AHMET EMRE BİLGİLİ HABERLERİ

Ahmet Emre Bilgili Haberleri

Ahmet Emre Bilgili haber, Ahmet Emre Bilgili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Emre Bilgili 20.7.2013
Korsan Savaşçıları İftarda Buluştu
Türkiye'nin korsanla mücadele örgütü Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği ile Basın Yayın Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği geleneksel iftar programı yayıncıları bir araya getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Koru Tesisleri Hasır Restaurant'ta gerçekleştirilen iftar programına İşaret Yayınları'nın sahibi İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Kastamonu Bozkurt İlçesi Belediye Başkanı Engin Canbaz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Başkan Yardımcısı Tuncer Dede, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği'nin Onursal Başkanı Hasan Hüseyin Doğru, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr.
Ahmet Emre Bilgili 18.7.2013
Kayıp Caminin Yalnız Minaresi
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Rumeli Hisarı'na yapılacak camiyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Ahmet Emre Bilgili 17.7.2013
Turizmciler, Sektörün İlk 6 Ayını Değerlendirdi
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ndeki toplantıya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul Rehberler Odası Başkanvekili Sedat Bornovalı, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, İstanbul Turizm Atölyesi Koordinatörü Tülin Ersöz, çok sayıda otel yöneticisi ve sektör temsilcileri katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 29.5.2013
'İkinci Köprünün İsmi Sultan Fatih Olarak Değiştirilsin'
İstanbul'un fethinin 560.yıl dönümünde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün ismiyle ilgili İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili'den bir öneri geldi.'Fatih Sultan Mehmet' isminin uzun olması sebebiyle pek çok kişi tarafından...
Ahmet Emre Bilgili 29.5.2013
İstanbul'un Fethinin 560. Yıl Dönümü
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Selamet, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İl Müftüsü Rahmi Yaran, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından Fatih Sultan Mehmet'in türbesine çiçek konuldu.
Ahmet Emre Bilgili 29.5.2013
Fetih Kutlamaları Fatih'in Kabrini Ziyaretle Başladı
İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilişinin 560. yıl dönümü münasebetiyle hazırlanan kutlama programı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve beraberindekilerin Fatih Sultan Mehmet'in kabrini ziyaret etmesiyle başladı. Fatih Sultan Mehmet'in Fatih Camii avlusundaki kabrini ziyaret edenler arasında Vali Mutlu'nun yanı sıra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tümgeneral Şeref Öngay, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, diğer yetkililer ile vatandaşlar yer aldı.
Ahmet Emre Bilgili 27.5.2013
Arınç Kanallardan Çocuk Programı İstedi
Genel yayın yönetmenliğini ve sözcülüğünü Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin'in yapacağı kongrenin bilim ve değerlendirme kurulunda Prof. Dr. Korkut Tuna, Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu, Prof. Dr. Davut Durdun, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof.
Ahmet Emre Bilgili 23.5.2013
Doğu ve Güneydoğulu Çocuklar Denizle Tanıştı
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle yürütülen 'Haydi Gençler Müzeye Projesi' kapsamında Diyarbakır, Şanlıurfa, Van ve Mardin'den İstanbul'a gelen öğrenciler tekneyle boğaz turu yaptı. Valilikler tarafından belirlenen ve İstanbul'a ilk kez gelen öğrenciler boğazın eşsiz güzelliğinin yanı sıra boğazda denizle de tanışmış oldu. İstanbul'u ve müzeleri ilgiyle gezen çocuklara Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile Döner Sermaye İşletmeleri Merkez Müdürü Çetin Aslan ile İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili eşlik etti.
Ahmet Emre Bilgili 22.5.2013
Doğu ve Güneydoğulu Çocuklar İstanbul'u Gezdi
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Dinçer'in öncülüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye Merkez Müdürlüğü 'Müzeler Haftası' sebebiyle Doğu ve Güneydoğulu 90 çocuğu İstanbul'a getirdi. İstanbul'u ve müzeleri gezen çocuklara Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili de katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 14.5.2013
Adıyaman'da Şehir Kültürü Anlatıldı
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleşen konferansta, insan, tarih ve devlet, ülkü-ufuk ilişkisi, Osmanlıyı kuranların ufku, şehir ve kültür ilişkisinin mahiyeti ve ülkemizdeki şehirlerin kültürel potansiyelleri konularında slayt gösterisi eşliğinde bilgi verdi.
