağmen Türkiye'nin doğusunda aynen devam ettiğini ve depremlerde evlerin bu nedenle...
Ahmet Ercan - 27.3.2013
Bayburt Üniversitesinde Düzenlenen Konferansta Konuşan Prof. Dr. Ahmet Ercan Açıklaması
Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin davetlisi olarak Bayburt'a gelen İTÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ahmet Ercan, 2050 yılına kadar İstanbul'da bir deprem...
Ahmet Ercan - 22.3.2013
Bayburt'ta Konferans Düzenlenecek
Bayburt Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Mühendislik Fakültesi tarafından Şair Zihni Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek konferansa, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'ın konuşmacı olarak katılacağı belirtildi.
Ahmet Ercan - 16.2.2013
Bakan Kılıç'tan Duyarlı Davranış
Bakan Kılıç, sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir takipçisinin sesine kulak verdi. Kılıç, 12 yaşında tekvandoya başlayan ve 1982'de Avrupa şampiyonasında ikincilik, 1983'te dünya ve Avrupa şampiyonalarında üçüncülük, 1985 yılında Kore'de yapılan dünya şampiyonasında ikincilik elde eden milli tekvandocu Ahmet Ercan'ın, "Sayın Bakanım ben Ahmet Ercan, milli tekvandocuyum.
Ahmet Ercan - 25.1.2013
"Yapı Jeofiziği" Seminer Programı Başladı
Seminerde konuşan Jeofizik Mühendisi Prof Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Yapı jeofiziği ve yapı gereçleri ile davranışına bakılması, bir depremde göçecek yapıların deprem olmadan önce belirlenmesinde kullanılan, tahribatsız ve uygulaması hızlı jeofizik yöntemlerdir.
Ahmet Ercan - 17.1.2013
Ege Denizi'nde Yeni Bir Volkanik Ada Oluşabilir
Küdür Yarımadası merkez alındığından yaklaşık 10 kilometrelik bir çap içinde bugüne kadar bin 50 deprem oluştuğunu ifade eden Prof. Dr. Ecevitoğlu, şöyle konuştu: "Bunun iki nedeni var. Depremler ya tektonik ya da volkanik kökenlidir. Bu civarda zaten yanardağlar var. Girit Adası'nın güneyinden geçen Ege Yayı'nın altından Akdeniz'in tabanı yaklaşık 15 derecelik eğimle derinlere iniyor. Bu soğuk taban, 90-100 kilometre derinlikte ısınıyor ve magma oluşuyor. O magma yükseliyor ve volkanları oluşturuyor. Girit Yarımadası'nın kuzeyinde toplam 12 adet volkan adası var. Atina'da başlıyor, Milos, Santorini ve Gökova Körfezi'nin ağzında 3 volkanik ada var. Aynı yayın devamında da Gölcük Volkanı bulunuyor. Küdür Yarımadası'nda da aktivite oldu. Bunu, Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nevzat Özgür, Bülent Ecevit Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan Kutoğlu, Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gürol Seyitoğlu, Ankara Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Bülent Kaypak, Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Doğan Kalafat, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan oluşan ekibimizle inceliyoruz.
Ahmet Ercan - 9.1.2013
Profesör Öncel "Alo Deprem Hattı" Kurulmalı
Şişli'deki Jeofizik Mühendis Odası'nda gerçekleşen toplantıya katılan Prof. Dr. Ahmet Ercan, Türkiye'nin yüzde 98'i deprem bölgesi demenin yanlış olduğunu söyleyerek "Alaska'da 1 gün önce meydana gelen 7,5 olarak deprem Bozcaada'da meydana gelen depremi tetiklemiş olabilir.
Ahmet Ercan - 9.1.2013
"Depremin Kara Üzerinde Olmaması Sevindirici"
Can ve mal kaybı yaşanmayan ve yaklaşık bir dakika süren deprem büyük korkuya neden oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zafer Akçığ ve Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, daha büyük bir deprem beklemediklerini kaydetti.
Ahmet Ercan - 8.1.2013
Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan "Deprem" Yorumu
Saroz Körfezi açıklarında meydana gelen depremin ardından açıklama yapan Jeofizik Mühendisi Prof.Dr.Ahmet Ercan, "2045'e kadar büyük bir deprem beklemiyorum" dedi.
Ahmet Ercan - 8.1.2013
6.2'lik Depreme Uzman Yorumu
"ANADOLU GERGİN" Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan bölgenin bu büyüklükte bir depremle daha önce karşılaşılmayan bir bölge olduğunu ifade etti.
Ahmet Ercan - 29.12.2012
Nazilli'nin 2012 Panoraması
DEPREM PROFESÖRÜ NAZİLLİLİLERİ UYARDI Nazilli Ticaret Odası tarafından düzenlenen 'Nazilli'nin Depremselliği ve Kentleşme Sorunları' konulu seminerine konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ve TMMOB Ankara Jeofizik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Altay, Nazillilileri depreme karşı uyardı.
Ahmet Ercan - 26.12.2012
Profesör Ercan'dan 'Küdür Yanardağı' Açıklaması
Muğla'nın Marmaris İlçesi Bozburun Beldesi ve çevresinde bir ayda 2 bin 500'ün üzerinde deprem meydana gelmesinden sonra, bölgede araştırma yapan ve 'Küdür' adı verilen deniz dibindeki yanardağın neden olduğu titreşimleri tespit ettiklerini açıklayan Jeofizik Profesörü Ahmet Ercan, "Artık bizim kucağımızda bir bebek var.
Ahmet Ercan - 26.12.2012
Prof. Dr. Ercan: Marmaris'teki Depremleri Küdür Yanardağı Tetiklemiyor
İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Övgün Ahmet Ercan, Muğla'nın Marmaris ilçesinde son bir ayda meydana gelen binden fazla depremi Küdür Yanardağı'nın tetiklemediğini söyledi.
Ahmet Ercan - 26.12.2012
Ege'de Bir İlk!
Türkiye'nin ilk denizaltı yanardağı Ege Denizi'nde bulundu. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan başkanlığındaki bilim heyetinin aylar süren çalışmaları sonucu ortaya çıkarılan yanardağ, Yunanistan ile Türkiye deniz sınırında yer alıyor.
Ahmet Ercan - 26.12.2012
Küdür Yanardağı Dikkatle İncelenmeli
Küdür Yanardağı dikkatle incelenmeli SEVGİ KORKUT İSTANBUL Marmaris'te son bir ayda binden fazla deprem meydana gelmesi üzerine bölgede yapılan çalışmaların ilk aşaması tamamlandı. Marmaris'teki yanardağ araştırması ekibinde bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mühendis Prof. Dr. Ahmet Ercan, Küdür Yanardağı ile ilgili bilgi verdi.
Ahmet Ercan - 26.12.2012
Deniz Dibindeki Küdür Yanardağı'nın Titreşimleri Ölçüldü, Büyük Deprem Yok
Muğla'nın Marmaris İlçesi Bozburun Beldesi ve çevresinde bir ayda 2 bin 500'ün üzerinde deprem meydana gelmesinden sonra, bölgede araştırma yapan Jeofizik Profesörü Ahmet Ercan, 'Küdür' adı verilen deniz dibindeki yanardağın neden olduğu...
Ahmet Ercan - 23.12.2012
Marmaris Tekne Bozulunca Çalışma Bitti
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı Bozburun Beldesi ve çevresinde meydana gelen depremlerin ardından Jeofizik Profesörü Ahmet Ercan ile bölgeye gelen 12 bilim adamının çalışmaları, teknelerinin bozulması nedeniyle sona erdi.Prof.Dr.Ercan...
Ahmet Ercan - 23.12.2012
Tekne Bozulunca Bilimsel Çalışma Bitti
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı Bozburun Beldesi ve çevresinde meydana gelen depremlerin ardından bölgeye gelen Prof.Dr.Ahmet Ercan ile 12 bilim adamının çalışmaları, teknelerinin bozulması nedeniyle sona erdi.Prof.Dr.Ercan, "Yetkililer zaten"...