Ahmet Emre Bilgili 10.5.2013
İnanç ve Kültür Turizm Fuarı Açıldı
Programa, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Fest Travel Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 8.5.2013
Eyüp Turizmi Mobil ile Güçleniyor
Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu'nun proje ile ilgili bilgilendirmesi ile başlayacak olan Arama Konferansına İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili katılıyor.
Ahmet Emre Bilgili 22.4.2013
Cumhurbaşkanı Gül, Hüsn-i Hat Sergisini Gezdi
Ayasofya'ya gelişinde Cumhurbaşkanı Gül'ü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Kültür Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İslam Sanat Tarihi Uzmanı Prof.
Ahmet Emre Bilgili 22.4.2013
Cumhurbaşkanı Gül, Hüsn-Ü Hat Sergisini Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Ayasofya'ya gelişinde Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül'ü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Kültür Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İslam Sanat Tarihi Uzmanı Prof.
Ahmet Emre Bilgili 16.4.2013
İstanbul'daki Kozanlılar Biraraya Geldi
Kozan Kültür ve Dayanışma Grubu tarafından İstanbul Büyük Kulüp'te düzenlenen programa AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve İstanbul'da yaşayan Kozanlılar katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 13.4.2013
Eski Sinemalar Can Çekişiyor
Feriye Sineması Müdürü Metin Ergül, teknolojik yeniliklerin hem sinema kültürünü hem de sinemacılığı değiştirdiğini ifade ederek, şunları söyledi: "Teknolojiye yatırım yapamayan sinemalar teker teker kapanacak ve kapanmakta. Bugünden itibaren ülkemize kısıtlı miktarda 35 milimetre kopya geleceğini artık biliyoruz. 35 milimetre kopya üretiminin durma, üretime artık son verilme tarihi ise 1 Ocak 2015. Bu zamana kadar dijital ortama geçemeyen sinemalar film oynayamayacağı için kapanma durumu ile karşı karşıya kalacak. 2D veya 3D formatlı sinemalar çoğaldıktan sonra önümüzdeki yıllarda sinemalardaki perdelerde gözlüksüz 3D film seyretme imkanı doğacak ve daha sonra 3D hologram teknolojisinin yangınlaşması ile oyuncular ve nesnelere sinema seyircisi dokunabilecek. Teknoloji ile beraber sinema kültürü her daim nesiller boyu değişecek. Ancak pelikülün verdiği tat asla unutulmamalıdır." -"Farkındalık yaratılmalı"- İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili de İstanbul'daki eski sinema salonlarının yaşatılmasının önemine değinerek, "Maalesef AVM'lerdeki sinema salonları daha cezbedici hale geldiği için eski salonlara sinema seyircisi gitmez oldu" dedi.
Ahmet Emre Bilgili 11.4.2013
Şiir Meydanı Başladı
Şiir gibi bir ömür geçirmek istiyorsak, hem şiire hem de şaire zaman ayırmak zorunda olmamız gerektiğini söyleyen Bayhan, sözlerinin sonunda; "bize biz olmayı hatırlatan, güzel şiirleriyle gönlümüze taht kurmuş şairlerimizden aramızdan ayrılanları minnetle yâd ederken, şiirleriyle hâlâ bir mum gibi etrafını aydınlatan üstadlarımıza ve onları kalplerinde misafir eden şiir severlerimize şükranlarımızı arzediyoruz. Bu organizasyonda Sn. Ahmet Kot ve Sayın Adnan Özer başta olmak üzere. Şiir Derneği yöneticilerine, emeği geçen herkese ve davetimize icabet edip bizi onurlandıran siz değerli dostlarımıza ve programda ikramla katkıda bulunduğu için EmanTur sahibi Sn. Bülent Katkak'a, mekânı bize tahsis eden Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili'ye ve emeği geçen bütün şiir dostlarına teşekkür eder, barış, huzur ve esenlik dolu şiir gibi bir gelecek dilerim.
Ahmet Emre Bilgili 10.4.2013
'Çözüm Süreci'ne Kültürel Destek
'çözüm süreci'ne destek vermek için Diyarbakır'a gelen, aralarında İstanbul'un da bulunduğu bazı illerin Kültür ve Turizm Müdürleri görüşmelere başladı. İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof.Dr. Ahmet Emre Bilgili, sürecin, sadece silah bırakılmasıyla başarılı olamayacağını belirterek, "Bu sürece kültürel anlamında destek vermek için bölgeye geldik ve buradaki sivil toplum örgütü temsilcileriyle görüşmeler yapacağız" dedi.
Ahmet Emre Bilgili 8.4.2013
Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması
Birinciye ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin, Prof. Atila Özer Özel Ödülü'nü kazanan sanatçıya ödülünü Öger Tour Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger ve Vicdan Özer birlikte verdiler. İkinci yarışmacı ödülünü İntema Genel Müdürü Eser Ersoy'un elinden alırken, üçüncü yarışmacıya ödülünü İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili verdi.
Ahmet Emre Bilgili 20.3.2013
Turistlerin Cami Elbisesi Tasarlandı
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde 22 Ocak tarihinde "İstanbul Tarihi Camileri Ziyaretçi Yönetimi" konusunda ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla çalıştay düzenlendi. Bu çalıştayda ortaya çıkan öneriler, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mevlüt Bulut, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Turist Rehberleri Birliği Başkanı Şerif Yenen'in katıldığı üst toplantıda karara bağlandı.
Ahmet Emre Bilgili 18.3.2013
Macaristan İstanbul'da Kültür Merkezi Açacak
Macaristan İstanbul Balkonsolosu Gabor Kiss ile Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Başkanı ve DEİK - DTİK Avrupa Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Istanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof.Dr. Ahmet Emre Bilgili'yi ziyaret etti.
Ahmet Emre Bilgili 7.3.2013
Kanatlı Denizatı Broşu Türkiye'ye Getirildi
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Vali Yardımcısı Günay Özdemir, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve bazı yetkililer karşıladı.
Ahmet Emre Bilgili 7.3.2013
Taksim'de Bulunan Tarihi Kemer Kaldırılacak
İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Taksim'deki kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkan tarihi kemerin arkeologların gözetiminde kaldırılacağını söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 5.3.2013
Kültür ve Turizm Müdürleri Kocaeli'ni Çok Beğendi
Marmara Bölgesi'nin kültür ve turizm müdürleri, bölge toplantısına katılmak için geldikleri ilimizde Başkan Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti. Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile Ahmet Emre Bilgili (İstanbul), Abdullah Soykan (Balıkesir), Seyfettin Topbaş (Bilecik), Şinasi Haznedar (Çanakkale), İrfan Özcan (Edirne), Mustafa Çaltı (Kırklareli), Mehmet Altaş (Tekirdağ), Hüseyin Yorulmaz (Sakarya), Cemal Ulusoy (Yalova) ve Özcan Budak (Düzce), Başkan Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti.
Ahmet Emre Bilgili 5.3.2013
Kültür Ve Turizm Müdürleri Kocaeli'ni Çok Beğendi
MARMARA BÖLGE TOPLANTISI Marmara Bölgesi'nin kültür ve turizm müdürleri, bölge toplantısına katılmak için geldikleri ilimizde Başkan Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti. Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile Ahmet Emre Bilgili (İstanbul), Abdullah Soykan (Balıkesir), Seyfettin Topbaş (Bilecik), Şinasi Haznedar (Çanakkale), İrfan Özcan (Edirne), Mustafa Çaltı (Kırklareli), Mehmet Altaş (Tekirdağ), Hüseyin Yorulmaz (Sakarya), Cemal Ulusoy (Yalova) ve Özcan Budak (Düzce), Başkan Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti.
Ahmet Emre Bilgili 27.2.2013
Taksim'de Bulunan Kemer, Çalışmaları Küçük Çaplı Aksatacak
İstanbul 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, bugün yaptığı toplantıda Taksim'de bulunan tonoz yapının geleceğini görüştü. Toplantı sonrasında söz konusu kemerle ilgili İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili bilgi verdi.