Ahmet Ercan - 22.12.2012
Marmaris'teki Yanardağ Araştırması
Marmaris'teki yanardağ araştırması ekibinde bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mühendis Prof.Dr.Övgün Ahmet Ercan, Küdür Yanardağı'nın çok büyük oranda çevreye zarar vermeyeceğini söyledi.
Ahmet Ercan - 21.12.2012
Leoparlar Yenilmezliğini 8 Haftaya Çıkardı
STAT: Yenikent ASAŞ HAKEMLER: Gürel Uzuner xx, Ahmet Ercan xx, Aykut Küçük xx ANKARASPOR: Umutcan xx, Cebrail xx, Arda xx (Mahmut dk.
Ahmet Ercan - 21.12.2012
Ahmet Ercan: "Dünyanın En Genç Yanardağını Turizme Kazandırmalıyız"
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mühendis Prof.Dr.Övgün Ahmet Ercan, Marmaris'te denizin 200 metre derinliğinde bulunan yanardağın Türkiye'ye...
Ahmet Ercan - 20.12.2012
Marmaris Ercan Yanardağ Dinleme Ağı Kurulmalı
Jeofizik Mühendisi Ahmet Ercan, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde hissedilen depremlerle ilgili olarak Bölgede büyük deprem olmaz.
Ahmet Ercan - 20.12.2012
Marmaris'e Yanardağ Dinleme Ağı
Jeofizik Mühendisi Ahmet Ercan, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde hissedilen depremlerle ilgili olarak "Bölgede büyük deprem olmaz.
Ahmet Ercan - 20.12.2012
Ahmet Ercan: Yanardağ İleride Sorun Olabilir
Prof.Dr.Övgün Ahmet Ercan, Marmaris'te bulunan yanardağın ileride Türkiye ile Yunanistan arasında sorun çıkarabileceğini söyledi.
Ahmet Ercan - 20.12.2012
Marmaris'te Deprem Endişesi
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise, "Geçen haftalarda yaşanan depremlerin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan başkanlığında bir ekip gelerek çalışmalara başladı.
Ahmet Ercan - 20.12.2012
Bilim Adamlarının Marmaris'teki Araştırması
İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mühendis Prof.Dr.Ahmet Ercan'ın da aralarında bulunduğu 12 bilim adamının Ege Denizi'nde yaptığı araştırma raporu...
Ahmet Ercan - 20.12.2012
Marmaris'te "Hawaii" Türü Yanardağ Bulundu
Araştırma ekibinde bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mühendis Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tekneyle denize açılarak yaptıkları incelemenin ardından bir yanardağ tespit ettiklerini, bu yanardağın 3 boyutlu şemasını çıkardıklarını söyledi.
Ahmet Ercan - 19.12.2012
Bilim Adamları Marmaris'te Batma Tehlikesi Geçirdi
İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Doç.
Ahmet Ercan - 19.12.2012
Marmaris'te Depremlerin Nedeni Deniz Altındaki Yanardağ
Marmaris'te bir ayda meydana gelen toplam 2 bin 340 depremi araştırmak için aralarında Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi yüksek mühendis Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın da bulunduğu 12 bilim adamı incelemelerine devam ediyor.
Ahmet Ercan - 19.12.2012
Marmaris'te Yanardağ İhtimali Arttı
İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü ve Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, deprem oğullaşmasının büyük bir depremin öncüleri mi yoksa bir yanardağ etkinliği mi olduğunu anlamak için Marmaris'e geldiklerini söyledi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Ahmet Ercan Haberleri | Ahmet Ercan Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Ahmet Ercan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Ercan kimdir, hayatı ve biyografisi. Prof. Dr. Ercan: Depremde En Fazla İstanbul'un Avrupa Yakası Etkilenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 21:20:21. #1.15#
title