Ahmet Emre Bilgili 26.2.2013
Taksim'de Çalışmalar Durdu
Taksim Kışlası'na ait Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar sırasında, geç Osmanlı dönemine ait iki su gideri bulundu. Taksim Kışlası'na ait olduğu tahmin edilen 80 santimetre çapındaki tarihi kalıntı nedeniyle çalışmalar lokal olarak durduruldu. TARİHİ KALINTILAR ÇALIŞMALARA ENGEL OLDU İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, yaptığı açıklamada, 31 Ekim 2012'de başlayan Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi'nin devam ettiğini ifade ederek, çalışmalar sırasında, asfalttan 60-70 santimetre aşağıda, 80 santimetre çapında tarihi kalıntılar bulunduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 26.2.2013
Taksim'de Geç Osmanlı Dönemine Ait İki Su Gideri Bulundu
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 31 Ekim 2012'de başlayan Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi'nin devam ettiğini ifade ederek, çalışmalar sırasında, asfalttan 60-70 santimetre aşağıda, 80 santimetre çapında tarihi kalıntılar bulunduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 22.2.2013
Esenler Oscar'a Film Hazırlayacak
Projenin tanıtımı için Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Sorumlusu Gökhan Çoban, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Belediye Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 22.2.2013
Radyo İstanbul Yayında
Toplantıya Vali Mutlu'nun yanı sıra İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gezegen Mehmet ve Özay Şendir gibi ünlü radyocular katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 21.2.2013
Esenler Oscara F'lm Hazırlayacak
Esenlerli Gençlerin Yarat'c? Sinemay? Esas Alan Kültürel, Sosyal ve Yerel Kalk'nma Modeli Projesinin tan't?m töreninde konu'an Esenler Belediye Ba'kan? M. Tevfik Göksu, Projeyle Esenlerde çekilen bu filmlerin uluslar aras? film yar??malar'nda ödül ald???n?, hatta Oscara aday oldu'unu hep birlikte görece'iz dedi. Esenler Belediyesi, 'stanbul Kalk'nma Ajans'n'n deste'iyle Esenlerli Gençlerin Yarat'c' Sinemay? Esas Alan Kültürel, Sosyal ve Yerel Kalk'nma Modeli Projesi ni hayata geçirdi. Projeyle birlikte Esenlerde ya'ayan dezavantajl? gençlerin de içinde bulundu'u 18-24 ya? aral???ndaki gençler, hayatlar'n'n ve Esenlerin filmini çekecek. Projenin tan't?m? için Esenler Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen programa; Esenler Belediye Ba'kan? Mehmet Tevfik Göksu, 'stanbul Kalk'nma Ajans' Proje Sorumlusu Gökhan Çoban, 'stanbul 'l Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, 'lçe Milli E'itim 'ube Müdürü Feyzullah Sert, Belediye Ba'kan Yard'mc'lar', Ba'kan Dan"manlar' ve çok say'da vatanda? kat'ld?.
Ahmet Emre Bilgili 21.2.2013
Esenler Geleceğin Yönetmenlerini Yetiştirecek
Esenler Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle "Esenlerli Gençlerin Yaratıcı Sinemayı Esas Alan Kültürel, Sosyal ve Yerel Kalkınma Modeli Projesi"ni hayata geçirdi. Projeyle birlikte Esenler'de yaşayan dezavantajlı gençlerin de içinde bulunduğu 18-24 yaş aralığındaki gençler, Esenlerin filmini çekecek. Projenin tanıtımını Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Sorumlusu Gökhan Çoban ile birlikte tanıttı.
Ahmet Emre Bilgili 11.2.2013
Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi
-Bilim ve Değerlendirme Kurulu- I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi'nin Bilim ve Değerlendirme Kurulu'nda eğitim bilim, sosyal bilim, çocuk ve medya, tıp ve hukuk alanlarında görev yapacak 46 uzman ise şu isimlerden oluşacak: Dr. A. Korkut Tuna, Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu, Doç. Dr. Ahmet Albayrak, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof.
Ahmet Emre Bilgili 6.2.2013
'Gelecekte İstanbul'un Tarihi Mekanlarına Girilmeyecek, İnilecek!'
İstanbul'da, yılların yıpratıcı etkisine rağmen ayakta kalmayı başaran tarihi eserler, 'kot farkı' sebebiyle toprak altında kalma tehlikesi geçiriyor. Bunun en çarpıcı örneği, Ayasofya Müzesi önünde 2 yıl önce zeminin altında ortaya çıkarılan 300 yıllık Osmanlı çeşmesi. Ayasofya ile beraber birçok tarihi eserin aynı tehlikeyle karşı karşıya kaldığını belirten İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili ise, "Kot tehlikesinin önüne geçilemezse 50 yıl sonra Sultanahmet veya Süleymaniye Camii gibi tarihi camilere girilmeyecek, inilecek.
Ahmet Emre Bilgili 5.2.2013
İstanbul Surlarının Turizme Açılması
İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof.Dr.Ahmet Emre Bilgili, ABD'li turist Sarai Sierra'nın öldürülmesinin ardından gündeme gelen surların yetki ve sorumluluğunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden alınıp, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilmesi...
Ahmet Emre Bilgili 5.2.2013
İstanbul Turizm Müdürü: Surların Güvenliği İçin Restorasyondan Başka Çare Yok
ABD'li Sarai Sierra'nın kaybolduktan sonra surlarda cesedinin bulunması dikkatleri mezbelelik hale gelen tarihi yapılara ve onların güvenliğine çekti. İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, tarihi surların sorumluluğunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu belirterek, "Şu anda surların etrafını temizleyip, gezilebilir hale getirmekten başka çare yok.
Ahmet Emre Bilgili 4.2.2013
Bilgili; Cinayeti Dizi Film Gibi Vermek, Turizmi Baltalıyor
Ahmet Emre Bilgili, ABD vatandaşı Sarai Sierra'nın öldürülmesinden sonra basında çıkan haberleri ve haberlerdeki dili eleştirdi.
Ahmet Emre Bilgili 4.2.2013
İstanbul'a Gelen Turist Sayısı Yüzde 18 Arttı
İstanbul'a gelen turist sayısı geçen yılın Ocak ayına göre yüzde 18 arttı. İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, artışın sektör açısından moral oluşturduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 3.1.2013
İstanbul Valisi Mutlu'dan Uyarı: Herkes Ayağını Denk Alsın
"TURİST SAYISININ YÜZDE 16 ORANINDA YÜKSELDİĞİ BİR YILI YAŞADIK" Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ndeki toplantıya İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili katıldı.
Ahmet Emre Bilgili 31.12.2012
Bilgili: Oteller, Turizm Bakanlığı'nın Kriterlerine Uygun Çalışmalı
İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof.Dr.Ahmet Emre Bilgili, Fatih'te bir otelde kombi bacasından sızan gazdan zehirlenen 23 kişiden 21'inin turist olduğunu ve ikisinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.
Ahmet Emre Bilgili 31.12.2012
(Özel Haber) Turizm Müdürü Bilgili "Tarihi Yarımadadaki Otellerin Turizm Belgesi Alması Gerekir"
İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, zehirlenme olayının yaşandığı otelin belediye belgesi ile çalıştığını belirterek, "Tarihi yarım adadaki tüm otellerimizin turizm belgesi alması, böylece hem hizmet kalitesinin artması, hem"...
Ahmet Emre Bilgili 28.12.2012
Topkapı Sarayı'nda Sultan 3. Selim'in Doğum Günü Kutlandı
Program sonunda konuşan İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, bu tür etkinliklere sınırlı sayıda katılımcı alınabildiğini, sarayda sık sık kültür ve sanat toplantılarının yapılmasının faydalı olacağını belirtti.
Ahmet Emre Bilgili 24.12.2012
Turistleri Dolandıranlar Takip Altında
'Fatih Turizm Denetim Sistemi' düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Basın toplantısına Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili katıldı.
Şu an buradasınız: Ahmet Emre Bilgili Haberleri | Ahmet Emre Bilgili Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Ahmet Emre Bilgili haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Emre Bilgili kimdir, hayatı ve biyografisi. İstanbul Turizm Merkezlerinin Çeşitlendirilmesi Projesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:03:28. #1.14#
title